Тексерілді:
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
13.01.2025 |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Мен адалдықты жақсы көремін!» «Жарақаттанған кездегі алғашқы медициналық көмек» ЖЖЕ №3 |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
3 -сыныптар: «Күдікті заттар анықталғанда жасалатын бес қадам» |
|
|
Құндылығы: |
Тәртіп және заң |
|
|
Құзыреттілігі: |
Азаматтық борыш және парасаттылық |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға адалдық құндылығының маңызын түсіндіру .Балалардың сыни ойлауын, |
|
|
Апталық дәйексөз 2-апта |
«Талап бар жерде, тәртіп бар» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сергіту сәті Қауіпсіздік сабағы Кері байланыс |
Сәлемдесу. Шаттық шеңбері. - Ал, балалар, бүгінгі сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберін құрайық. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге! «Хабарлама» әдісі. Мұғалім: Бүгін біз адалдық адамгершіліктің асыл қасиет екені туралы пікірлесіп, өз ойларымызды ортаға саламыз. Адалдық сипаттайды: адамның өзінің ішкі әлеміне және басқа адамдарға қатынасы, Адалдық көріністерінің мысалдары: шынайылық (шынайылық), жауапкершілік (өз міндеттерін орындау) және басқа адамдарға көмек көрсету. Адалдық тәрбие, білім алу және белгілі бір әрекеттерді орындау процесінде қалыптасады. Ол адамның жеке адамгершілігі мен мінезін көрсетеді. 5 «Ой қозғау» айдарымен «Шыншыл бала» , Адал
дос» және «Адалдық » видио мульт көрсету. 1.Шыншыл бала әрекеті дұрыс болды ма? 2.Досы ренішін неге құмға жазды ? 3.Достар қандай болу керек? 4.Қария адал қымтеи еттіме ? Ойын: «Дұрыс па, бұрыс па?» Досыңның басына іс түссе қарамай кету алал іс пе? 1. Басқалардың іс-әрекеттерін талқылау адал ма? 2.Екілік баға алғаныңды ата – анаңа айтқаның адалдық па? 3. Біреудің нәрсесін сұрамай алу адал іс пе? 4. Біреудің айтқан кеңесін пайдалану адалдық па? 5. Өз кінасын мойындау адал іс пе? 6. Табылған затты иесіне қайтару адалдық па? 7. Сен бүлдірген нәрсені, басқа біреуден күдіктенді бұл әділдік пе? 8. Сатушы саған тиісті ақшадан көп мөлшерде беріп қойды, оны сатушыға қайтарып беру адалдық па? Жарақаттанған кездегі алғашқы көмек №3 Слайд көрсету
Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз Қолымызды белге қоямыз. Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір 1,2,3-бойға жинап күш Қауіпсіздік сабағы Б Егер күдікті зат табылса: Қоғамдық көлікте: егер қоғамдық көлік ішінде біреу ұмытып қалдырып кеткен немесе қараусыз қалған иесіз затты тауып алсаңыз: Айналаңыздағы адамдардан сұрап көріңіз. Егер заттың иесі анықталмаса,ол туралы жүргізушіге дереу айтыңыз. Тұрғын үйдің кіре берісінде: егер үйіңіздің кіре берісінде белгісіз заттауып алсаңыз: Көршілерден сұраңыз, бұл зат соларға тиесілі болуы мүмкін. Егер заттың иесі анықталмаса - дереу ата-анаңызға немесе полицияға хабарлаңыз. Мекемелерде: егер сіз мекемеден белгісіз зат тауып алсаңыз, дереу ол зат жөнінде мекеме әкімшілігіне немесе мекеме күзетшісіне хабарлаңыз.
|
Білім алушылар мұғаліммен сәлемдеседі, бірге шеңбер құрып, өлең шумақтарын қайталайды Оқушылар мұғалімнің түсіндіргенін мұхият тыңдайды. Қойылған сұрақтарға ойланып, жауап береді. Оқушылар Жарақат түрлерін,көмек түрлерін атап түсіндіреді. Оқушылар Күдікті затты тауып алған жағдайда не істеу керектігі жөнінде әңгімелейді. Өзі көрген, куә болған нәрселер туралы пікір білдіреді. |
https://youtu.be/EuPMpu0yxS8?si=qgIaXrdZ5hQeCDvG https://youtu.be/gH3zqZPR4EQ?si=3gzUAgro0Yi29Tdi
Кері байланыс жасайды. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Мен адалдықты жақсы көремін" Тәрбие сағаты 3 сынып Құндылық: Заң және тәртіп.
"Мен адалдықты жақсы көремін" Тәрбие сағаты 3 сынып Құндылық: Заң және тәртіп.
Тексерілді:
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
13.01.2025 |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
«Мен адалдықты жақсы көремін!» «Жарақаттанған кездегі алғашқы медициналық көмек» ЖЖЕ №3 |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
3 -сыныптар: «Күдікті заттар анықталғанда жасалатын бес қадам» |
|
|
Құндылығы: |
Тәртіп және заң |
|
|
Құзыреттілігі: |
Азаматтық борыш және парасаттылық |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға адалдық құндылығының маңызын түсіндіру .Балалардың сыни ойлауын, |
|
|
Апталық дәйексөз 2-апта |
«Талап бар жерде, тәртіп бар» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сергіту сәті Қауіпсіздік сабағы Кері байланыс |
Сәлемдесу. Шаттық шеңбері. - Ал, балалар, бүгінгі сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз шаттық шеңберін құрайық. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге! «Хабарлама» әдісі. Мұғалім: Бүгін біз адалдық адамгершіліктің асыл қасиет екені туралы пікірлесіп, өз ойларымызды ортаға саламыз. Адалдық сипаттайды: адамның өзінің ішкі әлеміне және басқа адамдарға қатынасы, Адалдық көріністерінің мысалдары: шынайылық (шынайылық), жауапкершілік (өз міндеттерін орындау) және басқа адамдарға көмек көрсету. Адалдық тәрбие, білім алу және белгілі бір әрекеттерді орындау процесінде қалыптасады. Ол адамның жеке адамгершілігі мен мінезін көрсетеді. 5 «Ой қозғау» айдарымен «Шыншыл бала» , Адал
дос» және «Адалдық » видио мульт көрсету. 1.Шыншыл бала әрекеті дұрыс болды ма? 2.Досы ренішін неге құмға жазды ? 3.Достар қандай болу керек? 4.Қария адал қымтеи еттіме ? Ойын: «Дұрыс па, бұрыс па?» Досыңның басына іс түссе қарамай кету алал іс пе? 1. Басқалардың іс-әрекеттерін талқылау адал ма? 2.Екілік баға алғаныңды ата – анаңа айтқаның адалдық па? 3. Біреудің нәрсесін сұрамай алу адал іс пе? 4. Біреудің айтқан кеңесін пайдалану адалдық па? 5. Өз кінасын мойындау адал іс пе? 6. Табылған затты иесіне қайтару адалдық па? 7. Сен бүлдірген нәрсені, басқа біреуден күдіктенді бұл әділдік пе? 8. Сатушы саған тиісті ақшадан көп мөлшерде беріп қойды, оны сатушыға қайтарып беру адалдық па? Жарақаттанған кездегі алғашқы көмек №3 Слайд көрсету
Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз Қолымызды белге қоямыз. Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір 1,2,3-бойға жинап күш Қауіпсіздік сабағы Б Егер күдікті зат табылса: Қоғамдық көлікте: егер қоғамдық көлік ішінде біреу ұмытып қалдырып кеткен немесе қараусыз қалған иесіз затты тауып алсаңыз: Айналаңыздағы адамдардан сұрап көріңіз. Егер заттың иесі анықталмаса,ол туралы жүргізушіге дереу айтыңыз. Тұрғын үйдің кіре берісінде: егер үйіңіздің кіре берісінде белгісіз заттауып алсаңыз: Көршілерден сұраңыз, бұл зат соларға тиесілі болуы мүмкін. Егер заттың иесі анықталмаса - дереу ата-анаңызға немесе полицияға хабарлаңыз. Мекемелерде: егер сіз мекемеден белгісіз зат тауып алсаңыз, дереу ол зат жөнінде мекеме әкімшілігіне немесе мекеме күзетшісіне хабарлаңыз.
|
Білім алушылар мұғаліммен сәлемдеседі, бірге шеңбер құрып, өлең шумақтарын қайталайды Оқушылар мұғалімнің түсіндіргенін мұхият тыңдайды. Қойылған сұрақтарға ойланып, жауап береді. Оқушылар Жарақат түрлерін,көмек түрлерін атап түсіндіреді. Оқушылар Күдікті затты тауып алған жағдайда не істеу керектігі жөнінде әңгімелейді. Өзі көрген, куә болған нәрселер туралы пікір білдіреді. |
https://youtu.be/EuPMpu0yxS8?si=qgIaXrdZ5hQeCDvG https://youtu.be/gH3zqZPR4EQ?si=3gzUAgro0Yi29Tdi
Кері байланыс жасайды. |
шағым қалдыра аласыз

алаларға күдікті
затқа қатысты сақтық шараларын үйрету


















