|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Мектебім-мейірім мекенім!» |
|
|
Құндылық |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Мақсаттары |
|
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұранын орындау Мұғалімнің кіріспе сөзі: Мектеп - бұл бір-бірімізге көмектесуге, мейірімділікке, басқаларға құрмет көрсетуге және қолдау көрсетуге үйренетін үй. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Гаухартас» әдісі
«Алғашқы қазақ мектебі» ақпарат
«Қиял әлемі» Көзімізді бір сәтке жұмып, мен айтқан сөздердің жалғасын айтамыз.Еркін, алғаш келген оймен жауап береміз... (ырғақты әуен ойнап тұрады) 1)Мен мектепке келгенде... 2)Ұстазым мен үшін... 3)Мейірімділік дегеніміз бұл... 4)Мектеп мен үшін... Топтық жұмыс: Әр топ тапсырма алады: 1) «Мейірімділік мектебі» қалай көрінетінін салыңыз немесе жазыңыз. 2) Мейірімді әрекеттің үлгісін көрсететін шағын көріністі ойлап табыңыз. Топтар өз жұмыстарын сыныпқа ұсынады. Сергіту сәті Ойын: «Мейірімділік шеңбері» Барлық оқушылар шеңберге тұрып, кезекпен сыныптастарына жылы сөздер немесе алғыс айтады. Бұл сенім мен достық атмосферасын құруға көмектеседі. Тапсырма:«Кім және не мейірімді?» түсіп қалған сөздерді орнына қою керек. (баяу музыка ойнап тұрады) Күлімдеген …. мейірімді. (күн) Кіршіксіз ақ …. мейірімді! (қар) Таза мөлдір…. мейірімді! (су) Бәрімізді көтеріп түрған …. мейірімді! (жер) Аяулы …. мейірімді! (анам) Қадірлі …. мейірімді! (әкем) Әлпештеген …. мейірімді! (әжем) Еркелеткен …. мейірімді! (атам) Жылы жүзді …. мейірімді! (ұстазым) Тату-тәтті …. мейірімді! (достарым) Қорытындылау: Мектеп тек білім алатын орын ғана емес, сонымен қатар мейірімділікті, өзара көмек пен мейірімділікті үйренуге болатын және үйренуге тиісті кеңістік екенін жалпы қорытындылаумен аяқталады. «Кесте толтыру» Алғашқы қазақ мектебі мен заманауи мектептің артықшылықтарын сипаттаймыз Рефлексия: «Бал арасы» әдісі |
Оқушылар сәлемдесіп, әнұран орындайды Оқушылар тастарды таңдау арқылы мотивациялық сөздерді оқи отырып сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады Жаңа ақпаратпен таныс болады Білімалушылар берілген сөйлемді толықтырады Топтық тапсырманы орындайды Оқушылар шеңберге тұрып, кезекпен сыныптастарына жылы сөздер немесе алғыс айтады. Бұл сенім мен достық атмосферасын құрады Түсіп қалған сөздерді орнына қойып айтады Оқушылар қорытындылау барысында кесте толтырады Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
https://www.youtube.com/watch?v=-eh5T2Uqfjw https://www.youtube.com/watch?v=qG1ecuK4HyQ Әуен сілтемесі: https://www.youtube.com/watch?v=BuLCBWOQsBo
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мектебім-мейірім мекенім!»
«Мектебім-мейірім мекенім!»
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Мектебім-мейірім мекенім!» |
|
|
Құндылық |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|
|
Мақсаттары |
|
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұранын орындау Мұғалімнің кіріспе сөзі: Мектеп - бұл бір-бірімізге көмектесуге, мейірімділікке, басқаларға құрмет көрсетуге және қолдау көрсетуге үйренетін үй. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Гаухартас» әдісі
«Алғашқы қазақ мектебі» ақпарат
«Қиял әлемі» Көзімізді бір сәтке жұмып, мен айтқан сөздердің жалғасын айтамыз.Еркін, алғаш келген оймен жауап береміз... (ырғақты әуен ойнап тұрады) 1)Мен мектепке келгенде... 2)Ұстазым мен үшін... 3)Мейірімділік дегеніміз бұл... 4)Мектеп мен үшін... Топтық жұмыс: Әр топ тапсырма алады: 1) «Мейірімділік мектебі» қалай көрінетінін салыңыз немесе жазыңыз. 2) Мейірімді әрекеттің үлгісін көрсететін шағын көріністі ойлап табыңыз. Топтар өз жұмыстарын сыныпқа ұсынады. Сергіту сәті Ойын: «Мейірімділік шеңбері» Барлық оқушылар шеңберге тұрып, кезекпен сыныптастарына жылы сөздер немесе алғыс айтады. Бұл сенім мен достық атмосферасын құруға көмектеседі. Тапсырма:«Кім және не мейірімді?» түсіп қалған сөздерді орнына қою керек. (баяу музыка ойнап тұрады) Күлімдеген …. мейірімді. (күн) Кіршіксіз ақ …. мейірімді! (қар) Таза мөлдір…. мейірімді! (су) Бәрімізді көтеріп түрған …. мейірімді! (жер) Аяулы …. мейірімді! (анам) Қадірлі …. мейірімді! (әкем) Әлпештеген …. мейірімді! (әжем) Еркелеткен …. мейірімді! (атам) Жылы жүзді …. мейірімді! (ұстазым) Тату-тәтті …. мейірімді! (достарым) Қорытындылау: Мектеп тек білім алатын орын ғана емес, сонымен қатар мейірімділікті, өзара көмек пен мейірімділікті үйренуге болатын және үйренуге тиісті кеңістік екенін жалпы қорытындылаумен аяқталады. «Кесте толтыру» Алғашқы қазақ мектебі мен заманауи мектептің артықшылықтарын сипаттаймыз Рефлексия: «Бал арасы» әдісі |
Оқушылар сәлемдесіп, әнұран орындайды Оқушылар тастарды таңдау арқылы мотивациялық сөздерді оқи отырып сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады Жаңа ақпаратпен таныс болады Білімалушылар берілген сөйлемді толықтырады Топтық тапсырманы орындайды Оқушылар шеңберге тұрып, кезекпен сыныптастарына жылы сөздер немесе алғыс айтады. Бұл сенім мен достық атмосферасын құрады Түсіп қалған сөздерді орнына қойып айтады Оқушылар қорытындылау барысында кесте толтырады Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
https://www.youtube.com/watch?v=-eh5T2Uqfjw https://www.youtube.com/watch?v=qG1ecuK4HyQ Әуен сілтемесі: https://www.youtube.com/watch?v=BuLCBWOQsBo
|
шағым қалдыра аласыз


















