Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мемлекеттік аумақтың морфологиясы
|
Бөлім: |
Геосаясат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мемлекеттік аумақтың морфологиясы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.5.1.5 мемлекеттік аумақтың морфологиялық ерекшеліктерін талдау және жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қ.Р мемлекеттік аумағының морфологиялық жағдайына сипаттама жасайды. Қазақстан аумағын морфологиялық ерекшеліктеріне қарай, бірнеше топқа бөліп жіктейді. Мемлекет аумағының морфологиялық ерекшелігіне қорытынды жасайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
|||||
|
Жаңа сабақ |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Қазақстанның физикалық және саяси картасын қолдана отырып төмендегі берілген бірқатар белгілері бойынша сипаттаңыздар: - Жер аумағының игерілу деңгейі - Табиғи ландшафтыларынң типтері - Географиялық орнының ерекшеліктері
Қазақстанның саяси картасы |
-Қазақстанның физикалық және саяси картасын қолдана отырып, бірқатар белгілер арқылы, Қазақстанның морфологиялық жағдайына сипаттама жасайды. |
Дескриптор: - Қазақстан жер аумағының тиімді игерілу деңгейін анықтайды. -Табиғи ландшафтыларының типтеріне сипаттама жасайды -Қазақстанның географиялық орнының қолайлы және қолайсыздығын анықтайды. Жалпы 4 балл |
Қазақстанның физикалық және саяси картасымен жұмыс жасау. Қосымша мәтіндегі мәліметпен танысу. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Мемлекеттерді аумағының морфологиялық ерекшеліктері бойынша бірнеше топқа жіктейміз: - Созылыңқы пішіндегі мемлекеттер. - Біртұтас аумақты алып жатқан мемлекеттер. -Шашыраңқы мемлекеттер. - Құрамында анклавтар бар мемлекеттер. (анықтамалары мәтін арқылы таныстырылады) Тапсырма: 1.Қазақстан аумағы морфологиялық ерекшеліктеріне қарай қай топқа жататындығын анықтаңыз? |
-Қазақстанның физикалық және саяси картасын қолдана отырып, бірқатар белгілер арқылы, Қазақстанның морфологиялық жағдайына сипаттама жасайды. |
Дескриптор: - Мемлекеттердің аумағының морфологиялық ерекшеліктері бойынша бірнеше топқа жіктейді. Мысалдар келтіреді. - Қазақстан қайсы топқа жататындығын анықтап, жауабын нақты дәлелдермен түсіндіреді. Жалпы 3 балл |
Мәтінмен танысу. Оқулықта 58 тақырып. |
||
|
Бекіту Кері байланыс |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: §91 оқу, терминдерді жаттау. |
- Қазақстандағы игерілмей қалған аймақтардың болашағын жоспарлайды. Жаңа тақырып бойынша кері байланыс жасап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: -Қазақстандағы игерілмей қалған аймақтардың мәселесін толық анықтайды. -Болашағына жоспар құрады Жалпы 3 балл Дескрипторды назарға ала отырып өзін-өзі бағалайды |
Ашық сұрақ-жауаптар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мемлекеттік аумақтың морфологиясы 10 сынып ҚМЖ
Мемлекеттік аумақтың морфологиясы 10 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мемлекеттік аумақтың морфологиясы
|
Бөлім: |
Геосаясат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мемлекеттік аумақтың морфологиясы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.5.1.5 мемлекеттік аумақтың морфологиялық ерекшеліктерін талдау және жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қ.Р мемлекеттік аумағының морфологиялық жағдайына сипаттама жасайды. Қазақстан аумағын морфологиялық ерекшеліктеріне қарай, бірнеше топқа бөліп жіктейді. Мемлекет аумағының морфологиялық ерекшелігіне қорытынды жасайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
|||||
|
Жаңа сабақ |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Қазақстанның физикалық және саяси картасын қолдана отырып төмендегі берілген бірқатар белгілері бойынша сипаттаңыздар: - Жер аумағының игерілу деңгейі - Табиғи ландшафтыларынң типтері - Географиялық орнының ерекшеліктері
Қазақстанның саяси картасы |
-Қазақстанның физикалық және саяси картасын қолдана отырып, бірқатар белгілер арқылы, Қазақстанның морфологиялық жағдайына сипаттама жасайды. |
Дескриптор: - Қазақстан жер аумағының тиімді игерілу деңгейін анықтайды. -Табиғи ландшафтыларының типтеріне сипаттама жасайды -Қазақстанның географиялық орнының қолайлы және қолайсыздығын анықтайды. Жалпы 4 балл |
Қазақстанның физикалық және саяси картасымен жұмыс жасау. Қосымша мәтіндегі мәліметпен танысу. |
||
|
Сабақтың ортасы |
Мемлекеттерді аумағының морфологиялық ерекшеліктері бойынша бірнеше топқа жіктейміз: - Созылыңқы пішіндегі мемлекеттер. - Біртұтас аумақты алып жатқан мемлекеттер. -Шашыраңқы мемлекеттер. - Құрамында анклавтар бар мемлекеттер. (анықтамалары мәтін арқылы таныстырылады) Тапсырма: 1.Қазақстан аумағы морфологиялық ерекшеліктеріне қарай қай топқа жататындығын анықтаңыз? |
-Қазақстанның физикалық және саяси картасын қолдана отырып, бірқатар белгілер арқылы, Қазақстанның морфологиялық жағдайына сипаттама жасайды. |
Дескриптор: - Мемлекеттердің аумағының морфологиялық ерекшеліктері бойынша бірнеше топқа жіктейді. Мысалдар келтіреді. - Қазақстан қайсы топқа жататындығын анықтап, жауабын нақты дәлелдермен түсіндіреді. Жалпы 3 балл |
Мәтінмен танысу. Оқулықта 58 тақырып. |
||
|
Бекіту Кері байланыс |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: §91 оқу, терминдерді жаттау. |
- Қазақстандағы игерілмей қалған аймақтардың болашағын жоспарлайды. Жаңа тақырып бойынша кері байланыс жасап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: -Қазақстандағы игерілмей қалған аймақтардың мәселесін толық анықтайды. -Болашағына жоспар құрады Жалпы 3 балл Дескрипторды назарға ала отырып өзін-өзі бағалайды |
Ашық сұрақ-жауаптар |
||
шағым қалдыра аласыз















