|
Мектеп: |
№41 мектеп-гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Арыстанова Айсауле Саматовна |
|
|
Күні: |
18 қыркүйек 2023 жыл |
|
|
Сынып: |
6 А оқушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Мектеп – мейірбандық мекені |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
мектепті өмірлік маңызды категория ретінде қабылдауды өзектендіру; оқушылардың қарым-қатынас дағдыларын, шығармашылық және әлеуметтік бастаманы дамыту, туған мектебіне пайдалы нәрсе жасауға деген ұмтылысты ояту. |
|
|
Құндылық: |
Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіз бе, қымбатты оқушылар! - Бүгін біздің сынып сағатымыз " Мектеп – мейірбандық мекені "деп аталады. |
Сәлемдесу. Сынып сағаты тақырыбына кіріспе. |
қолдау |
суреттер |
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
- Жақсылықты үйреткен мектеп – бақытты мектеп. Ұзақ уақыт бойы адамдар жақсылыққа ұмтылып, зұлымдықты жек көрді. 1-тапсырма: -Балалар, біз қазір бес топқа бөлінеміз. Әр командаға шашыраңқы мақал-мәтелдер беріледі. Сіз сөздер мен сөз тіркестерінен мақал жинап, оны параққа жабыстырып, топта осы мақалдың мәні неде екенін талқылап, содан кейін барлығына жалпы пікіріңізді айтуыңыз керек. |
Оқушылар топта талқылайды және өз пікірлерін айтады.
|
Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату
|
карточкалар |
|
10 минут |
2-тапсырма: -Енді мен сөздерді таратамын. Олардың ішінен сіз жақсы адамды тұжырымдайтын екі немесе үш сөзді таңдауыңыз керек: -ұқыпты -мейірімді -сыпайы -дөрекі -немқұрайлы -ренішті кешіре алады -жанашыр -жанашыр қиыншылыққа көмектеседі -кішіпейіл - мейірімді -көңілді -бақытты -тәкаппар -ұқыпты - ашкөз -үнемшіл |
Оқушылар мейірімді адамның сөздерін таңдау арқылы тұжырымдайды.
|
|
|
|
10 минут |
"Шілтер" жаттығуы (Балалар шеңберге айналады және қолдарын алға созады. Мұғалім шілтерді қолдарына кездейсоқ ретпен байлайды. Топтың міндеті-оны шешу. )
- Бұл жағдайда сіз сөйлесе алмайсыз. Сіз барлық дыбыстық сигналдарды, қимылдарды ойлап таба аласыз. Ауызша қарым-қатынасқа тыйым салынады.
(Жаттығуды аяқтағаннан кейін талқылау жүргізіледі: топтың әрқайсысы өз әсерлерімен бөліседі, топтың жұмысы туралы өз пікірін айтады, мысалы, неге бірден қол жеткізілген нәрсені жасау мүмкін болмады және т. б.) |
Оқушылар өз ойыларымен бөліседі. |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «5 саусақ» әдісі Қорытындылау |
Оқушылар «5 саусақ» әдісімен сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
|
Оқу - білім азығы, |
|
Білім – ырыс қазығы. |
|
Білім басы - бейнет, |
|
соңы - зейнет. |
|
Білімдіге дүние жарық. |
|
Білімсіздің күні кәріп. |
|
Мектеп - кеме, |
|
білім - теңіз. |
|
Атпаз көрген — ат таныр, |
|
Ұстаз
көрген
— хат таныр. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектеп – мейірбандық мекені
Мектеп – мейірбандық мекені
|
Мектеп: |
№41 мектеп-гимназия |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Арыстанова Айсауле Саматовна |
|
|
Күні: |
18 қыркүйек 2023 жыл |
|
|
Сынып: |
6 А оқушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Мектеп – мейірбандық мекені |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
мектепті өмірлік маңызды категория ретінде қабылдауды өзектендіру; оқушылардың қарым-қатынас дағдыларын, шығармашылық және әлеуметтік бастаманы дамыту, туған мектебіне пайдалы нәрсе жасауға деген ұмтылысты ояту. |
|
|
Құндылық: |
Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануғақұштар болу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе сөз: - Сәлеметсіз бе, қымбатты оқушылар! - Бүгін біздің сынып сағатымыз " Мектеп – мейірбандық мекені "деп аталады. |
Сәлемдесу. Сынып сағаты тақырыбына кіріспе. |
қолдау |
суреттер |
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
- Жақсылықты үйреткен мектеп – бақытты мектеп. Ұзақ уақыт бойы адамдар жақсылыққа ұмтылып, зұлымдықты жек көрді. 1-тапсырма: -Балалар, біз қазір бес топқа бөлінеміз. Әр командаға шашыраңқы мақал-мәтелдер беріледі. Сіз сөздер мен сөз тіркестерінен мақал жинап, оны параққа жабыстырып, топта осы мақалдың мәні неде екенін талқылап, содан кейін барлығына жалпы пікіріңізді айтуыңыз керек. |
Оқушылар топта талқылайды және өз пікірлерін айтады.
|
Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату
|
карточкалар |
|
10 минут |
2-тапсырма: -Енді мен сөздерді таратамын. Олардың ішінен сіз жақсы адамды тұжырымдайтын екі немесе үш сөзді таңдауыңыз керек: -ұқыпты -мейірімді -сыпайы -дөрекі -немқұрайлы -ренішті кешіре алады -жанашыр -жанашыр қиыншылыққа көмектеседі -кішіпейіл - мейірімді -көңілді -бақытты -тәкаппар -ұқыпты - ашкөз -үнемшіл |
Оқушылар мейірімді адамның сөздерін таңдау арқылы тұжырымдайды.
|
|
|
|
10 минут |
"Шілтер" жаттығуы (Балалар шеңберге айналады және қолдарын алға созады. Мұғалім шілтерді қолдарына кездейсоқ ретпен байлайды. Топтың міндеті-оны шешу. )
- Бұл жағдайда сіз сөйлесе алмайсыз. Сіз барлық дыбыстық сигналдарды, қимылдарды ойлап таба аласыз. Ауызша қарым-қатынасқа тыйым салынады.
(Жаттығуды аяқтағаннан кейін талқылау жүргізіледі: топтың әрқайсысы өз әсерлерімен бөліседі, топтың жұмысы туралы өз пікірін айтады, мысалы, неге бірден қол жеткізілген нәрсені жасау мүмкін болмады және т. б.) |
Оқушылар өз ойыларымен бөліседі. |
Мадақтау және қолдау көрсету.
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «5 саусақ» әдісі Қорытындылау |
Оқушылар «5 саусақ» әдісімен сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау және қолдау көрсету. |
Стикерлер қалам |
|
Оқу - білім азығы, |
|
Білім – ырыс қазығы. |
|
Білім басы - бейнет, |
|
соңы - зейнет. |
|
Білімдіге дүние жарық. |
|
Білімсіздің күні кәріп. |
|
Мектеп - кеме, |
|
білім - теңіз. |
|
Атпаз көрген — ат таныр, |
|
Ұстаз
көрген
— хат таныр. |
шағым қалдыра аласыз













