Мектепалды сынып ”Ұйымдастырылған ашық оқу қызметі.
Сауат ашу негіздері
Тақырыбы: «Біз нені білдік?»
Мақсаты: - Балалардың алған білімдерін еске түсіру. Сөз құрау, буынға бөлу, сөйлем құрастыру дағдыларын жетілдіру арқылы тілдік қорын дамыту және ұлттық құндылықтар арқылы тілге, салт-дәстүрге деген құрмет сезімін қалыптастыру. Керекті құралдар: интерактивті тақта, таратпа қағаздар, көрнекіліктер.
|
Білім беру дағдысы: Коммуникативтік ҰІӘ : Сауат ашу негіздері |
|
|||||
|
Тәрбиешінің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Мектепалды « » сыныбы |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
ҰІӘ: тақырыбы: |
«Біз нені білдік?» |
|||||
|
ҰІӘ міндеттері: |
Білімдік: Дауысты және дауссыз дыбыстарды ажырата білу. Буынға бөлу, сөз құрау дағдыларынбекіту. Сөйлем құрастыр білуге үйрету. Дыбыстардың сөз басында, ортасында келуін анықтау.Ойын арқылы логикалық ойлауын дамыту;Ұлттық құндылықтарды (салт-дәстүр, ұлттық ойындар, сыйластық) бойына сіңіру; Дамытушылық: Дыбыстық талдау жасау дағдысын дамыту Сөздік қорын байыту, Есте сақтау, ойлау, байланыстырып сөйлеу қабілетін жетілдіру Тәрбиелік: Ұлттық құндылықтарға құрметпен қарауға тәрбиелеу, Отбасылық бірлік, үлкенді сыйлау ұғымдарын қалыптастыру. Ана тіліне сүйіспеншілікке баулу. Дағды: Танымдық
дағдылар: баланың зейінін, есту арқылы
қабылдауын дамытады. Өзін-өзі реттеу
дағдылары: Біртұтас тәрбие: - -Ұйымшылдыққа, ережені сақтауға, тәртіпке баулу; |
|||||
|
Уақыты |
Тәрбиешінің іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
Мадақтау |
Қажетті көрнекіліктер |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
Мақсат қою кезеңі (5 минут) Негізгі кезең (15 минут)
Сергіту сәті
Қорытынды кезең (5 минут
|
Шаттық шеңбері: Орнымыздан тұрайық, Қолды белге қоямыз, Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір, Бір, екі, үш бойға жинап күш Жалқаулықты тастаймыз Біз іс-әрекетті бастаймыз. Үлкенге де сіз, Кішігеде сіз, Бір адамды құрметтеп, Бас иеміз біз. 1. «Киіз үйде не бар» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді. Балалар киіз үйдің есігін ашып суреттерді алады , қандай сурет жасырынған болса сол сурет тұрған үстелге барып отырады. 1 топ Зиректер 2 топ Алғырлар 2.Қызықтыру сәті: Тәрбиеші: – Балалар, бүгін бізге ерекше қонақ келді. Ол Білім ханшайымы. Бейнематериал. Бейнематериал. Жұмыс дәптерінен. 3.Жұптық жұмыс. «Дұрыс – тап» дид ойыны.
Суреттерге қарап, сызбаны дұрыс орында. 4.Топтық жұмыс «Суретпен жұмыс» әдісі Суреттерден Дауысты дыбыстан,
дауыссыз дыбыстан басталатын сөздерді айырып
белгілеу.
5. Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі, Кіп-кішкентай ағаштар, Үп-үлкен болып өседі. Қәне қанат қағайық, Қарлығаш болып, ұшайық. Ұшып-ұшып алайық. Орнымызға қонайық. 6..Құрастырмалы сурет жасау» әдісі. Жеке жұмыс. Таяқшалардан Үйшік құрастырады.қанша таяқша қажет болды, санайды. 7.«Жылжымалы перде» ойыны Жасырынған суреттерді ашып, оларға сөйлем құрау.
8.Музыкалық сергіту сәті: Биле, биле https://youtu.be/kHnJyUAuupE дәптермен жеке жұмыс. Үзік сызықтарды бастырып жазу.
https://qrmedia.kz/eF0qP саусақ жаттығуы. 9.Қорытынды. Балалар бүгінгі ҰІӘ імізде сөздер құрастырып, сөйлемдер айтып, өз білімдерін көрсетті.
10. Кері байланыс «Шаңыраққа жарық шуағын сыйла» Тақтада шаңырақ бейнесі
ілінеді.
|
Шаттық шеңберді қимыл мен жасайды. Топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. Жұп болып отырып жұмыс жасайды. Балалар тапсырмаларды орындайды Сергіту сәті: (Қимылмен көрсету) берілген тапсырманы орындайды Жасырынған суреттерді ашып, оларға сөйлем құрайды Балалар өз ойларын айтады, мысалдар келтіреді Сұрақтарға жауап береді |
Тенге арқылы бағалау.
|
|
||
Күтілетін нәтиже: - Балалар ҰІӘ те сөздер құрастырады, суреттерге қарап, сөйлемдер, құрай алады.
-Командалық жұмысқа, келісімге келуге, өзара сыйластыққа үйренеді.






Сценарий
барысы




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
мектепалды сынып біз нені білдік не үйрендік
мектепалды сынып біз нені білдік не үйрендік
Мектепалды сынып ”Ұйымдастырылған ашық оқу қызметі.
Сауат ашу негіздері
Тақырыбы: «Біз нені білдік?»
Мақсаты: - Балалардың алған білімдерін еске түсіру. Сөз құрау, буынға бөлу, сөйлем құрастыру дағдыларын жетілдіру арқылы тілдік қорын дамыту және ұлттық құндылықтар арқылы тілге, салт-дәстүрге деген құрмет сезімін қалыптастыру. Керекті құралдар: интерактивті тақта, таратпа қағаздар, көрнекіліктер.
|
Білім беру дағдысы: Коммуникативтік ҰІӘ : Сауат ашу негіздері |
|
|||||
|
Тәрбиешінің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Мектепалды « » сыныбы |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
ҰІӘ: тақырыбы: |
«Біз нені білдік?» |
|||||
|
ҰІӘ міндеттері: |
Білімдік: Дауысты және дауссыз дыбыстарды ажырата білу. Буынға бөлу, сөз құрау дағдыларынбекіту. Сөйлем құрастыр білуге үйрету. Дыбыстардың сөз басында, ортасында келуін анықтау.Ойын арқылы логикалық ойлауын дамыту;Ұлттық құндылықтарды (салт-дәстүр, ұлттық ойындар, сыйластық) бойына сіңіру; Дамытушылық: Дыбыстық талдау жасау дағдысын дамыту Сөздік қорын байыту, Есте сақтау, ойлау, байланыстырып сөйлеу қабілетін жетілдіру Тәрбиелік: Ұлттық құндылықтарға құрметпен қарауға тәрбиелеу, Отбасылық бірлік, үлкенді сыйлау ұғымдарын қалыптастыру. Ана тіліне сүйіспеншілікке баулу. Дағды: Танымдық
дағдылар: баланың зейінін, есту арқылы
қабылдауын дамытады. Өзін-өзі реттеу
дағдылары: Біртұтас тәрбие: - -Ұйымшылдыққа, ережені сақтауға, тәртіпке баулу; |
|||||
|
Уақыты |
Тәрбиешінің іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
Мадақтау |
Қажетті көрнекіліктер |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)
Мақсат қою кезеңі (5 минут) Негізгі кезең (15 минут)
Сергіту сәті
Қорытынды кезең (5 минут
|
Шаттық шеңбері: Орнымыздан тұрайық, Қолды белге қоямыз, Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір, Бір, екі, үш бойға жинап күш Жалқаулықты тастаймыз Біз іс-әрекетті бастаймыз. Үлкенге де сіз, Кішігеде сіз, Бір адамды құрметтеп, Бас иеміз біз. 1. «Киіз үйде не бар» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді. Балалар киіз үйдің есігін ашып суреттерді алады , қандай сурет жасырынған болса сол сурет тұрған үстелге барып отырады. 1 топ Зиректер 2 топ Алғырлар 2.Қызықтыру сәті: Тәрбиеші: – Балалар, бүгін бізге ерекше қонақ келді. Ол Білім ханшайымы. Бейнематериал. Бейнематериал. Жұмыс дәптерінен. 3.Жұптық жұмыс. «Дұрыс – тап» дид ойыны.
Суреттерге қарап, сызбаны дұрыс орында. 4.Топтық жұмыс «Суретпен жұмыс» әдісі Суреттерден Дауысты дыбыстан,
дауыссыз дыбыстан басталатын сөздерді айырып
белгілеу.
5. Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар, Алдымнан жел еседі, Кіп-кішкентай ағаштар, Үп-үлкен болып өседі. Қәне қанат қағайық, Қарлығаш болып, ұшайық. Ұшып-ұшып алайық. Орнымызға қонайық. 6..Құрастырмалы сурет жасау» әдісі. Жеке жұмыс. Таяқшалардан Үйшік құрастырады.қанша таяқша қажет болды, санайды. 7.«Жылжымалы перде» ойыны Жасырынған суреттерді ашып, оларға сөйлем құрау.
8.Музыкалық сергіту сәті: Биле, биле https://youtu.be/kHnJyUAuupE дәптермен жеке жұмыс. Үзік сызықтарды бастырып жазу.
https://qrmedia.kz/eF0qP саусақ жаттығуы. 9.Қорытынды. Балалар бүгінгі ҰІӘ імізде сөздер құрастырып, сөйлемдер айтып, өз білімдерін көрсетті.
10. Кері байланыс «Шаңыраққа жарық шуағын сыйла» Тақтада шаңырақ бейнесі
ілінеді.
|
Шаттық шеңберді қимыл мен жасайды. Топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді. Жұп болып отырып жұмыс жасайды. Балалар тапсырмаларды орындайды Сергіту сәті: (Қимылмен көрсету) берілген тапсырманы орындайды Жасырынған суреттерді ашып, оларға сөйлем құрайды Балалар өз ойларын айтады, мысалдар келтіреді Сұрақтарға жауап береді |
Тенге арқылы бағалау.
|
|
||
Күтілетін нәтиже: - Балалар ҰІӘ те сөздер құрастырады, суреттерге қарап, сөйлемдер, құрай алады.
-Командалық жұмысқа, келісімге келуге, өзара сыйластыққа үйренеді.






Сценарий
барысы




шағым қалдыра аласыз



















