|
Бөлімі: |
Ғарышқа саяхат |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
15.04.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен ғарышкер боламын. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.5 – орындау
тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажырату; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
– Орындау тәсілдеріне қарай
музыкалық аспаптардың тобын ажыратады; |
||||||
|
Құндылықтар |
Отан үшін отқа түс, күймейсің, арың үшін алыссаң, өлмейсің. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Амандасу.Ұйымдастыру кезеңі.(миға шабкыл)өткенді қайталау. 1-тапсырма. 20-ғасырдағы ең ұлкен жаңалықтардың бірі – адамның Айға ұшуы.Бұл оқиға әлем музыканттарының шығармашылығында үлкен серпіліс тудырды. Ғарыш тақырыбына арналған түрлі жанырдағы өнер туындылары дүниеге келді.Соның бірі – америкалық композитор Ч.Айвыздың «Космический пейзаж» («Ғарыш пейзажы»)атты оркестрлік пьесасы.Кейін бұл шығарманың атауы «Жауапсыз қалған сұрақ» болып өзгерді. Мағынасын әңгімелеу. (музыкасын тыңдау) 2-тапсырма. Ән үйрену және орындау. «Мен ғарышкер боламын» әні: Ө.Алтаев. сөзі: С.Қамшыгер. «Мен ғарышкер боламын» әніне түсірілген бейнебаянды көріп, әңгімелеп бер. Ән сүйемеліндегі ғарыштық дыбыстарды қандай апап арқылы көрсеткен? (домбыра, фортепиано, гитара, синтизатор) Әнді үйрен көркем орында. 3-тапсырма.Шығармашылық жұмыс. 1-топ: «Мен ғарышкер боламын» әнін орындай отырып, әннің бірінші шумағы мен қайырмасын мәтіннің мазмұнына қарай қол қимылдарымен көрсетеді. 2-топ:Екінші шумағы мен қайырмасын әндете отырып, мәтіннің мазмұнын қол қимылы арқылы көрсетеді. Ескерту:Әр топ шапалақты бір ырғақпен шашыратпай соғулары керек.Ойластырылған композициясына қарай ғарыштық дыбыстарды дауыспен құбылтып орындауына болады. Рефлексия. Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды. Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалап отыру. Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады. |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық аудиожазбалар,бейнежазбал |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен ғарышкер боламын.
Мен ғарышкер боламын.
|
Бөлімі: |
Ғарышқа саяхат |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Абдыханова С.А. |
||||||
|
Күні: |
15.04.2025 |
||||||
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен ғарышкер боламын. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.3.5 – орындау
тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажырату; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
– Орындау тәсілдеріне қарай
музыкалық аспаптардың тобын ажыратады; |
||||||
|
Құндылықтар |
Отан үшін отқа түс, күймейсің, арың үшін алыссаң, өлмейсің. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Амандасу.Ұйымдастыру кезеңі.(миға шабкыл)өткенді қайталау. 1-тапсырма. 20-ғасырдағы ең ұлкен жаңалықтардың бірі – адамның Айға ұшуы.Бұл оқиға әлем музыканттарының шығармашылығында үлкен серпіліс тудырды. Ғарыш тақырыбына арналған түрлі жанырдағы өнер туындылары дүниеге келді.Соның бірі – америкалық композитор Ч.Айвыздың «Космический пейзаж» («Ғарыш пейзажы»)атты оркестрлік пьесасы.Кейін бұл шығарманың атауы «Жауапсыз қалған сұрақ» болып өзгерді. Мағынасын әңгімелеу. (музыкасын тыңдау) 2-тапсырма. Ән үйрену және орындау. «Мен ғарышкер боламын» әні: Ө.Алтаев. сөзі: С.Қамшыгер. «Мен ғарышкер боламын» әніне түсірілген бейнебаянды көріп, әңгімелеп бер. Ән сүйемеліндегі ғарыштық дыбыстарды қандай апап арқылы көрсеткен? (домбыра, фортепиано, гитара, синтизатор) Әнді үйрен көркем орында. 3-тапсырма.Шығармашылық жұмыс. 1-топ: «Мен ғарышкер боламын» әнін орындай отырып, әннің бірінші шумағы мен қайырмасын мәтіннің мазмұнына қарай қол қимылдарымен көрсетеді. 2-топ:Екінші шумағы мен қайырмасын әндете отырып, мәтіннің мазмұнын қол қимылы арқылы көрсетеді. Ескерту:Әр топ шапалақты бір ырғақпен шашыратпай соғулары керек.Ойластырылған композициясына қарай ғарыштық дыбыстарды дауыспен құбылтып орындауына болады. Рефлексия. Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды. Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді |
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалап отыру. Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады. |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық аудиожазбалар,бейнежазбал |
|||
шағым қалдыра аласыз













