|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
16.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен жергілікті жердің планын жасаймын БЖБ №2 |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 масштаб пен шартты белгілерді пайдалана отырып, жергілікті жердің жоспарын құру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер бетінің, сыныбыңның планын жасау |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (1 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Үлкендердің көмегін, Интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта «Ой қозғау» әдісі Суреттерді салыстырып, қорытынды жаса. «Егер зат қағаз бетіне сыймаса не істейміз?» деп, Арман мен Дана дауласып қалды. Балалардың қайсысы дұрыс пікір айтты?
1-тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мектеп партасының планын сыз.
Үлгерімі төмен оқушы: Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Масштаб деген не? |
Тұратын жерінде қандай өндіріс орындары дамығанын жазады. Ауылында (қалаңда) қандай ауылшаруашылық өнімдері өндірілетінін жазады
Суреттерді салыстырып, қорытынды жасайды
Балалардың пікірінің дұрысын таңдайды
1.заттың ұзындығы мен енін метрмен өлшейді 2.алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейтеді 3.масштабын анықтап, сызбаны дәптеріне түсіреді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: - заттың ұзындығы мен енін метрмен өлшейді(1б) - алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейтеді(1б) - масштабын анықтап, сызбаны дәптеріне түсіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 40-бет Метр Сызғыш қарындаш |
|
|
7 мин Сергіту сәті 1 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Суреттерге қара. Қайсысы шартты белгілер екенін айт Үлгерімі төмен оқушы: Суреттен не көріп тұрсың? Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. шартты белгілерді анықтайды 2.шартты белгілерді қолдану аясын анықтайды 3.себебін түсіндіреді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -шартты белгілерді анықтайды(1б) -шартты белгілерді қолдану аясын анықтайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 41-бет |
|
|
20 минут |
3-тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
Тапсырманы орындайды |
|
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Мектеп ауласының планын сыз, одан кейін үйіңнен мектепке дейінгі жолды сыз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен жергілікті жердің планын жасаймын ҚМЖ дүниетану 3 сын
Мен жергілікті жердің планын жасаймын ҚМЖ дүниетану 3 сын
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
16.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен жергілікті жердің планын жасаймын БЖБ №2 |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 масштаб пен шартты белгілерді пайдалана отырып, жергілікті жердің жоспарын құру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жер бетінің, сыныбыңның планын жасау |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (1 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Үлкендердің көмегін, Интернет мүмкіндігін және қосымша әдебиетті пайдаланып, анықта «Ой қозғау» әдісі Суреттерді салыстырып, қорытынды жаса. «Егер зат қағаз бетіне сыймаса не істейміз?» деп, Арман мен Дана дауласып қалды. Балалардың қайсысы дұрыс пікір айтты?
1-тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мектеп партасының планын сыз.
Үлгерімі төмен оқушы: Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Масштаб деген не? |
Тұратын жерінде қандай өндіріс орындары дамығанын жазады. Ауылында (қалаңда) қандай ауылшаруашылық өнімдері өндірілетінін жазады
Суреттерді салыстырып, қорытынды жасайды
Балалардың пікірінің дұрысын таңдайды
1.заттың ұзындығы мен енін метрмен өлшейді 2.алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейтеді 3.масштабын анықтап, сызбаны дәптеріне түсіреді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәлімет жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: - заттың ұзындығы мен енін метрмен өлшейді(1б) - алынған өлшемдерді бірнеше есе кішірейтеді(1б) - масштабын анықтап, сызбаны дәптеріне түсіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 40-бет Метр Сызғыш қарындаш |
|
|
7 мин Сергіту сәті 1 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Суреттерге қара. Қайсысы шартты белгілер екенін айт Үлгерімі төмен оқушы: Суреттен не көріп тұрсың? Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. шартты белгілерді анықтайды 2.шартты белгілерді қолдану аясын анықтайды 3.себебін түсіндіреді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -шартты белгілерді анықтайды(1б) -шартты белгілерді қолдану аясын анықтайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 41-бет |
|
|
20 минут |
3-тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
Тапсырманы орындайды |
|
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Мектеп ауласының планын сыз, одан кейін үйіңнен мектепке дейінгі жолды сыз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













