"Мектеп - мейірім мекені".

Тақырып бойынша 31 материал табылды

"Мектеп - мейірім мекені".

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқаша анықтама Тақырыбы: Мектеп – мейірім мекені Өткізілген күні: 2.09.2024 Сынып: 10 «В» Сынып жетекшісі: Оспанов Еркебұлан Ақарысович Мақсаты: Оқушылардың логикалық ойлауын, сөздік қорын дамыту, адамгершілікке, кішіпейілділікке, көркем сөйлеуге баулу. Негізгі идея: Мектеп — тек білім ордасы емес, мейірім мен тәрбие мекені. Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылар адамға жат қылықтар туралы ой бөлісті. Сабақ басы: Адам бойындағы асыл қасиеттерді топтастыру, жағымсыз қылықтармен салыстыру. Негізгі бөлім: Жасөспірімдердің тәрбиесі мен өмірлік көзқарастары жайлы сұрақтар арқылы ой алмасу. Қорытынды: Әл-Фарабидің сөзімен түйіндеп, «Кешіре білу – сыйластық» тақырыбында эссе жазу тапсырылды. Қолданылған ресурстар: Слайдтар, бейнематериалдар, интерактивті тақта, қағаз, маркерлер.
Материалдың қысқаша нұсқасы



«Бизнес академия «Дара» мектеп-лицейі



«Бекітемін»

директордың тәрбие ісі

жөніндегі орынбасары

_____________Г.Е.Зекенова

«____»______2024 ж.













«Мектеп-мейірім мекені»

(сынып сағатының тақырыбы)














Өткізген: Е.А.Оспанов

Өткізілетін орны: 16-кабинет

Сынып: 10 «В»







2024-2025 оқу жылы

Тәрбие сағаты

«Мектеп-мейірім мекені»

Күні

2.09.2024

Сынып жетекші:

Оспанов Еркебулан Акарысович

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын)

Мейірім сенен басталады

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың ақыл-ойын,логикалық ойлау қабілетін,сөздік қорын дамыту.


Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды адамгершілікке,кішіпейілділікке,әдемі сөйлеуге баулу.


Ресімдеу

Слайд,презентация

Музыкалық және бейне көркемдеу

интерактивті тақта, слайд

Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер

Презентация

Дайындыққа арналған әдебиет

Интернет материалдары


Сабақтың барысы





Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ресурстар

Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары

Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)


Оқушылар адам баласына  көркем мінезді болу үшін қандай жат қылықтар кедергі болады деп ойлайсыздар?


Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша  

орындарына отырады.




қойылған жағдаяттық сұраққа ойланып жауап беруге, қызығушылықтары оянады



Компьютер























Сабақ басы (13 мин)












Жат қылықтарды анықтасақ, енді тақтаға шығып адамның асыл қасиеттері қандай екен, соны топтастырып жазып берініз! Мына сиқырлы дүкеннен керектеріңізді алуға болады



Адамның бойындағы асыл қасиеттрдің жиынтығын бір сөзге жиып, мағынасын ашып түсіндіріп кетеді

 


Адамға жат қылықтар немесе адамның 9 жауы.

Басты жауың – жалқаулық сорлататын жаныңды,

Осалдығың – аңқаулығың соқтаратын саныңды.

Жасқаншақ болсаң ұры алар қорадағы малыңды,

Жалатқызбас жасықтығың аузыңдағы балыңды.

Өтірік айтсаң өңмеңдеп жоғалтасың арыңды,

Өсек терсең телмеңдеп суға кетірер салыңды.

Көпірме босқа мақтан ғып түкке тұрмас барыңды,

Көрінгенге жалпақтап бола алмайсың жағымды.

Біреуді арбап алдаумен аша алмайсың бағыңды














бейнежазба

 










Жаңа ақпараттармен жұмыс жасауға әзірленеді.

Ортасы (20 мин)


Сен қандайсың?Осы сұрақты өзімізге қойып, пікірімізді білдірейік.

1-сұрақ. Неге қыздарға қарағанда ұлдар үшін достықтың үлкен маңызы бар?

2-сұрақ. Неге ұлдарға қарағанда, қыздар өздерін өзгерткенді, өзін-өзі тәрбиелегенді ұнатады?

3-сұрақ. Бүгінгі жасөспірімдер
ол қандай?  /өзін-өзі ұстауы, киім киісі ұнайды ма?/

4-сұрақ. Неліктен жасөспірімдердің
ата-ана, ұстаздармен пікірлері сәйкес келмейді.

Келесі «Жедел қызмет нөмірлері»

әрбір оқушы қойылған сауалдар бойынша өз ойларын айтып, сөйлеуге жаттығады, басқалармен пікір алмасады







Маркер

қағаз

Соңы







Адамға ең бірінші  білім  емес, тәрбие  беру керек,  тәрбиесіз берілген  білім – адамзаттың  қас жауы, ол  келешекте оның  өміріне зиян  әкеледі”                                                                                   

                     Әбу  Насыр  Әл-Фараби

«Кешіре білу – сыйластық» атты эссе жазу.









Слайд



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.07.2025
124
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі