|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен де спортшы боламын Қыдырбек Рысбекұлы «Бекзат» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау Іс-әрекетіне пікір білдіру |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Жекебас гигиенасын сақтау үшін әрбір адам не істеу керек? Өлеңге сүйеніп айт. «Ой қозғау» Спорттың қай түрлері ұнайды? Неліктен? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайсың Іс-әрекетіне пікір білдіресің
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Түртіп алу» әдісі Бейнежазба ұсыну Бейнежазба кім туралы? Мәтінді оқы. Мәтін кім туралы? Мәтін мен бейнежазбаның байланысы туралы айт. Сөздікпен жұмыс ЕББҚ Мәтін кім туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бекзат Саттарханов кімдерді жеңді? |
Жекебас гигиенасын сақтау туралы ойын жазады Сұрақтарға жауап береді Бейнежазбаны тамашалау 1. бейнежазбаның негізгі ойын айтады 2.мәтіннің негізгі ойын айтады 3.бейнежазба мен мәтінді байланыстыра әңгімелейді 4.Бекзаттың ерлігін сипаттайды |
Дескриптор: - жекебас гигиенасын сақтау туралы ойын жазады(1б) Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -бейнежазбаның негізгі ойын айтады(1б) -мәтіннің негізгі ойын айтады(1б) -бейнежазба мен мәтінді байланыстыра әңгімелейді(1б) -Бекзаттың ерлігін сипаттайды (1б) |
https://youtu.be/lhMUV1YT0u4?t=15 Оқулық 19-20- бет Қолсағат |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Сызбаға мәтін кейіпкерлерін жаз. Бекзаттың қарсыласының осал емес екендігін қалай байқадың? Сипаттап айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бекзаттың қарсыластары кімдер? |
1. мәтін кейіпкерлерін жазады 2.бекзаттың қарсыласын сипаттайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - мәтін кейіпкерлерін жазады(1б) -бекзаттың қарсыласын сипаттайды(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Үзіндіні оқы. Үзіндіде сипатталған кейіпкерді ата. Мәтіннің соңғы азат жолын оқы. Түсінгеніңді айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бокс залында қандай сөздер айтылды? |
1. үзіндіде сипатталған кейіпкерді атайды 2.мәтіннің соңғы азат жолын тауып,оқиды 3.түсінгенін әңгімелейді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -үзіндіде сипатталған кейіпкерді атайды(1б) -мәтіннің соңғы азат жолын тауып,оқиды(1б) -түсінгенін әңгімелейді(1б) |
Оқулық 19-20- бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Мәтінде қазақ баһадүрі деп кімді айтқан? Рикардо Бекзаттан жеңілетінін қай мезетте түсінді? Бекзат қай боксшының басындағы дулығасын ұшыра жаздады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Бекзаттай спортшы болғың келе ме? Ол үшін не істеу керек? Жаз. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігін де цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен де спортшы боламын ҚМЖ 2 сын әдебиет
Мен де спортшы боламын ҚМЖ 2 сын әдебиет
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен де спортшы боламын Қыдырбек Рысбекұлы «Бекзат» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау Іс-әрекетіне пікір білдіру |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Жекебас гигиенасын сақтау үшін әрбір адам не істеу керек? Өлеңге сүйеніп айт. «Ой қозғау» Спорттың қай түрлері ұнайды? Неліктен? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайсың Іс-әрекетіне пікір білдіресің
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Түртіп алу» әдісі Бейнежазба ұсыну Бейнежазба кім туралы? Мәтінді оқы. Мәтін кім туралы? Мәтін мен бейнежазбаның байланысы туралы айт. Сөздікпен жұмыс ЕББҚ Мәтін кім туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бекзат Саттарханов кімдерді жеңді? |
Жекебас гигиенасын сақтау туралы ойын жазады Сұрақтарға жауап береді Бейнежазбаны тамашалау 1. бейнежазбаның негізгі ойын айтады 2.мәтіннің негізгі ойын айтады 3.бейнежазба мен мәтінді байланыстыра әңгімелейді 4.Бекзаттың ерлігін сипаттайды |
Дескриптор: - жекебас гигиенасын сақтау туралы ойын жазады(1б) Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -бейнежазбаның негізгі ойын айтады(1б) -мәтіннің негізгі ойын айтады(1б) -бейнежазба мен мәтінді байланыстыра әңгімелейді(1б) -Бекзаттың ерлігін сипаттайды (1б) |
https://youtu.be/lhMUV1YT0u4?t=15 Оқулық 19-20- бет Қолсағат |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Сызбаға мәтін кейіпкерлерін жаз. Бекзаттың қарсыласының осал емес екендігін қалай байқадың? Сипаттап айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бекзаттың қарсыластары кімдер? |
1. мәтін кейіпкерлерін жазады 2.бекзаттың қарсыласын сипаттайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - мәтін кейіпкерлерін жазады(1б) -бекзаттың қарсыласын сипаттайды(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Үзіндіні оқы. Үзіндіде сипатталған кейіпкерді ата. Мәтіннің соңғы азат жолын оқы. Түсінгеніңді айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бокс залында қандай сөздер айтылды? |
1. үзіндіде сипатталған кейіпкерді атайды 2.мәтіннің соңғы азат жолын тауып,оқиды 3.түсінгенін әңгімелейді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -үзіндіде сипатталған кейіпкерді атайды(1б) -мәтіннің соңғы азат жолын тауып,оқиды(1б) -түсінгенін әңгімелейді(1б) |
Оқулық 19-20- бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Мәтінде қазақ баһадүрі деп кімді айтқан? Рикардо Бекзаттан жеңілетінін қай мезетте түсінді? Бекзат қай боксшының басындағы дулығасын ұшыра жаздады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Бекзаттай спортшы болғың келе ме? Ол үшін не істеу керек? Жаз. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігін де цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
шағым қалдыра аласыз













