Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Мен елімнің патриотымын"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітілді:
Сыныбы:2"Ә" Мұғалімі:Мажитова.А.К. |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
Тәрбие сағаты: "Мен-өз елімнің патриотымын" |
|
Сабақтың мақсаты |
Отанды сүюге, туған жеріне, еліне дегенсүйіспеншілігін арттыруға, халқымыздың салт -дәстүрін сақтап, әрі қарай жалғастыруға, болашақта Отанымыз Қазақстанды өркендетугебілімді адам керек екенін түсіндіру, оқушылардыңсөйлеу мәдениетін, тілдерін дамыту. Оқушыларды ұлтжандылыққа, инабаттылыққа, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. |
Рәсімдеу |
Өз елінің патриоты болу үшін әр адамның бойында болу керек:
« ӨзОтанының патриоты болу – бұлҚазақстандыөзжүрегіндеұялату ». |
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Қанатты сөздер,»Астана айшықтары» стенд, диск , «Астанаға саяхат». Бейнематериал «Астана – ҚазақстанРеспубликасыныңастанасы»)Мемлекеттік рәміздер |
Сабақтыңтехникалыққұрал-жабдықтары |
ИнтерактивтітақтаБейнепроекторКомпьютер |
Үлестірмелі материалдар |
Отан туралы өлеңдер мен нақыл сөздер, мақал-мәтелдер және т.б. |
Эпиграфтар |
«Өз Отанының патриоты болу – бұл Қазақстанды өз жүрегінде ұстау!» Н.Ә. Назарбаев |
«Патриот болу нені білдіреді? Сүю –иә, бірақ тек өз жерін ғана емес, бірақ оған міндетті түрде нақты бір нәрсе істеу". Ш. Уәлиханов |
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
«Астана- ел ордасы елімнің». «Рәміздерім-мақтанышым» Бейнекөрсетілім |
Дайындыққа арналған әдебиет |
Назарбаев Н. Еуразияжүрегінде. – Алматы: Атамұра, 2005. – 192 б. БозоқтанАстанағадейін/BaqKz/БлогиON.KZ/ www.on.kz/u40124/blogpost/35525/ Астана қалалықмемлекеттікмұрағаты. 424-қор, 1-тізімдеме, 19-іс. Назарбаев Н. Қазақстанжолы. – Астана, 2007. – 372 б. Астана замандастардыңкөзімен. – Астана, 2004. - 256 б. 11. |
Сабақтың басы ширату |
Ой қозғау
стратегиясы: 7. Ал біз кімбіз? (оқушымыз,адамбыз,баламыз,қазақпыз.......)
Бұзылмаған антымыз Кең даланың ежелгі, Қазақ дейтін халқымыз. Иә,ендеше біз-қазақпыз.Біз-Қазақстан елінің азаматымыз. Біз-өз еліміздің патриотымыз. |
Сабақтың ортасы |
Патриот –ол кім?Мен өз елімнің патриотымын. Алдымен «патриот» деген кім, ол қандай адам деген сұраққа анықтама беріп кеткенім жөн болар. Патриот – ұлтын сүйетін, өз тарихын, туғантілінқұрметтейтін, ұрпақтанұрпаққажалғасқансалт – дәстүріндәріптейтін, ұлттыққадір – қасиетіміздіарттыруғаүлесқосатынсаналытұлға. Туғанеліүшінүнемі тер төгеқызмететіп, халқымыздың мол руханиқұндылықтарынбағалайбілетінасылтұлға. Жалпы патриот дегенкім, патриотизм дегендіқалайтүсінеміз? Отанынсүйген, елінжауданқорғауүшінқасыққанықалғаншааянбайшайқасатынҚобыланды, Қамбар, Ер Тарғын, Алпамыс батыр тұлғалары, ақын-жыраулардың, билердіңтатулыққа, адамгершілікке, елінсүюгешақырғанөлең-жырлары, шешендіксөздеріоқушылардыңбойындапатриоттықсезімдіқалыптастырудамаңызызор. Патриот – Отанын, халқын, жері мен суыншынайысүйетін, халықмүддесіүшін бар күш-жігерін, қабілетінаямайтынадам. Олар - өзОтаныныңжалынды патриоты, өнеркәсіп, ауылшаруашылығыныңозаттары. ӨзОтанын, халқыншексізсүюшілік – баршакүш-жігерінОтанмүддесінеарнағанадамғатәнтереңсезім. Патриоттықтәрбие, еңалдымен, әрбіржекетұлғаныңата – анасын, туған – туыстарынжақсыкөруденбасталадыемеспе?! Өзбаласынажақсытәрбие беру кезкелгенадамныңміндеті, мейліолмұғалім, мейліолжұмысшы, дәрігер, не тағыбасқамаманиесіболсынқоғамдапарасатты, адамгершілігіжоғары бала тәрбиелеукезкелгенадамныңміндетіболуытиіс. Тату тірлік пен ауызбірлікжылыұямызғаарқасынкеңжайғандаадамгершілікаттыасылқасиеттердіңадамбойынаныққонатынына, әрине, ешшүбәжоқ. Бейнекөрсетілім : Мен-елімнің патриотымын. Еліміздің егемендігін танытатын ресми ерекшелік белгілері: *Ана тіліміз *Рәміздеріміз *Ата Заңымыз *Бас қаламыз *Татулық,Бейбітшілік,Тұрақтылық.
Астана – еліміздің бас қаласы. Ол өте әдемі қала. Біз – осы елдіңболашақпатриотымыз. Ендеше Астана туралыбүгінжырлап, әңгімелеп, мақтанетейік. Астана – күнсанапкөркейіпкележатқанқала. Осы аз уақытішінде Астана ғажайыпқалағаайналды.
Мұғалім: Ал, балалар Астана туралы қандай өлеңдер білесіңдер? (Бейнематериал «Астана – ҚазақстанРеспубликасыныңастанасы») Ән: «Астана» 1 оқушы:Астана –арманқала,Бағы бар жанғанқала. Тұрады ол жап-жас болып, Мен үлкен болғанда да. Астана-сұлу қала, Біз оны анамыздай Сүйеміз шынында да. |
Сабақтың соңы |
Қорытынды. «Аяқталмаған сөйлем » әдісі. Мен өз елімнің патриотымын.............
Себебі мен Отанымды , туған
халқымның тарихын, ана тілін, салт - дәстүрін, Ата Заңын құрмет
тұтамын. Халқымның рухани құндылықтарын, мәдениетін, тілі мен
дінін, дәстүрін одан әрі жаңғырту жолында өз үлесімді қосамын.
Өнегелі де өнерлі, адамгершілік ар –
ожданыжоғарынамысқойазаматтәрбиелеудеешаяныпқалмасыманық. |