|
Пән: Көркем еңбек Бөлім тақырыбы: Менің мектебім |
Мектеп: №40 ОМ |
|||
|
Сынып: Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мектепті безендіреміз. Плакат жасаймыз. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамытуға ақпарат жинау 2.2.3.1 Әртүрлі тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Эстетикалық көзқарастары мен талғамдарын дамыту. Жаңа тәсілмен бұйым жасау үшін әсерлегіш мүмкіндіктер туралы ой-өрісін кеңейту. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сыныптастардың бір-біріне деген , бір-бірінің ойына деген, пікіріне деген сыйласымдықты диалогтік оқыту арқылы арттыру. |
|||
|
Бастапқы білім |
1-сыныпта өткен әртүрлі пішіндер, түстер, қағаздар туралы біледі. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру бөлімі. Қажетті құрал – жабдықтарын түгендеу. Қауіпсіздік ережесін еске түсіру. Үйдің немесе ғимарат бөлмесінің суретін көрсету. Суреттерді талқылау. |
Үйдің немесе ғимарат бөлмесінің суреттері (безендірілген және бос бөлме ) |
||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Сабақты сынып пен мектепті қалай қандай да мерекеге орай безендіруге болатынын қарастырудан бастаймыз. Безендіру жолдарының бірі – қабырғаға суреттерді жапсыру немесе құттықтау плакатын жасау. Паспарту дегеніміз не екенін, паспартудың түсін суретке дұрыс таңдауды қысқаша айтып өтемін. №1 жұмыс дәптерінің 18-19 беттеріндегі тапсырмаларды талқылаймыз. Тұрғын жайларды безендірудің жолы-плакат жасау. Плакатты қалай жасауға болатынын, балаларға түрлі тәсілмен орындалған бірнеше қызықты жұмыстарды көрсетемін. Балалардан суреттегі бейнелер қандай жолмен жасалғанын айта ала ма екенін сұраймын. №1 жұмыс дәптерінің 20-21 – беттеріндегі тапсырмаларды талқылаймыз. Практикалық жұмыс (ұжымдық жұмыс, 25 минут): Оқушыларға ватман ақ қағаздарды таратамын. Тапсырманы түсіндіру. Құттықтау плакатын жасау және оны безендіріп шығу. Бұл тапсырманы орындамас бұрын алдын-ала сұрақтарды талқылаймыз: Түйін сәттері: Қандай түстерді фонға таңдауға, қандай түспен заттарды бейнелеуге болады? Практикалық жұмыс барысында оқушыларды бақылап отыру қажет. Жұмысты ұқыпты жұмыс істеу қажеттігін ескертіп отыру керек. Дескриптор:
|
Оқулық, №1 жұмыс дәптері
|
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия. Оқушыларға келесі сұрақтарды қоямын: Саған не оңай болды? Қолыңнан не жақсы келді? Не қиын болды? Неге олай ойлайсың? |
|
||
|
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектепті безендіреміз. Плакат жасаймыз.
Мектепті безендіреміз. Плакат жасаймыз.
|
Пән: Көркем еңбек Бөлім тақырыбы: Менің мектебім |
Мектеп: №40 ОМ |
|||
|
Сынып: Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мектепті безендіреміз. Плакат жасаймыз. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамытуға ақпарат жинау 2.2.3.1 Әртүрлі тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Эстетикалық көзқарастары мен талғамдарын дамыту. Жаңа тәсілмен бұйым жасау үшін әсерлегіш мүмкіндіктер туралы ой-өрісін кеңейту. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сыныптастардың бір-біріне деген , бір-бірінің ойына деген, пікіріне деген сыйласымдықты диалогтік оқыту арқылы арттыру. |
|||
|
Бастапқы білім |
1-сыныпта өткен әртүрлі пішіндер, түстер, қағаздар туралы біледі. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру бөлімі. Қажетті құрал – жабдықтарын түгендеу. Қауіпсіздік ережесін еске түсіру. Үйдің немесе ғимарат бөлмесінің суретін көрсету. Суреттерді талқылау. |
Үйдің немесе ғимарат бөлмесінің суреттері (безендірілген және бос бөлме ) |
||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Сабақты сынып пен мектепті қалай қандай да мерекеге орай безендіруге болатынын қарастырудан бастаймыз. Безендіру жолдарының бірі – қабырғаға суреттерді жапсыру немесе құттықтау плакатын жасау. Паспарту дегеніміз не екенін, паспартудың түсін суретке дұрыс таңдауды қысқаша айтып өтемін. №1 жұмыс дәптерінің 18-19 беттеріндегі тапсырмаларды талқылаймыз. Тұрғын жайларды безендірудің жолы-плакат жасау. Плакатты қалай жасауға болатынын, балаларға түрлі тәсілмен орындалған бірнеше қызықты жұмыстарды көрсетемін. Балалардан суреттегі бейнелер қандай жолмен жасалғанын айта ала ма екенін сұраймын. №1 жұмыс дәптерінің 20-21 – беттеріндегі тапсырмаларды талқылаймыз. Практикалық жұмыс (ұжымдық жұмыс, 25 минут): Оқушыларға ватман ақ қағаздарды таратамын. Тапсырманы түсіндіру. Құттықтау плакатын жасау және оны безендіріп шығу. Бұл тапсырманы орындамас бұрын алдын-ала сұрақтарды талқылаймыз: Түйін сәттері: Қандай түстерді фонға таңдауға, қандай түспен заттарды бейнелеуге болады? Практикалық жұмыс барысында оқушыларды бақылап отыру қажет. Жұмысты ұқыпты жұмыс істеу қажеттігін ескертіп отыру керек. Дескриптор:
|
Оқулық, №1 жұмыс дәптері
|
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия. Оқушыларға келесі сұрақтарды қоямын: Саған не оңай болды? Қолыңнан не жақсы келді? Не қиын болды? Неге олай ойлайсың? |
|
||
|
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет |
||
шағым қалдыра аласыз















