|
Бөлім:«Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Сарыкемер гимназия тірек мектебі (Р/О) Пәні: қазақ әдебиеті |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тажимова Ж.К |
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; 5.3.3.1.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||
|
Құндылық: Апта дәйексөзі: |
Заң және тәртіп айы Тәртіпсіз ел болмайды Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....»
Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, шығарма мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. Үлгі: МЕН қырға шықтым, МЕН құрға шықтым, МЕН тұқымын шаштым.... МЕН .... Т
Автор бейнесі
Д
ҚБ «Мен - адамдық диқаншысымын» тақырыбында автор бойындағы қасиеттерді негізге ала отырып, эссе жазыңыз (80-100 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады. |
Оқушылар өлеңдегі автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды анықтайды. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. |
ҚБ ҚБ
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен адамдық диқаншысымын
Мен адамдық диқаншысымын
|
Бөлім:«Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Сарыкемер гимназия тірек мектебі (Р/О) Пәні: қазақ әдебиеті |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тажимова Ж.К |
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы» өлеңі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; 5.3.3.1.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
|||
|
Құндылық: Апта дәйексөзі: |
Заң және тәртіп айы Тәртіпсіз ел болмайды Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....»
Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, шығарма мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. Үлгі: МЕН қырға шықтым, МЕН құрға шықтым, МЕН тұқымын шаштым.... МЕН .... Т
Автор бейнесі
Д
ҚБ «Мен - адамдық диқаншысымын» тақырыбында автор бойындағы қасиеттерді негізге ала отырып, эссе жазыңыз (80-100 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады. |
Оқушылар өлеңдегі автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды анықтайды. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. |
ҚБ ҚБ
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















