Сабақ тақырыбы:
|
Сәулет өнері
«Мектеп жобасы»
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
Шығармашылық жұмыста
идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең
тиімдісін таңдай отырып қолдану.Жұмысты орындау барысында қойылатын
қауіпсіздік шараларын сақтау және жұмысты тиянақты орындау.Дайын
болған жұмыстарын таныстыру.(Көрме)
|
Сабақ нәтижесі
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай
алады:
Бейнелеу өнері түрлері жайлы біледі.Сурет сала
алады.Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай
алады:
Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс
жасайды.Сұраққа жауап береді.Қосымша үлестірме тапсырмалармен жұмыс
жасай алады.
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай
алады:
Қосымша тапсырмаларды орындайды,тақырып бойынша
қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке жұптық,топтық тапсырмаларды орындай
алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық,суреттер,әр түрлі заттар,топтық
тапсырмалар,кері байланыс,стикер, бейнелеу өнеріне қажетті
құрал-жабдықтар,постер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,әңгімелесу,түсіндіру,ойын,көрнекілік.Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка,әдебиет,еңбек.
|
Сабақ жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
|
|
Басталуы
|
Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Көрші»
Мақсаты:Әрбір қатысушының сол топтың мүшесі
екендігін сезінуі,бір-біріне жылылық сыйлау.
|
(Көршілер қимыл- қозғалыстар арқылы жаттығуды
жасайды)
|
|
Нұсқаулық:
Көршіңді оң жақтан
құшақта,
Көршіңді сол жақтан құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір
жымиып,
Бүгінгі тренинг барысы,
Біз үлкен отбасы.
Топтарға бөлу.
1,2,3,4 санау арқылы 4 топқа бөліну.
|
1 топ
«Суретшілер»
2топ
«Сәулетшілер»
3топ
«Мүсіншілер»
4топ
«Жазушылар»
|
Алдыңғы тақырып
|
«Бір минуттық әңгіме» тәсілі арқылы үй
тапсырмасын қайталау. Көрме ұйымдастырып қорғау,мәлімет
беру.
|
Көрме ұйымдастырып қорғау,мәлімет
беру.
|
Қызығушылығын арттыру
|
Өлең шумақтарын оқып,осы өлең шумақтары не
жайында айтылғанын табу.
Ұлылықты ардақ тұтар үнемі
Алтын ұя, ақ босаға киелі
Қанат қаққан білім алып өзіңнен
Күллі шәкірт саған бас иеді
«Топтастыру әдісі»
М үсін
Графика Сәулет
Кескіндеме Сәндік
қолданбалы өнер
|
Бейнелеу өнері жайлы не айта
аламыз?
|
Жаңа білім
|
Адам өмірі мен іс-әрекеттері үшін кеңістікте үй
құрылыстары мен ғимараттар,тұрғызушы саланы сәулет өнері деп
атайды.Әр бір құрылыс адамның өмір сүруі,еңбек етуі,демалуы,дене
шынықтыру, сауда және т.б. салаларға арнап салынады.Сәулет
өнерін-архитектура деп те атайды.Ол латын және грек тілінде «бас
құрылысшы» деген мағынаны білдіреді.Сәулет өнері ең ерте кезде
пайда болды. Қалалардың дамуы мен құрылыстың әр алуан типтері
тұрғын
|
Жаңа сабақпен танысу
|
|
үй,ғимараттар,ғибадатханалар, ауруханалар,сауда
орталықтары және т.б. құрылыстар пайда болды.Әрбір үй,әрбір көше
және әр қаланың өзіндік айырықша стилі болады.Ал сәлет өнеріндегі
стиль дегеніміз не? Стиль-айырықша көркем пішімдердің үйлесімі. Әр
дәуірдің өзіне тән сәулет өнері стилі бар. Мысалы,Готика,барокко,
антик,модерн және хайтек стилдерімен таныстыра отырып,біз тек жалпы
түсінік пен анықтама береміз. 4сынып үшін бұл күрделі
материалдар.
|
|
Ой
толғаныс
|
Төрт топқа тапсырмалар беру
1 топ Мақал-мәтел жазу
2 топ Өлең шумақтарын құрастыру
3 топ Тыйым сөздер жазу
4
топ Эссе жазу
|
Топпен жұмыс.
|
Сергіту сәті
|
Мектебім, аяулы мектебім әнін
айтады.
|
Оқушылар ән айтып
сергіп қалады.
|
|
Шығармашылық шарт әдісі
Балаларды топқа бөлу арқылы «Болашақ мектеп»
жобасының нобайын салады.
Екінші сабақта макетін жасайды.
|
Оқушылар берілген тақырып бойынша идеяны анықтап,
постерге сурет салып қорғайды.
|
Бағалау.
Кері байланыс.
|
«Смайликтер». Бағалау
терезесі
Маған бәрі де Сұрақтар пайда
болды?
түсінікті
Мен есте Мен
түсінбедім
сақтадым
Оқушылар сабақтан
алған әсерлерін стикерге жазып, әр терезеге апарып
жабыстырады.
|
Сабақтан алған әсерімен бөлісу.
Стикерлер.
|
Үй
тапсырмасы
|
«Болашақ мектеп» жобасының нобайын
аяқтау.
|
Күнделіктеріне жазады
|