"Мен әлемді танимын" сабағы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Мен әлемді танимын" сабағы

Материал туралы қысқаша түсінік
Даярлық топқа арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Батыс Қазақстан облысы Бөрлі ауданы

Ақсай қаласының №4 ЖОББМ бастауыш сынып мұғалімі

Ахишева Мулкат Бауыржановна

Сабақтың тақырыбы: Мен әлемді танимын

Сабақтың мақсаты: Үй жануарларыы туралы білімдерін кеңейту

Төрт түлік малдың пайдасын балаларға айтқыза отырып, байланыстыра сөйлеу дағдыларын қалаптастыру. Үй жануарларына деген сүйіспеншілік сезімге тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: төрт түлік малды ңсуреті

Сабақтың әдіс-тәсілі: түсіндіру, көрнекілік, әңгіме

Пәнаралық байланыс: тіл дамыту, қоршаған орта

Сабақтың барысы

1. Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық дайындық

2.Негізгі бөлім

1. Кіріспе

- Жылдың неше мезгілі бар?

- Қазір жылдың қай мезгілі?

- Күз мезгілінің айларын ата?

- Бір аптада неше күн бар?

2. Жаңа сабақ

- Балалар, далада түрлі жануарлар, қүстар, аспанда күн сәулесі, бұлттар бұның бәрі бізді қоршаған әлем.

- Сендер қандай құстардың түрлерін білесіңдер?

- Қандай жануар түрлерін бәлесіңдер?

- Ал, үй жануарларын атай аласыңдар ма?

- Міне, балалар, біздің әлемді қоршап тұрған ауа, су, ағаш, өсімдіктер, құстар, жануарлар. Біз үшін қоршаған ортаның, жердің пайдасы зор. Ішетін тағам, киетін киім, жиһаздар бәрін-бәрін жерден, жануарлардан аламыз.

Сергіту сәті

3. Ойын: «Төлін тап»

Бұл ойында суретіне қарап отырып, әр жануардың төлдерінің атауыны табу

4 . Жұмбақтар:

Басында екі таяғы бар,

Төрт аяғы бар. (Сиыр)

Жарға шығып ойнайды,

Ойынға бір тоймайды.

Болса дағы сақалы,

Секендеуін қоймайды.(Лақ)

Үстінде екі тауы бар,

Кезекті бір жануар. (Түйе)

Мінсең желдей жүйіткейді,

Көңілің таудай өседі. (Жылқы)

5. Сурет бойынша әңгіме құрастыру

Жануардың атауы, оның денесі қандай?

Аяғы қанша?Олар қандай?

Құйрығы қандай?Арқасында не бар?

Немен қоректенеді?

Оларды қалай күтіп-баптау керек?

6. Төрт түліктің пірі (жаттау)

Жылқы пірі – Қамбар ата,

Түйе пірі – Ойсыл қара,

Сиыр пірі – Зеңгі баба,

Ешкі пірі – Сексек ата.

3. Қорытынды

Сабаққа белсенді қатысқан балаларды мадақтау

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.02.2019
5054
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі