|
Мұғалімнің аты жөні: |
|
|
|
Күні: 20 .05.2024 |
|
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Мен жеткен жетістік
|
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
|
|
Мақсаттары |
Оқушылардың өзін - өзі анықтай алуына, алдына қойған мақсатына психологиялық жағынан көмек беру, жас жеткіншектердің болашақта тұлғалық дамуына жол ашу |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі фигур алғандарды 1-топқа «Достар», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «Құрдастар» тобына бөлемін. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал Оқушылар дың пікірі тыңдалады |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Миға шабуыл» әдісі -Көшбасшы болу үшін адамда қандай қасиеттер болу керек? - Жетістікке жету өз қолыңда деген сөзді қалай түсінесіз? - Кімге еліктейсің? |
Дұрыс қойылған мақсат-жарқын болашақтың кепілі |
|
|
Сабақты ң ортасы |
Қай елде, қай кезде болмасын, бала тәрбиесін ерекше дамытушы да, ілгері апарушы да - балалар, яғни бүгінгі ұрпақ - ертеңгі елдің болашағы. Баланың танымдық іздемпаздығы мен белсенділігін шығармашылық бағытына негізделген жұмыс түрлерін пайдалану олардың танымдық қажеттіліктерін қанағаттандыра алады. Сондай – ақ мектептегі пәндік олимпиадалар, сайыстар, көркемөнер және техникалық көрмелер, түрлі шығармашылық кештер оқушылардың ізденіс қабілетін ұштап, дарындылықтарын дамытуға ықпал етуде. Дарындылық - бұл адам психикасының өмір бойы жүйелі түрде дамып, басқалармен салыстырғанда адамның бір немесе бірнеше іс - әрекет төңірегінде әдеттен тыс, сирек кездесетін жоғары нәтижелерге жету мүмкіндігі. Дарынды оқушы дегеніміз - өз қатарларынан әлде қайда дамыған, ерекше зейіні бар, белгілі бір іс - әрекет бойынша асқан қабілеттілік танытып жоғары жетістіктерімен дараланатын бала! |
Жетістікке жету жолындағы ұстанымдар: 1. Алдыңа мақсат қою; 2. Сені жетістік күтіп тұрғанына үміттену; 3. Іске дайын болу; 4. Адымыңды анық басу; 5. Алға ұмтылу; 6. Қорықпау, күмәнданбау; 7 . Көңіліңді тоқ ұстау; 8. Жаңашыл болу; 9. Басқалармен кеңесу; 10. Тәуелсіз болу; 11.Жетістіктеріңнің қайдан келуін ұмытпа. "Мерген" ойын |
|
|
|
1.Өз жетістігіңізді қалай қабылдайсыз, қалай көресіз? 2.Қазіргі оқушының жетістікке жету формуласын атаңыз? 3.«Жетістікке жеткен адам» дегеніміз кім?» 4.Сіз өмірдің әр түрлі сфераларында қандай жетістікке жетуді армандайсыз? 5.Сіздің жетістігіңіздің күші неде? 6.Арманыңыз іске асу үшін не істеу қажет? 7.Жетістікке жету неден басталады? 8.Жетістік жайында нақыл сөз айтыңыз? 9.Сіз үшін жетістікке жеткен идеал адам кім? 10.Сіз үшін өміріңіздегі ең маңызды жетістік қандай? 11.Болашаққа қойған мақсатыңыз қандай? 12.Жетістікке жету үшін қаржы мәселесі кедергі бола алады ма? |
Бейнеролик көру арқылы оқушылар табысқа жетудің жолдарымен танысады. |
|
|
Сабақты ң соңы Ой толғаны с. Рефлекс ия |
Бойларыңда от бар екен байқадық Жүректеріңде шоқ бар екен байқадық Әрқашанда осы шоқты өшірмей Жалындатып шарықтаңдар әрдайым дей отырып осымен бүгінгі « жетістікке жету – өз қолыңда!» |
Бағалау |
Микрофон |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен жеткен жетістік
Мен жеткен жетістік
|
Мұғалімнің аты жөні: |
|
|
|
Күні: 20 .05.2024 |
|
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Мен жеткен жетістік
|
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде |
|
|
Мақсаттары |
Оқушылардың өзін - өзі анықтай алуына, алдына қойған мақсатына психологиялық жағынан көмек беру, жас жеткіншектердің болашақта тұлғалық дамуына жол ашу |
|
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі фигур алғандарды 1-топқа «Достар», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «Құрдастар» тобына бөлемін. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал Оқушылар дың пікірі тыңдалады |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Миға шабуыл» әдісі -Көшбасшы болу үшін адамда қандай қасиеттер болу керек? - Жетістікке жету өз қолыңда деген сөзді қалай түсінесіз? - Кімге еліктейсің? |
Дұрыс қойылған мақсат-жарқын болашақтың кепілі |
|
|
Сабақты ң ортасы |
Қай елде, қай кезде болмасын, бала тәрбиесін ерекше дамытушы да, ілгері апарушы да - балалар, яғни бүгінгі ұрпақ - ертеңгі елдің болашағы. Баланың танымдық іздемпаздығы мен белсенділігін шығармашылық бағытына негізделген жұмыс түрлерін пайдалану олардың танымдық қажеттіліктерін қанағаттандыра алады. Сондай – ақ мектептегі пәндік олимпиадалар, сайыстар, көркемөнер және техникалық көрмелер, түрлі шығармашылық кештер оқушылардың ізденіс қабілетін ұштап, дарындылықтарын дамытуға ықпал етуде. Дарындылық - бұл адам психикасының өмір бойы жүйелі түрде дамып, басқалармен салыстырғанда адамның бір немесе бірнеше іс - әрекет төңірегінде әдеттен тыс, сирек кездесетін жоғары нәтижелерге жету мүмкіндігі. Дарынды оқушы дегеніміз - өз қатарларынан әлде қайда дамыған, ерекше зейіні бар, белгілі бір іс - әрекет бойынша асқан қабілеттілік танытып жоғары жетістіктерімен дараланатын бала! |
Жетістікке жету жолындағы ұстанымдар: 1. Алдыңа мақсат қою; 2. Сені жетістік күтіп тұрғанына үміттену; 3. Іске дайын болу; 4. Адымыңды анық басу; 5. Алға ұмтылу; 6. Қорықпау, күмәнданбау; 7 . Көңіліңді тоқ ұстау; 8. Жаңашыл болу; 9. Басқалармен кеңесу; 10. Тәуелсіз болу; 11.Жетістіктеріңнің қайдан келуін ұмытпа. "Мерген" ойын |
|
|
|
1.Өз жетістігіңізді қалай қабылдайсыз, қалай көресіз? 2.Қазіргі оқушының жетістікке жету формуласын атаңыз? 3.«Жетістікке жеткен адам» дегеніміз кім?» 4.Сіз өмірдің әр түрлі сфераларында қандай жетістікке жетуді армандайсыз? 5.Сіздің жетістігіңіздің күші неде? 6.Арманыңыз іске асу үшін не істеу қажет? 7.Жетістікке жету неден басталады? 8.Жетістік жайында нақыл сөз айтыңыз? 9.Сіз үшін жетістікке жеткен идеал адам кім? 10.Сіз үшін өміріңіздегі ең маңызды жетістік қандай? 11.Болашаққа қойған мақсатыңыз қандай? 12.Жетістікке жету үшін қаржы мәселесі кедергі бола алады ма? |
Бейнеролик көру арқылы оқушылар табысқа жетудің жолдарымен танысады. |
|
|
Сабақты ң соңы Ой толғаны с. Рефлекс ия |
Бойларыңда от бар екен байқадық Жүректеріңде шоқ бар екен байқадық Әрқашанда осы шоқты өшірмей Жалындатып шарықтаңдар әрдайым дей отырып осымен бүгінгі « жетістікке жету – өз қолыңда!» |
Бағалау |
Микрофон |
шағым қалдыра аласыз













