|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен еліктейтін кейіпкердің сүйікті ісі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Ұлы адамдардың хоббиі» тақырыбында хабарлама жазу, мәтінге сәйкес жоспар құру; Көптеген оқушылар: хабарлама құрылымы мен ресімделуін білу, берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құру; Кейбір оқушылар: хабарлама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру. |
||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Бос уақыт және хобби |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту. «Топтастыру». Оқушылар өткен сабақ бойынша алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
- Сенің сүйікті кейіпкерің кім? - Сен еліктейтін кейіпкердің сүйікті ісі бар ма? - Қай ісін үлгі тұтар едің? Оқушылар ой тұжырымдайды. |
Оқушылар өткен сабақ бойынша алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды. Оқушылар сұраққа жауап беріп, ой тұжырымдайды. |
ҚБ
|
5-сынып Қазақ тілі оқулығы |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Берілген мәтінді оқыңыз.
Оқылым мәтініндегі кейіпкерді алыңыз немесе өзіңіздің еліктейтін кейіпкеріңіздің сүйікті ісі туралы ой тұжырымдап, эссе жазыңыз. Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтаңыз. Дескриптор: - өзінің еліктейтін кейіпкерінің сүйікті ісі туралы ой тұжырымдайды; - Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтап, эссе жазады; ҚБ
Өздері жазған эсселеріндегі жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздер мен күрделі сөздерді анықтап, талдайды.
Бағалау. «Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Мәтінмен оқып, танысады. Жеке жұмыс. Эссе жазады. Өздері жазған эсселеріндегі жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздер мен күрделі сөздерді анықтап, талдайды. Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ
ҚБ
|
(Зейнеп Ахметова «Шуақты күн дер») |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларға рефлексия қағазы үлестіріледі. 3 Қ *Қызық *Қиын *Қонымды |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен еліктейтін кейіпкердің сүйікті ісі
Мен еліктейтін кейіпкердің сүйікті ісі
|
Бөлім атауы: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен еліктейтін кейіпкердің сүйікті ісі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Ұлы адамдардың хоббиі» тақырыбында хабарлама жазу, мәтінге сәйкес жоспар құру; Көптеген оқушылар: хабарлама құрылымы мен ресімделуін білу, берілген мәтінге сәйкес қарапайым жоспар құру; Кейбір оқушылар: хабарлама құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату, берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру. |
||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Бос уақыт және хобби |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту. «Топтастыру». Оқушылар өткен сабақ бойынша алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
- Сенің сүйікті кейіпкерің кім? - Сен еліктейтін кейіпкердің сүйікті ісі бар ма? - Қай ісін үлгі тұтар едің? Оқушылар ой тұжырымдайды. |
Оқушылар өткен сабақ бойынша алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды. Оқушылар сұраққа жауап беріп, ой тұжырымдайды. |
ҚБ
|
5-сынып Қазақ тілі оқулығы |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Берілген мәтінді оқыңыз.
Оқылым мәтініндегі кейіпкерді алыңыз немесе өзіңіздің еліктейтін кейіпкеріңіздің сүйікті ісі туралы ой тұжырымдап, эссе жазыңыз. Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтаңыз. Дескриптор: - өзінің еліктейтін кейіпкерінің сүйікті ісі туралы ой тұжырымдайды; - Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтап, эссе жазады; ҚБ
Өздері жазған эсселеріндегі жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздер мен күрделі сөздерді анықтап, талдайды.
Бағалау. «Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Мәтінмен оқып, танысады. Жеке жұмыс. Эссе жазады. Өздері жазған эсселеріндегі жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздер мен күрделі сөздерді анықтап, талдайды. Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ
ҚБ
|
(Зейнеп Ахметова «Шуақты күн дер») |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларға рефлексия қағазы үлестіріледі. 3 Қ *Қызық *Қиын *Қонымды |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз
















