Тақырыбы: Мен жеті
жастамын
4-сабақ
|
|
Күні,
айы:
|
|
1-сыныптар
|
Сабаққа қатысқан оқушылар
саны:
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар
саны:
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
-
Сөзді зейін қойып
тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым мен
ишараны қолдану, іс-әрекет
жасау).
1.2.1.1. Сөйлеу
барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер
мен сөз тіркестерін қолдану.
1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік
нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап
беру.
1.3.2.1. Мәтіндегі
таныс сөздердің мағынасын
түсіну.
1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен
көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша
қолдану.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: оқушылар сандарды атайды.
Мұғалімнің көмегімен өзінің неше жаста екенін айта алады, жіктік
жалғауының 1 жағын қолдана
алады.
|
Оқушылардың басым
бөлігі: берілген сандар бойынша неше
жаста екенін айта алады. Сөйлеу барысында танысу үлгілерін еркін
қолдана алады, жіктік жалғауының қолданысын ажырата
алады.
|
Кейбір
оқушылар:
Сен неше
жастасың? сұрағына жауап беріп өз жасын
айтады. Берілген сөйлеу үлгілерін түрлендіріп қолдана алады, өзі
туралы толық ақпарат бере
алады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Жоспарланған
жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
-
1. Ұйымдастыру
кезеңі: сәлемдесу, сабаққа
дайындықтарын тексеру.
Сабақтың
басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй
қалыптастыру: бір-біріне «күлкі»
сыйлау.
2. Өткен сабақты
пысықтау: «Бинго» әдісі бойынша өткен
сөздерді қайталау.
Сабақтың
тақырыбын хабарлау, мақсатымен
таныстыру.
|
|
Сабақтың
ортасы
|
3. Жаңа
сабақ
(МК, Ұ)
1-тапсырма
-
оқушылардың назарын суретке
және сөйлеу үлгісіне аудару;
- Сен неше
жастасың?
- Мен алты/жеті
жастамын.
2) оқушылармен
диалогті тыңдау, қайталау жұмыстары
жүргізіледі.
(МК, Ұ)
2-тапсырма
-
тапсырмада берілген
үлгі бойынша толық жастарын
айтады:
Мен алты
(жеті,сегіз, тоғыз, он)
жастамын.
«ЕСТЕ САҚТА!»
айдары бойынша 3 жақта жасын айтуды
үйрету:
Мен жеті
жастамын.
Сен жеті
жастасың.
Ол жеті
жаста.
(МК, Ұ)
2-тапсырмада
-
оқушыларды жаңа
сұрақ үлгісімен таныстыру, сұраққа сурет арқылы жауап беруге
дағдыландыру. Ол сөзінің ұлға да, қызға да айтылатының
меңгерту.
- Ол неше
жаста?
- Ол төрт (бес,
екі) жаста.
Қолға қалам
аламын,
Бар әдемі
қаламым.
Жазуды да
жазамын,
Суретті де
саламын.
(Ж)
4-тапсырма
-
1) диалогті тыңдау,
хормен қайталау;
-
2) сұрақтарға дұрыс
жауап беруге дағдыландыру;
-
Сәлем!
-
Сәлем!
- Сенің атың атың
кім?
- Менің атым -
... . Сенің атың кім?
- Менің атым -
... .
- Сен неше
жастасың?
- Мен ...
жастамын. Сен неше
жастасың?
- Мен жеті
жастамын.
(МК, Ұ)
Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы алған білімдерін
бекіту. Тапсырмаларды дұрыс орындаған
оқушылар смайликпен
бағаланады.
(Ө) 2.4. қосымша
тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін
бекітеді.
|
Оқулық
Аудиодиск:
2.4.1.
2.4.4.
Сергіту
сәті
№1 жұмыс
дәптері
Қосымша
тапсырма
2.4
|
Сабақтың
соңы
Бағалау
критерийі:
Өзі туралы ақпарат
бере алады.
Сұрақтарға жауап
бере алады.
|
-
Қорытындылау
«Бір минут қана»
- ісімен сабақты бекітеміз,
оқушылар тақырып бойынша бүгінгі меңгерген сөздерін қайталап айтып
шығады.
Дискриторлар:
1. Өзі туралы толық
ақпарат береді.
2. Берілген сөйлеу
үлгілерін түрлендіріп
қолданады.
3. Сұрақтарға жауап
береді.
(Қалыптастырушы
бағалау) бас бармақ
- Бүгін сабақта не
білдік?
- Қалай жұмыс
істедік?
- Сабақта не қызық
әрі жеңіл болды?
- Сабақта не қиындық
туғызды?
|
Оқушылар
мен кері байланыс
орнату
|
Қосымша
ақпарат
|
Қорытындылау
|
Сабақ туралы өз
ойым
|
1. Сабақ барысында
еңгізілген өзгертулер
2. Жүргізілген жұмыс
түрлері қаншалықты тиімді?
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе не?
1.
2.
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсартар еді?
-
2.
|