|
Мектеп: |
68 мг |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Тажимбетова А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Мен + Сен=Біз. Менің ұжымым» |
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
«Тәуелсіздік және отаншылдық айы» Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту |
|
|
Құзыреттілігі: |
Ұлттық мүддені дамыту |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Отанды сүю - отбасынан басталады!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұжымдық жұмыстың маңыздылығын түсіндіріп, балалардың өзара көмектесу, бір-біріне қолдау көрсету дағдыларын дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Супермаркетте өнімдерді таңдау ережелері» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасын іске асыру мақсатында «Менің Қазақстаным» – оқу аптасының басында бірінші сабақта білім алушылар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындайды - Оқушылармен амандасу;- Көңіл-күй шеңбері;- Сабақ мақсатын түсіндіру. - Мұғалім «Заң деген не?» деген сұрақ қояды.- Балалар өз ойларын ортаға салады. - Қазақстан Республикасының бала құқықтары туралы қысқаша таныстыру;- Құқық пен міндет туралы айту (мысалдар арқылы). - Құқықтарға қатысты жағдаяттар беру (мысалы: оқу, ойын, тынығу, аты-жөні, отбасында болу т.б.) – оқушылар суреттерден дұрыс құқықты таңдайды. - «Құқықты тап!» (қимылды ойын: мұғалім бір жағдайды айтады, балалар құқық па, міндет пе екенін көрсетеді – қол көтеру арқылы) - Әр топқа жағдаят беріледі: «Сыныпта бір бала ұялы телефонмен шулап жатыр. Басқаларға кедергі келтіреді...» т.с.с. - Талқылап, шешім табады. - «Сен қандай құқықты күнделікті пайдаланасың?»- «Міндетті орындамаған адамға не болады?» - «Менің құқығым» тақырыбында сурет салу немесе 2–3 сөйлемдік шағын әңгіме жазу.
«Қауіпсіздік сабағы»
Сергіту сәті.
Шығармашылық жұмыс. «Боямақ» әдісі
Рефлексия.
|
Әнұран шырқайды
Тақтаға шыққан жүрекшелерді таңдап, топқа бөлінеді
Шарларды баса отырып шыққан тілектерді қайталап, жағымды ахуал қалыптастырады
Оқушылар ӨҚН тақырыбымен танысып ережелерді есте сақтайды
Бейнероликті тамашалап , топтарға бөлінеді
Балалар сурет салады
Эссе жазады (4-5 сөйлем)
Ән шырқайд
Боямақты бояйды
Кері байланыс береді |
Слайд
Слайд
https://www.youtube.com/watch?v=4GcGgiW0Vvo
https://www.youtube.com/watch?v=wM47g_mLbaU
Таратпа материал
https://www.youtube.com/watch?v=8r9wcit4MCQ
|
АНЫҚТАМА
Оқушыларға ұжымдық жұмыстың маңызын түсіндіру, бір-біріне көмектесу, достық пен ынтымақтастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу мақсатында қыркүйек айының 23 күні №68 мектеп-гимназиясының 2 «Ә» сыныбында жетекшісі А.Тажимбетованың ұйымдастыруымен «Мен + Сен = Біз. Менің ұжымым» тақырыбында тәрбие сағаты өткізілді. Тәрбие сағаты барысында оқушылар «Мен + Сен = Біз» ұстанымын түсініп, ұжым деген ұғыммен танысты, топпен жұмыс жасап, ұжымдық сурет салды және шығармашылық тапсырмалар орындады сонымен қатар «Ұжымдық көмек» ойыны арқылы бірлесе әрекет етуді үйренді және өз ойларын еркін жеткізіп, сабақ соңында ұжымда бірге болудың маңызын түсінді. Сабақ жоғары деңгейде, оқушылардың белсенді қатысуымен өтті. Мақсатқа толықтай қол жеткізілді.
Сынып жетекшісі: Тажимбетова Айжан Абдуллаевна
Сынып сағатының тақырыбы:
«Мен және Заң»
Мақсаты:
-
Оқушыларға құқық, заң, міндет ұғымдарын жас ерекшелігіне сай түсіндіру;
-
Балалардың құқықтық сауаттылығын арттыру;
-
Өз құқығын білуге және оны құрметтеуге тәрбиелеу;
-
Басқа адамның құқықтарын құрметтеуге үйрету.
Күні: 2025 жылғы 13 қазан
Өтетін орны: №20 жалпы орта мектеп, 2-сынып
Сынып жетекшісі: (аты-жөні)
![]()
САБАҚ ЖОСПАРЫ (130 бұйрық үлгісімен)
|
Уақыты |
Кезең атауы |
Іс-әрекет мазмұны |
Күтілетін нәтиже |
|
0–3 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі |
- Оқушылармен амандасу;- Көңіл-күй шеңбері;- Сабақ мақсатын түсіндіру. |
Балалар сабаққа белсенді қатысуға дайындалады. |
|
3–8 мин |
2. Кіріспе әңгіме |
- Мұғалім «Заң деген не?» деген сұрақ қояды.- Балалар өз ойларын ортаға салады. |
Балалар заң, тәртіп туралы бастапқы түсінік алады. |
|
8–15 мин |
3. Түсіндіру, таныстыру |
- Қазақстан Республикасының бала құқықтары туралы қысқаша таныстыру;- Құқық пен міндет туралы айту (мысалдар арқылы). |
Балалар өз құқықтары мен міндеттерін ажырата бастайды. |
|
15–20 мин |
4. «Менің құқығым» ойыны |
- Құқықтарға қатысты жағдаяттар беру (мысалы: оқу, ойын, тынығу, аты-жөні, отбасында болу т.б.) – оқушылар суреттерден дұрыс құқықты таңдайды. |
Құқықтар мен міндеттерді іс жүзінде ажыратуға үйренеді. |
|
20–25 мин |
5. Сергіту сәті |
- «Құқықты тап!» (қимылды ойын: мұғалім бір жағдайды айтады, балалар құқық па, міндет пе екенін көрсетеді – қол көтеру арқылы) |
Құқықтық ұғымдарды ойнақы түрде қайталайды. |
|
25–30 мин |
6. Топпен жұмыс |
- Әр топқа жағдаят беріледі: «Сыныпта бір бала ұялы телефонмен шулап жатыр. Басқаларға кедергі келтіреді...» т.с.с. - Талқылап, шешім табады. |
Балалар заңға сәйкес дұрыс шешім қабылдауға үйренеді. |
|
30–33 мин |
7. Қорытынды сұрақ-жауап |
- «Сен қандай құқықты күнделікті пайдаланасың?»- «Міндетті орындамаған адамға не болады?» |
Өз ойын айтуға, тұжырым жасауға дағдыланады. |
|
33–35 мин |
8. Үй тапсырмасы |
- «Менің құқығым» тақырыбында сурет салу немесе 2–3 сөйлемдік шағын әңгіме жазу. |
Құқық тақырыбы бойынша шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
Қосымша материалдар:
-
Балалар құқықтары жөніндегі Конвенциядан үзінділер (қарапайым тілде);
-
Суреттер, карточкалар (құқық түрлері);
-
Видеоролик (қажет болса: «Бала құқығы туралы» мультфильмдерден үзінділер).
![]()
Сабақтың қорытындысы:
Сабақ жоғары деңгейде өтті. Балалар өздерінің құқықтары мен міндеттері туралы білімдерін толықтырып, оларды күнделікті өмірде қалай қолдану керек екенін үйренді. Ұжымдық жұмыс пен ойында белсенділік танытты. Сабақтың мақсатына толық қол жеткізілді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мен + Сен=Біз. Менің ұжымым» 2 сынып
«Мен + Сен=Біз. Менің ұжымым» 2 сынып
|
Мектеп: |
68 мг |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
Тажимбетова А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Мен + Сен=Біз. Менің ұжымым» |
|
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылығы: |
«Тәуелсіздік және отаншылдық айы» Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту |
|
|
Құзыреттілігі: |
Ұлттық мүддені дамыту |
|
|
Апта дәйексөзі |
«Отанды сүю - отбасынан басталады!» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұжымдық жұмыстың маңыздылығын түсіндіріп, балалардың өзара көмектесу, бір-біріне қолдау көрсету дағдыларын дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы: |
«Супермаркетте өнімдерді таңдау ережелері» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасын іске асыру мақсатында «Менің Қазақстаным» – оқу аптасының басында бірінші сабақта білім алушылар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін орындайды - Оқушылармен амандасу;- Көңіл-күй шеңбері;- Сабақ мақсатын түсіндіру. - Мұғалім «Заң деген не?» деген сұрақ қояды.- Балалар өз ойларын ортаға салады. - Қазақстан Республикасының бала құқықтары туралы қысқаша таныстыру;- Құқық пен міндет туралы айту (мысалдар арқылы). - Құқықтарға қатысты жағдаяттар беру (мысалы: оқу, ойын, тынығу, аты-жөні, отбасында болу т.б.) – оқушылар суреттерден дұрыс құқықты таңдайды. - «Құқықты тап!» (қимылды ойын: мұғалім бір жағдайды айтады, балалар құқық па, міндет пе екенін көрсетеді – қол көтеру арқылы) - Әр топқа жағдаят беріледі: «Сыныпта бір бала ұялы телефонмен шулап жатыр. Басқаларға кедергі келтіреді...» т.с.с. - Талқылап, шешім табады. - «Сен қандай құқықты күнделікті пайдаланасың?»- «Міндетті орындамаған адамға не болады?» - «Менің құқығым» тақырыбында сурет салу немесе 2–3 сөйлемдік шағын әңгіме жазу.
«Қауіпсіздік сабағы»
Сергіту сәті.
Шығармашылық жұмыс. «Боямақ» әдісі
Рефлексия.
|
Әнұран шырқайды
Тақтаға шыққан жүрекшелерді таңдап, топқа бөлінеді
Шарларды баса отырып шыққан тілектерді қайталап, жағымды ахуал қалыптастырады
Оқушылар ӨҚН тақырыбымен танысып ережелерді есте сақтайды
Бейнероликті тамашалап , топтарға бөлінеді
Балалар сурет салады
Эссе жазады (4-5 сөйлем)
Ән шырқайд
Боямақты бояйды
Кері байланыс береді |
Слайд
Слайд
https://www.youtube.com/watch?v=4GcGgiW0Vvo
https://www.youtube.com/watch?v=wM47g_mLbaU
Таратпа материал
https://www.youtube.com/watch?v=8r9wcit4MCQ
|
АНЫҚТАМА
Оқушыларға ұжымдық жұмыстың маңызын түсіндіру, бір-біріне көмектесу, достық пен ынтымақтастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу мақсатында қыркүйек айының 23 күні №68 мектеп-гимназиясының 2 «Ә» сыныбында жетекшісі А.Тажимбетованың ұйымдастыруымен «Мен + Сен = Біз. Менің ұжымым» тақырыбында тәрбие сағаты өткізілді. Тәрбие сағаты барысында оқушылар «Мен + Сен = Біз» ұстанымын түсініп, ұжым деген ұғыммен танысты, топпен жұмыс жасап, ұжымдық сурет салды және шығармашылық тапсырмалар орындады сонымен қатар «Ұжымдық көмек» ойыны арқылы бірлесе әрекет етуді үйренді және өз ойларын еркін жеткізіп, сабақ соңында ұжымда бірге болудың маңызын түсінді. Сабақ жоғары деңгейде, оқушылардың белсенді қатысуымен өтті. Мақсатқа толықтай қол жеткізілді.
Сынып жетекшісі: Тажимбетова Айжан Абдуллаевна
Сынып сағатының тақырыбы:
«Мен және Заң»
Мақсаты:
-
Оқушыларға құқық, заң, міндет ұғымдарын жас ерекшелігіне сай түсіндіру;
-
Балалардың құқықтық сауаттылығын арттыру;
-
Өз құқығын білуге және оны құрметтеуге тәрбиелеу;
-
Басқа адамның құқықтарын құрметтеуге үйрету.
Күні: 2025 жылғы 13 қазан
Өтетін орны: №20 жалпы орта мектеп, 2-сынып
Сынып жетекшісі: (аты-жөні)
![]()
САБАҚ ЖОСПАРЫ (130 бұйрық үлгісімен)
|
Уақыты |
Кезең атауы |
Іс-әрекет мазмұны |
Күтілетін нәтиже |
|
0–3 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі |
- Оқушылармен амандасу;- Көңіл-күй шеңбері;- Сабақ мақсатын түсіндіру. |
Балалар сабаққа белсенді қатысуға дайындалады. |
|
3–8 мин |
2. Кіріспе әңгіме |
- Мұғалім «Заң деген не?» деген сұрақ қояды.- Балалар өз ойларын ортаға салады. |
Балалар заң, тәртіп туралы бастапқы түсінік алады. |
|
8–15 мин |
3. Түсіндіру, таныстыру |
- Қазақстан Республикасының бала құқықтары туралы қысқаша таныстыру;- Құқық пен міндет туралы айту (мысалдар арқылы). |
Балалар өз құқықтары мен міндеттерін ажырата бастайды. |
|
15–20 мин |
4. «Менің құқығым» ойыны |
- Құқықтарға қатысты жағдаяттар беру (мысалы: оқу, ойын, тынығу, аты-жөні, отбасында болу т.б.) – оқушылар суреттерден дұрыс құқықты таңдайды. |
Құқықтар мен міндеттерді іс жүзінде ажыратуға үйренеді. |
|
20–25 мин |
5. Сергіту сәті |
- «Құқықты тап!» (қимылды ойын: мұғалім бір жағдайды айтады, балалар құқық па, міндет пе екенін көрсетеді – қол көтеру арқылы) |
Құқықтық ұғымдарды ойнақы түрде қайталайды. |
|
25–30 мин |
6. Топпен жұмыс |
- Әр топқа жағдаят беріледі: «Сыныпта бір бала ұялы телефонмен шулап жатыр. Басқаларға кедергі келтіреді...» т.с.с. - Талқылап, шешім табады. |
Балалар заңға сәйкес дұрыс шешім қабылдауға үйренеді. |
|
30–33 мин |
7. Қорытынды сұрақ-жауап |
- «Сен қандай құқықты күнделікті пайдаланасың?»- «Міндетті орындамаған адамға не болады?» |
Өз ойын айтуға, тұжырым жасауға дағдыланады. |
|
33–35 мин |
8. Үй тапсырмасы |
- «Менің құқығым» тақырыбында сурет салу немесе 2–3 сөйлемдік шағын әңгіме жазу. |
Құқық тақырыбы бойынша шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
Қосымша материалдар:
-
Балалар құқықтары жөніндегі Конвенциядан үзінділер (қарапайым тілде);
-
Суреттер, карточкалар (құқық түрлері);
-
Видеоролик (қажет болса: «Бала құқығы туралы» мультфильмдерден үзінділер).
![]()
Сабақтың қорытындысы:
Сабақ жоғары деңгейде өтті. Балалар өздерінің құқықтары мен міндеттері туралы білімдерін толықтырып, оларды күнделікті өмірде қалай қолдану керек екенін үйренді. Ұжымдық жұмыс пен ойында белсенділік танытты. Сабақтың мақсатына толық қол жеткізілді.
шағым қалдыра аласыз
















