Қысқа мерзімді сабақжоспары
|
Пәні: Сауат ашу Ортақ тақырып: Мектепке барар жолым |
Мектебі: Қазақстанның 40 жылдығы мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні:Базаралиева Анар
|
||||||||||
|
Күні: 23.10.2017 |
|
||||||||||
|
Сынып: 1 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Т дыбысы мен әрпі
|
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1.әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.6.1. иллюстрация бойынша мұғалім көмегімен сұрақтар қоя білу және қойылған сұраққа жауап беру. 1.3.8.1. жазу жолын,жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Т дыбысы туралы біледі, таниды, ажыратады. Көптеген оқушылар: Диалогке қатысып, сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: Т дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасайды
|
||||||||||
|
Бағалау критерийлері Т дыбысы мен әрпін ажыратып,сөздердегі орнын табады. |
Дескриптор: 1.Әріпті таниды,ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді 2. Т дыбысы бар сөздерге сұрақ қоюға үйренеді. 3.Мектепке барар жолдағы көрген заттары туралы өз ойларын еркін айтады.
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Күн, бұлт,үй,мектеп,ағаштар,гүл
|
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық,еңбекқорлық, жауапкершілік,өмір бойы білім алу |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика, орыс тілі,ағылшын |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулық |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Т әрпін таниды және ажыратады.
|
||||||||||
|
Сабақ барысы
|
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық
Тыңдалым Бейне баян «Сауат ашу сабағына саяхат»
«Кім жылдам?» ойыны. Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс Жалауша тарату арқылы бағалау Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді. 2. Бірін –бірі тыңдайды.
Сабақтағы бағалау критерийлерін түсіндіру 1.Дауысты,дауыссыз дыбыстарды атайды 2.Сөздерді буынға бөледі 3.Дыбыстық талдау жасай алады 4.Сауатты, көркем жазады. 3.Жылдамдық таныта біледі
|
Жалаулар
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Бейнебаян «Сөз ойла, тез ойла» ойыны Экраннан қойылған сұрақтардың жауабын үш тілде айтады. Дескриптор 1.Сұрақтардың жауабын айтады. 2. Жауаптарын үш тілде айтады. «Смайликтер» арқылы бағалау
Жаңа сабақ Бейнебаян. «Т» дыбысын таныстыру
Мектепке баратын жол туралы айту
«Жасырынған сөздерді тап» ойыны. Суреттердің көмегімен жасырынған сөздерді тауып оқиды.
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау
Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс 1-топ Әр заттың ішіне салынған заттардың атын тауып, т дыбысының сөздің қай бөлігінде кездесетінін айтады 2-топ Геометриялық фигуралардың ішіндегі әріптерден сөздер құрайды.
3-топ А3 қағазына т дыбысы кездесетін заттардың суретін салады.
4-топ Берілген суреттердің ішінен т дыбысы кездесетін сөздеді таңдап алу Дескриптор
Смайликтер арқылы бағалау
|
АКТ
Суреттер
Суреттер
Қуыршақ, сандық, аққу, киіз үй, геометриялық фигуралар, суреттер, заттар, А3 қағазы, маркерлер
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Табыс кемесі |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектепке барар жолым
Мектепке барар жолым
Қысқа мерзімді сабақжоспары
|
Пәні: Сауат ашу Ортақ тақырып: Мектепке барар жолым |
Мектебі: Қазақстанның 40 жылдығы мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні:Базаралиева Анар
|
||||||||||
|
Күні: 23.10.2017 |
|
||||||||||
|
Сынып: 1 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Т дыбысы мен әрпі
|
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1.әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.6.1. иллюстрация бойынша мұғалім көмегімен сұрақтар қоя білу және қойылған сұраққа жауап беру. 1.3.8.1. жазу жолын,жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Т дыбысы туралы біледі, таниды, ажыратады. Көптеген оқушылар: Диалогке қатысып, сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар: Т дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасайды
|
||||||||||
|
Бағалау критерийлері Т дыбысы мен әрпін ажыратып,сөздердегі орнын табады. |
Дескриптор: 1.Әріпті таниды,ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді 2. Т дыбысы бар сөздерге сұрақ қоюға үйренеді. 3.Мектепке барар жолдағы көрген заттары туралы өз ойларын еркін айтады.
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Күн, бұлт,үй,мектеп,ағаштар,гүл
|
||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық,еңбекқорлық, жауапкершілік,өмір бойы білім алу |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика, орыс тілі,ағылшын |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулық |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Т әрпін таниды және ажыратады.
|
||||||||||
|
Сабақ барысы
|
|||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық
Тыңдалым Бейне баян «Сауат ашу сабағына саяхат»
«Кім жылдам?» ойыны. Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс Жалауша тарату арқылы бағалау Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді. 2. Бірін –бірі тыңдайды.
Сабақтағы бағалау критерийлерін түсіндіру 1.Дауысты,дауыссыз дыбыстарды атайды 2.Сөздерді буынға бөледі 3.Дыбыстық талдау жасай алады 4.Сауатты, көркем жазады. 3.Жылдамдық таныта біледі
|
Жалаулар
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Бейнебаян «Сөз ойла, тез ойла» ойыны Экраннан қойылған сұрақтардың жауабын үш тілде айтады. Дескриптор 1.Сұрақтардың жауабын айтады. 2. Жауаптарын үш тілде айтады. «Смайликтер» арқылы бағалау
Жаңа сабақ Бейнебаян. «Т» дыбысын таныстыру
Мектепке баратын жол туралы айту
«Жасырынған сөздерді тап» ойыны. Суреттердің көмегімен жасырынған сөздерді тауып оқиды.
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау
Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс 1-топ Әр заттың ішіне салынған заттардың атын тауып, т дыбысының сөздің қай бөлігінде кездесетінін айтады 2-топ Геометриялық фигуралардың ішіндегі әріптерден сөздер құрайды.
3-топ А3 қағазына т дыбысы кездесетін заттардың суретін салады.
4-топ Берілген суреттердің ішінен т дыбысы кездесетін сөздеді таңдап алу Дескриптор
Смайликтер арқылы бағалау
|
АКТ
Суреттер
Суреттер
Қуыршақ, сандық, аққу, киіз үй, геометриялық фигуралар, суреттер, заттар, А3 қағазы, маркерлер
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Табыс кемесі |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















