|
Білім беру ұйымының атауы |
«SMART- BILIM» жалпы білім беретін мектеп-гимназия |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
||||
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көбейсінова А.Ж |
||||
|
Күні: |
1.10.2024ж |
||||
|
Сынып: 4 «В» |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мейірімділік- асыл қасиет |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.4.1 суретті жоспар және тірек сөздер негізінде шағын мәтінді мазмұндау 4.2.1.1 берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: суретті мәтін негізінде шағын мәтінді мазмұндауды, қарама-қарсы мәндес сөздерді тауып, сөйлеу барысында қолдануды үйренеді. |
||||
|
Cабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (5минут) |
Оқушыларды сабаққа дайындау. Амандасу. Оқушыларды Flippity платформасы арқылы топқа бөліп отырғызу
|
Оқушылар сабаққа дайындалады. |
|
Фотосуреттер |
|
|
Сабақ басы (10минут) |
Үй жұмысын тексеру «Padlet» тақтасы арқылы үй жұмысын тексеру Бағалау парағы түсіндіріледі. Жаңа сабақ Жасанды интеллект көмегімен сабақты бастау. ЖИ: Сәлем достар! Сендермен қайта қауышқаныма қуаныштымын. Бірінші тараудысәтті аяқтауларыңмен құттықтаймын! Алда жаңа тарау, жаңа тақырыптармен танысамыз! Бүгінгі сабақта сендерге көмектесетін боламын. Жаңа сабақты нақыл сөзбен бастағым келіп тұр:Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті. Ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек (А.Құнанбайұлы) |
|
Үй тапсырмасына - 1 балл |
Слайд, фотосуреттер,видеоролик, А.Құнанбаевтың макеті |
|
|
Сабақтың ортасы (20 минут) (оқу тапсырмала рын орындау) |
Оқушылар А.Құнанбайұлы кім? Оның қандай өлеңдерін білеміз? Жаңа сабақты түсіндіру. Антоним А.Құнанбаевтың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін негізге ала отырып сабақтың тақырыбын ашу. Өлең негізінде адамның бойында кездесетін қасиеттерді айтып өту, өлең мазмұнындағы қарама-қарсы мәндес қасиеттер арқылы антоним тақырыбын түсіндіру. Жаңа сөздер: Көрікті-красивая Мейірімді-добрая Еңбекқор-трудолюбивая Қарапайым- простая 1. Жазылым Топтық жұмыс. «Сәйкестендір» Берілген сөздерге қарама-қарсы мәндес сөздерді тап. Көрікті- Мейірімді Еңбекқор- Ыстық- 2-тапсырма. «Хронологиялық жолақ» Оқылым. Айтылым. «Мейірімді қыз» ертегісін карточкалар арқылы оқып шығып, learning apps платформасы арқылы ертегі мазмұнына сәйкес сөйлемдерді орналастырады.
3-тапсырма «Ойлан, тап!» Жеке жұмыс. Сөйлемдерді орналастыр Wordwall платформасында берілген сөздерден сөйлемдер құрастырады. 1.Табамын қалай жолды? 2.Сүртіп көзіңді берейін. 3. Алайын да толтырып қалтамды. 4. Екен бұлақты тазалау 5.Алайын теріп алманы піскен 6. Жинап, тамақ үйді пісірейін Жи: Жарайсыңдар, достар! Тапсырмаларды жақсы орындап жатырсыңдар! Сабақта белсенді болғандарың үшін сендерге тосын сыйым бар. Ортаға Аманғали Алдиярды өзінің күйімен шақырамын. Ерекше ортеке аспабы біздің бүгінгі тақырыбымызға сәйкес, халқымыздың бойындағы асыл қасиеттерді, ерлікті, елдікті бейнелейді. Күй тыңдап, кішкене миымызды демалтып, сергіп алайық достар! Сергіту сәті 4-тапсырма Талдау жасау А)Жіктік жалғауын жалға 1-топ: Еңбекқор 2-топ: Көрікті 3-топ: Мейірімді Ә) Тәуелдік жалғауын жалға 1-топ: тұлпар 2-топ:алма 3-топ:бәліш |
Жаңа сөздерді сөздікке көшіріп жазады. Берілген сөздерге қарама-қарсы мәндес сөздерді тауып жазады. Сурет- сызба арқылы берілген мәтінді оқып, мазмұндайды Сөйлемдерді мағына сай орналастырады. Тәуелдік жалғауын жалғайды. Жіктік жалғауын жалғайды.
|
Дескриптор: -Антонимдерді тауып жазу- 2 балл -Мәтінді мазмұндау – 2 балл - Сөйлемдерді дұрыс құрастыру-1 балл -Тәуелдік жалғауын жалғау-2 балл Жіктік жалғауын жалғау- 2 балл |
Оқулық, сөздік, слайд, дәптер, ортеке аспабы, домбыра
|
|
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Үй тапсырмасын беру: «Мейірімді қыз» ертегісін өз ойымен аяқтау. Кері байланыс: Мейірім ағашы арқылы сабаққа кері байланыс жасау |
|
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды |
слайд |
|
|
Бағалау |
Мұғалім оқушылардың өзін-өзі бағалауы бойынша қорытынды балын қояды Баллдарды есептеу арқылы формативті бағалау жүргізеді. «Кассадағы билет» әдісі арқылы әр топқа бонус береді. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мейірімділік- асыл қасиет
Мейірімділік- асыл қасиет
|
Білім беру ұйымының атауы |
«SMART- BILIM» жалпы білім беретін мектеп-гимназия |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
||||
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көбейсінова А.Ж |
||||
|
Күні: |
1.10.2024ж |
||||
|
Сынып: 4 «В» |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мейірімділік- асыл қасиет |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.4.1 суретті жоспар және тірек сөздер негізінде шағын мәтінді мазмұндау 4.2.1.1 берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: суретті мәтін негізінде шағын мәтінді мазмұндауды, қарама-қарсы мәндес сөздерді тауып, сөйлеу барысында қолдануды үйренеді. |
||||
|
Cабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (5минут) |
Оқушыларды сабаққа дайындау. Амандасу. Оқушыларды Flippity платформасы арқылы топқа бөліп отырғызу
|
Оқушылар сабаққа дайындалады. |
|
Фотосуреттер |
|
|
Сабақ басы (10минут) |
Үй жұмысын тексеру «Padlet» тақтасы арқылы үй жұмысын тексеру Бағалау парағы түсіндіріледі. Жаңа сабақ Жасанды интеллект көмегімен сабақты бастау. ЖИ: Сәлем достар! Сендермен қайта қауышқаныма қуаныштымын. Бірінші тараудысәтті аяқтауларыңмен құттықтаймын! Алда жаңа тарау, жаңа тақырыптармен танысамыз! Бүгінгі сабақта сендерге көмектесетін боламын. Жаңа сабақты нақыл сөзбен бастағым келіп тұр:Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті. Ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек (А.Құнанбайұлы) |
|
Үй тапсырмасына - 1 балл |
Слайд, фотосуреттер,видеоролик, А.Құнанбаевтың макеті |
|
|
Сабақтың ортасы (20 минут) (оқу тапсырмала рын орындау) |
Оқушылар А.Құнанбайұлы кім? Оның қандай өлеңдерін білеміз? Жаңа сабақты түсіндіру. Антоним А.Құнанбаевтың «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін негізге ала отырып сабақтың тақырыбын ашу. Өлең негізінде адамның бойында кездесетін қасиеттерді айтып өту, өлең мазмұнындағы қарама-қарсы мәндес қасиеттер арқылы антоним тақырыбын түсіндіру. Жаңа сөздер: Көрікті-красивая Мейірімді-добрая Еңбекқор-трудолюбивая Қарапайым- простая 1. Жазылым Топтық жұмыс. «Сәйкестендір» Берілген сөздерге қарама-қарсы мәндес сөздерді тап. Көрікті- Мейірімді Еңбекқор- Ыстық- 2-тапсырма. «Хронологиялық жолақ» Оқылым. Айтылым. «Мейірімді қыз» ертегісін карточкалар арқылы оқып шығып, learning apps платформасы арқылы ертегі мазмұнына сәйкес сөйлемдерді орналастырады.
3-тапсырма «Ойлан, тап!» Жеке жұмыс. Сөйлемдерді орналастыр Wordwall платформасында берілген сөздерден сөйлемдер құрастырады. 1.Табамын қалай жолды? 2.Сүртіп көзіңді берейін. 3. Алайын да толтырып қалтамды. 4. Екен бұлақты тазалау 5.Алайын теріп алманы піскен 6. Жинап, тамақ үйді пісірейін Жи: Жарайсыңдар, достар! Тапсырмаларды жақсы орындап жатырсыңдар! Сабақта белсенді болғандарың үшін сендерге тосын сыйым бар. Ортаға Аманғали Алдиярды өзінің күйімен шақырамын. Ерекше ортеке аспабы біздің бүгінгі тақырыбымызға сәйкес, халқымыздың бойындағы асыл қасиеттерді, ерлікті, елдікті бейнелейді. Күй тыңдап, кішкене миымызды демалтып, сергіп алайық достар! Сергіту сәті 4-тапсырма Талдау жасау А)Жіктік жалғауын жалға 1-топ: Еңбекқор 2-топ: Көрікті 3-топ: Мейірімді Ә) Тәуелдік жалғауын жалға 1-топ: тұлпар 2-топ:алма 3-топ:бәліш |
Жаңа сөздерді сөздікке көшіріп жазады. Берілген сөздерге қарама-қарсы мәндес сөздерді тауып жазады. Сурет- сызба арқылы берілген мәтінді оқып, мазмұндайды Сөйлемдерді мағына сай орналастырады. Тәуелдік жалғауын жалғайды. Жіктік жалғауын жалғайды.
|
Дескриптор: -Антонимдерді тауып жазу- 2 балл -Мәтінді мазмұндау – 2 балл - Сөйлемдерді дұрыс құрастыру-1 балл -Тәуелдік жалғауын жалғау-2 балл Жіктік жалғауын жалғау- 2 балл |
Оқулық, сөздік, слайд, дәптер, ортеке аспабы, домбыра
|
|
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Үй тапсырмасын беру: «Мейірімді қыз» ертегісін өз ойымен аяқтау. Кері байланыс: Мейірім ағашы арқылы сабаққа кері байланыс жасау |
|
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды |
слайд |
|
|
Бағалау |
Мұғалім оқушылардың өзін-өзі бағалауы бойынша қорытынды балын қояды Баллдарды есептеу арқылы формативті бағалау жүргізеді. «Кассадағы билет» әдісі арқылы әр топқа бонус береді. |
||||
шағым қалдыра аласыз














