|
Бөлім атауы: Аспан әлемінің құпиялары. |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бейсентаева Райхан Ирыскелдиевна |
|||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен ғарышкер боламын! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу. 5.4.5.5. Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тақырып бойынша ой жинақтап хат жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзін ажырату; Көптеген оқушылар: ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану. |
|||||
|
Құндылық |
Жасампаздық пен жаңашылдық Дәйек сөз: Өнерлі бала-өрге жүзер |
|||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым мақсаты бойынша: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтайды; хат құрастырып жазады; Әдеби тілдік норма бойынша: төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Астрономия |
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Аспан әлемінің құпиялары» бөлімінің тақырыптары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . «Саптағы жаттығулар». Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Қозғалыста ж/е орнында. А) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде 1.Басты оңға солға қисайту 2.Басты алға артқа қисайту Б) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде басты 1-2 онға айналдыру 3-4 солға айналдыру В) Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. Қызығушылықты ояту «Тұлғаны таны» әдісі. Ізденімдік тапсырма.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтаады. Сергіту жаттығуларын жасау.
Оқушылар тұлға туралы ізденіс жұмысын жасап, таныстырады, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабаққа байланысын анықтайды. |
ҚБ «Жұлдызша»
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Дескриптор:
ҚБ
Қазақ батыры, ғарышкер Айдын Айымбетовке хат жазыңыз (100-120 сөз).
ҚБ Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.
Тапсырма.
ҚБ |
Әңгімені түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
Хаттың кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімін жазады; өз көзқарасын жазады; сөз санын сақтайды. Жеке жұмыс. Хат жазу.
Оқушылар грамматикалық тапсырмалармен жұмыс жүргізеді.
Оқушы мен ғарышкер арасында сұхбат құрастырып жазады; Төл сөз бен автор сөзінің тыныс белгілеріне назар аударады; Оқушы мен ғарышкер арасындағы төл сөздерді төлеу сөзге айналдырады. |
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
|
5-сынып Қазақ тілі
(«Менің алғашқы энциклопедиям» жинағынан)
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен ғарышкер боламын!
Мен ғарышкер боламын!
|
Бөлім атауы: Аспан әлемінің құпиялары. |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бейсентаева Райхан Ирыскелдиевна |
|||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен ғарышкер боламын! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу. 5.4.5.5. Төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тақырып бойынша ой жинақтап хат жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзін ажырату; Көптеген оқушылар: ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат құрастырып жазу, төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану. |
|||||
|
Құндылық |
Жасампаздық пен жаңашылдық Дәйек сөз: Өнерлі бала-өрге жүзер |
|||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым мақсаты бойынша: жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтайды; хат құрастырып жазады; Әдеби тілдік норма бойынша: төл сөз, төлеу сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Астрономия |
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Аспан әлемінің құпиялары» бөлімінің тақырыптары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . «Саптағы жаттығулар». Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Қозғалыста ж/е орнында. А) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде 1.Басты оңға солға қисайту 2.Басты алға артқа қисайту Б) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде басты 1-2 онға айналдыру 3-4 солға айналдыру В) Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. Қызығушылықты ояту «Тұлғаны таны» әдісі. Ізденімдік тапсырма.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтаады. Сергіту жаттығуларын жасау.
Оқушылар тұлға туралы ізденіс жұмысын жасап, таныстырады, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабаққа байланысын анықтайды. |
ҚБ «Жұлдызша»
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Дескриптор:
ҚБ
Қазақ батыры, ғарышкер Айдын Айымбетовке хат жазыңыз (100-120 сөз).
ҚБ Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.
Тапсырма.
ҚБ |
Әңгімені түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
Хаттың кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімін жазады; өз көзқарасын жазады; сөз санын сақтайды. Жеке жұмыс. Хат жазу.
Оқушылар грамматикалық тапсырмалармен жұмыс жүргізеді.
Оқушы мен ғарышкер арасында сұхбат құрастырып жазады; Төл сөз бен автор сөзінің тыныс белгілеріне назар аударады; Оқушы мен ғарышкер арасындағы төл сөздерді төлеу сөзге айналдырады. |
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
|
5-сынып Қазақ тілі
(«Менің алғашқы энциклопедиям» жинағынан)
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз




















