МКҚК «Қошақан» балабақшасы

Тақырыбы: «Мен және менің тобым»
Психолог: Бегалиева У.М.
Қажымұқан ауылы 2017-2018ж
Тақырыбы: «Мен және менің тобым»
Мақсаты: Балабақшаға жаңадан келген балалардың бейімделуіне ықпал
жасау
Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, түсіндіру, әңгімелесу, жаттығулар, ойындар.
Көрнекіліктер: ақ қағаз, маркер, плакат, арқан.
Сабақтың барасы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу рәсімі ( жылы импулстер жіберу, атың және гороскоп бойынша атауын атау)
2. Балаларды тренинг тақырыбымен таныстыру. «Қарым-қатынас ерекшеліктері»
II.Негізгі бөлім
Сұрақ-жауап:
Қарым-қатынас дегеніміз не?
Қарым-қатынас қандай болуы мүмкін?
Ол неге байланысты?
Сендердің топтарыңда қарым-қатынас қандай?
Дос дегенді қалай түсінесіңдер?
Тапсырма 1.
«Мен неге ұқсаймын?» (музыка ойнап тұрады)
Әр балаға бір ақ парақтан таратылып «Мен неге ұқсаймын?» деген тақырыпқа сурет салу ұсынылады (талға, гүлге, аюға т.б.), әркім өзін қалай елестетеді. Сурет салып болғаннан кейін әр оқушы өз суретін түсіндіреді.
Тапсырма 2. «Шеңбер» ойын
Қатысушылар шеңбер құрып орындықтарда отырады, ортада еденде арқанмен шеңбер құрылады. Сұрақтар бойынша қатысушылар сол шеңберге тұру керек.
1. Кімнің үстінде шалбар бар? (осы шеңбердің ішіндегі қатысушыларға машина боламыз)
2. Кімнің киімінде түйие бар? (балық боламыз)
3. Кімнің қолында сағаты бар? (мысық боламыз)
4. Кім өзін сұлу адам деп санайды? (Америкадағы бостандық ескерткішін
көрсет)
5. Кімнің мұрны жоқ? (жел тұрғандағы ағаштар)
6. Кімнің тісі түгел емес? (үрленген шар)
7. Кімнің басында шашы бар? (өте дәу аюды көрсет)
8. Кім бүгін жылы сөз айтты? (жылы сөзде айтамыз)
Тапсырма 3.«Молекула» (музыка ойнайды)
Бәріміз тұрамыз, еркін жүреміз. Атом молекуладан тұрады, молекула деген майда бөлшектер. әр атом көп молекулалардан тұрады. Біз барлығымыз молекуламыз, қазір атомдарды құраймыз. Мен қанша сан айтамын, сонша адам болып топ құраймыз, артық қалған адамдар орындарына отырады.
4,5,3,2,....
Тапсырма 4. «Менің болашақ арманым».
(Қатысушыларға қағаз таратылып, сол қағаздан өзін қияды және болашақ армандағы балаға сурет салады)
ІІІ Қорытынды
Жүректен жүрекке
Балалар шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мен және менің тобым»
«Мен және менің тобым»
МКҚК «Қошақан» балабақшасы

Тақырыбы: «Мен және менің тобым»
Психолог: Бегалиева У.М.
Қажымұқан ауылы 2017-2018ж
Тақырыбы: «Мен және менің тобым»
Мақсаты: Балабақшаға жаңадан келген балалардың бейімделуіне ықпал
жасау
Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, түсіндіру, әңгімелесу, жаттығулар, ойындар.
Көрнекіліктер: ақ қағаз, маркер, плакат, арқан.
Сабақтың барасы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу рәсімі ( жылы импулстер жіберу, атың және гороскоп бойынша атауын атау)
2. Балаларды тренинг тақырыбымен таныстыру. «Қарым-қатынас ерекшеліктері»
II.Негізгі бөлім
Сұрақ-жауап:
Қарым-қатынас дегеніміз не?
Қарым-қатынас қандай болуы мүмкін?
Ол неге байланысты?
Сендердің топтарыңда қарым-қатынас қандай?
Дос дегенді қалай түсінесіңдер?
Тапсырма 1.
«Мен неге ұқсаймын?» (музыка ойнап тұрады)
Әр балаға бір ақ парақтан таратылып «Мен неге ұқсаймын?» деген тақырыпқа сурет салу ұсынылады (талға, гүлге, аюға т.б.), әркім өзін қалай елестетеді. Сурет салып болғаннан кейін әр оқушы өз суретін түсіндіреді.
Тапсырма 2. «Шеңбер» ойын
Қатысушылар шеңбер құрып орындықтарда отырады, ортада еденде арқанмен шеңбер құрылады. Сұрақтар бойынша қатысушылар сол шеңберге тұру керек.
1. Кімнің үстінде шалбар бар? (осы шеңбердің ішіндегі қатысушыларға машина боламыз)
2. Кімнің киімінде түйие бар? (балық боламыз)
3. Кімнің қолында сағаты бар? (мысық боламыз)
4. Кім өзін сұлу адам деп санайды? (Америкадағы бостандық ескерткішін
көрсет)
5. Кімнің мұрны жоқ? (жел тұрғандағы ағаштар)
6. Кімнің тісі түгел емес? (үрленген шар)
7. Кімнің басында шашы бар? (өте дәу аюды көрсет)
8. Кім бүгін жылы сөз айтты? (жылы сөзде айтамыз)
Тапсырма 3.«Молекула» (музыка ойнайды)
Бәріміз тұрамыз, еркін жүреміз. Атом молекуладан тұрады, молекула деген майда бөлшектер. әр атом көп молекулалардан тұрады. Біз барлығымыз молекуламыз, қазір атомдарды құраймыз. Мен қанша сан айтамын, сонша адам болып топ құраймыз, артық қалған адамдар орындарына отырады.
4,5,3,2,....
Тапсырма 4. «Менің болашақ арманым».
(Қатысушыларға қағаз таратылып, сол қағаздан өзін қияды және болашақ армандағы балаға сурет салады)
ІІІ Қорытынды
Жүректен жүрекке
Балалар шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады.
шағым қалдыра аласыз













