сынып сағатының жоспары
|
Күні: |
01.09.2017 |
|
Сыныбы: |
11 «А»,«Ә» |
|
Сабақтың тақырыбы: Сабақтың арқауы. |
«Мен - патриотпын». «МЕН-ПАТРИОТ-АЗАМАТ» |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Оқушылар үшін оқыту нәтижесі: |
Күтілетін нәтижелер:
|
|
Оқытудағы негізгі идеялар |
Оқушылардың топтық жұмысқа тартылуы. Оқушылырдың өз жұмыстарын көрсете білуі. |
|
7 модульдің енгізілуі |
1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалогтық оқыту 2. Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану. 3. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 4. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
|
|
Сабақтың түрі: |
сынып сағаты
|
|
Әдіс-тәсілдері: Жұмыс түрлері: |
сұрақ-жауап, болжау, топтастыру, oйлан -жұптас –талқыла.
топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс |
|
Ресурстар, құрал-жабдықтар |
Интерактивтік тақта, , постерлер, суреттер, ойын элементтері. |
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
әдісі |
ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдас-тыру кезеңі I –блок. Уәждемелік |
-Қалыпты жағдай туғызу. -Сергіту сәті. «Амандасу» тренингісін жүргізу. -Топтастыру /суреттер арқылы/ -Бағалау жүйесімен таныстырады Білім алушылар адамның-азаматтық-патриоттық ұстанымын сипаттайтын қасиетін анықтау және 9 –кестені толтыру ұсынылады. Кестені толтырып болғаннан кейін білім алушылыларға «Сіз қандай қасиетті ең басты деп ойлайсыз және неге? Деген сұраққа жауап беру ұсынылады.
|
Сәлемдеседі. Тренингкке катысады. 3 топқа бөлінеді. Бағалау жүйесімен танысады
9 –кесте - Білім алушылыр адамның-азаматтық-патриоттық ұстанымын сипаттайтын қасиетін анықтайды. |
топтық жұмыс
жеке жұмыс
жеке жұмыс
|
ойын
|
|||||||||
|
II –блок. Практикаға бағдарланған Сабақтың негізгі бөлімі. Жаңа ақпаратпен танысу |
|||||||||||||
|
1. Білу |
-Балалар, «жақсы» ширату ойынында сендер қазақстандық болған жақсы деп айттыңдар. Ал, Қазақстандық деп кімді айтуға болады? |
Балалардың жауаптары Қазақстандық –бұл біз, себебі біз .........
|
Ойлан жұптас талқыла
|
Сұрақ-жауап |
|||||||||
|
2.Түсіну
|
«Жалғастыр» ойыны
|
|
Сұрақ -жауап |
|
|||||||||
|
3. Қолдану |
Жобалық пікірталас. Елестетіп көріңізші, сіз мұндай жағдайда не істер едіңіз? |
1/Көршілерде өрт болды.... 2/ Науқасқа шұғыл қан тапсыру қажет болды... 3/ Бөтен адам үшін шұғыл дәрі-дәрмекке барып келу қажеттігітуындады...
|
Топтық танысты-рылым
|
Постерлер маркерлер |
|||||||||
|
4.Талдау
|
Сөйлемді аяқта» тренингі |
а/ Әр адам өз елінің патриоты болу керек, Себебі... |
жеке жұмыс жұптық жұмыс |
түрлі-түсті қолғаптар |
|||||||||
|
|
III- блок Рефлексия Қорытынды бөлім |
||||||||||||
|
5.Жинақтау |
инновациялық тәсіл көмегімен жүргізіледі, онда мыналар толтырылуы қажет: |
Мен .......................таныстым. Маған..................оңай болған жоқ. Мен....................қол жеткіздім. Мен .....................істей алдым.
|
Топтық жұмыс |
мақал-мәтел-дер |
|||||||||
|
6.Бағалау
|
Формативті бағалау: топтық және өзара бағалау, мадақтау, сенім білдіру, қолдау. |
Жинаған ұпайларын санау Жеңімпаз топты анықтау
|
өзара бағалау |
|
|||||||||
|
Үйге тапсырма
|
? Эссе жазу
|
«Мен-патриотпын».
|
жеке жұмыс |
ғалам-тор
|
|||||||||
|
Кері әсер
|
Топтың әр мүшесіне рефлексия жасату. |
Бүгінгі сабақ ұнады ма? деген сұраққа жауап береді.
|
жеке жұмыс |
кері байла-ныс парағы |
|||||||||
|
Патриотқа тән қасиет |
Патриот емес адамның қасиеті |
Маған тән қасиеттер (алдыңғы бағандардан) |
|
Болжамды жауаптар: • жауапкершілік; • әділеттілік; • төзімділік; • адалдық; • батылдылық; • шыдамдылық; • ризашылдық; • зейінділік. |
Болжамды жауаптар: • өзі өмір сүріп жатқан қоғамды құрметтемеу; • жауапсыздық; • отбасы алдындағы борыштың болмауы; • берекесіздік; • бағдарсыздық (өз елі туралы дұрыс пікірде болмау және оны жақсарту үшін ештеңе жасамайды); • арамтамақтық, жұмыс істегісі келмеу; • Отанға деген сүйіспеншіліктің болмауы. |
|
Рефлексия әрбір білім алушымен «Тегтер бұлты»
инновациялық тәсіл көмегімен жүргізіледі, онда мыналар толтырылуы қажет:
Мен .......................таныстым.
Маған ..................оңай болған жоқ.
Мен ........................қол жеткіздім.
Мен .........................істей алдым.
..................................................болса жақсы болар еді.
Менің .......................................................есімде қалды.
Мен ...........................................................істеп көремін.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мен - патриотпын». «МЕН-ПАТРИОТ-АЗАМАТ»
«Мен - патриотпын». «МЕН-ПАТРИОТ-АЗАМАТ»
сынып сағатының жоспары
|
Күні: |
01.09.2017 |
|
Сыныбы: |
11 «А»,«Ә» |
|
Сабақтың тақырыбы: Сабақтың арқауы. |
«Мен - патриотпын». «МЕН-ПАТРИОТ-АЗАМАТ» |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Оқушылар үшін оқыту нәтижесі: |
Күтілетін нәтижелер:
|
|
Оқытудағы негізгі идеялар |
Оқушылардың топтық жұмысқа тартылуы. Оқушылырдың өз жұмыстарын көрсете білуі. |
|
7 модульдің енгізілуі |
1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалогтық оқыту 2. Оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану. 3. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 4. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
|
|
Сабақтың түрі: |
сынып сағаты
|
|
Әдіс-тәсілдері: Жұмыс түрлері: |
сұрақ-жауап, болжау, топтастыру, oйлан -жұптас –талқыла.
топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс |
|
Ресурстар, құрал-жабдықтар |
Интерактивтік тақта, , постерлер, суреттер, ойын элементтері. |
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
әдісі |
ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдас-тыру кезеңі I –блок. Уәждемелік |
-Қалыпты жағдай туғызу. -Сергіту сәті. «Амандасу» тренингісін жүргізу. -Топтастыру /суреттер арқылы/ -Бағалау жүйесімен таныстырады Білім алушылар адамның-азаматтық-патриоттық ұстанымын сипаттайтын қасиетін анықтау және 9 –кестені толтыру ұсынылады. Кестені толтырып болғаннан кейін білім алушылыларға «Сіз қандай қасиетті ең басты деп ойлайсыз және неге? Деген сұраққа жауап беру ұсынылады.
|
Сәлемдеседі. Тренингкке катысады. 3 топқа бөлінеді. Бағалау жүйесімен танысады
9 –кесте - Білім алушылыр адамның-азаматтық-патриоттық ұстанымын сипаттайтын қасиетін анықтайды. |
топтық жұмыс
жеке жұмыс
жеке жұмыс
|
ойын
|
|||||||||
|
II –блок. Практикаға бағдарланған Сабақтың негізгі бөлімі. Жаңа ақпаратпен танысу |
|||||||||||||
|
1. Білу |
-Балалар, «жақсы» ширату ойынында сендер қазақстандық болған жақсы деп айттыңдар. Ал, Қазақстандық деп кімді айтуға болады? |
Балалардың жауаптары Қазақстандық –бұл біз, себебі біз .........
|
Ойлан жұптас талқыла
|
Сұрақ-жауап |
|||||||||
|
2.Түсіну
|
«Жалғастыр» ойыны
|
|
Сұрақ -жауап |
|
|||||||||
|
3. Қолдану |
Жобалық пікірталас. Елестетіп көріңізші, сіз мұндай жағдайда не істер едіңіз? |
1/Көршілерде өрт болды.... 2/ Науқасқа шұғыл қан тапсыру қажет болды... 3/ Бөтен адам үшін шұғыл дәрі-дәрмекке барып келу қажеттігітуындады...
|
Топтық танысты-рылым
|
Постерлер маркерлер |
|||||||||
|
4.Талдау
|
Сөйлемді аяқта» тренингі |
а/ Әр адам өз елінің патриоты болу керек, Себебі... |
жеке жұмыс жұптық жұмыс |
түрлі-түсті қолғаптар |
|||||||||
|
|
III- блок Рефлексия Қорытынды бөлім |
||||||||||||
|
5.Жинақтау |
инновациялық тәсіл көмегімен жүргізіледі, онда мыналар толтырылуы қажет: |
Мен .......................таныстым. Маған..................оңай болған жоқ. Мен....................қол жеткіздім. Мен .....................істей алдым.
|
Топтық жұмыс |
мақал-мәтел-дер |
|||||||||
|
6.Бағалау
|
Формативті бағалау: топтық және өзара бағалау, мадақтау, сенім білдіру, қолдау. |
Жинаған ұпайларын санау Жеңімпаз топты анықтау
|
өзара бағалау |
|
|||||||||
|
Үйге тапсырма
|
? Эссе жазу
|
«Мен-патриотпын».
|
жеке жұмыс |
ғалам-тор
|
|||||||||
|
Кері әсер
|
Топтың әр мүшесіне рефлексия жасату. |
Бүгінгі сабақ ұнады ма? деген сұраққа жауап береді.
|
жеке жұмыс |
кері байла-ныс парағы |
|||||||||
|
Патриотқа тән қасиет |
Патриот емес адамның қасиеті |
Маған тән қасиеттер (алдыңғы бағандардан) |
|
Болжамды жауаптар: • жауапкершілік; • әділеттілік; • төзімділік; • адалдық; • батылдылық; • шыдамдылық; • ризашылдық; • зейінділік. |
Болжамды жауаптар: • өзі өмір сүріп жатқан қоғамды құрметтемеу; • жауапсыздық; • отбасы алдындағы борыштың болмауы; • берекесіздік; • бағдарсыздық (өз елі туралы дұрыс пікірде болмау және оны жақсарту үшін ештеңе жасамайды); • арамтамақтық, жұмыс істегісі келмеу; • Отанға деген сүйіспеншіліктің болмауы. |
|
Рефлексия әрбір білім алушымен «Тегтер бұлты»
инновациялық тәсіл көмегімен жүргізіледі, онда мыналар толтырылуы қажет:
Мен .......................таныстым.
Маған ..................оңай болған жоқ.
Мен ........................қол жеткіздім.
Мен .........................істей алдым.
..................................................болса жақсы болар еді.
Менің .......................................................есімде қалды.
Мен ...........................................................істеп көремін.
шағым қалдыра аласыз













