Материалдар / Мен кіммін?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мен кіммін?

Материал туралы қысқаша түсінік
1. Оқушыға тән ерекшеліктерді атайды. 2. Өзін сынып мүшесі ретінде сипаттайды. 3. Мектеп тәртіп ережелерін құрастырады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2018
648
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Батыс Қазақстан облысы

Орал қаласы.

Мектеп: Х.Доспанова атындағы №30 жалпы орта білім беретін мектеп

Мұғалім: Амантаева Данагул Сарсенбаевна



Пән: Дүниетану

Бөлімі: 2 А Менің мектебім

Бөлімше: Мектеп және мектеп кауымдастығы.

Сынып:1

Күні:

Қатысқандар:24 оқушы

Қатыспағандар:0

Сабак тақырыбы:

Дос болайық бәріміз!

Оқу мақсаты:

1.1.2.3. Мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру.

Сабақ мақсаты:

1.Мектептегі тәртіп ережелерін анықтайды.

2.Мектептегі тәртіп ережелерін кұрастырады.

3 Тәртіп ережелерін сақтаудың маңыздылығын әңгімелейді.

Тілдік мақсат:

Терминология: тәртіп,ереже, қарым-қатынас.

Диалог құрастыруға арналған сұрақтар:

1.Қарым-қатынас дегенді қалай түсінесің?

2. Қарым-қатынас не үшін қажет?

3. Мектеп тәртібіне не жатады?

Құндылықты дарыту:

Азаматтық жауапкершілік сезімдер қалыптастыру.

(оқулықпен жұмыс барысында 26 бет)

Ынтымақтастық:

(кластер дайындау барысында 27бет,жеке жұмыс)

Пәнаралық байланыс:



Әдебиеттік оқу - әңгіме құрастыру,суретпен жұмыс,сұрақ-жауап тапсырмалары кезінде.

Көркем еңбек - суреттерді бояу,талдау жұмысында.

Музыка - сергіту сәті барысында.

Бастапқы білім:

Мектеп ережелері

Жоспарланғансабақ кезеңдері

Жоспарланған жаттығулар.


Дереккөздер


Сабақтың басы




4 мин

1.Психологиялық дайындық:

Біз тәртіпті баламыз

Оқып, білім аламыз

Достығымыз жарасып

Тату бірге боламыз

2. Ұжымдық жұмыс.

Ширату: «Өрмекші торы» әдісі.

  • Қарым-қатынас дегенді қалай түсінесің?

  • Қарым-қатынас не үшін қажет?

  • Мектеп тәртібіне не жатады?

(жіпті мұғалім ұстап тұрады, ұшын оқушылар кезекпен алып, өз ойларын айтып, жіпті өзінен орап келесіге жалғай береді.Соңында өрмекші торы құрылады.)

3. Сабақ мақсатымен таныстыру:

Бүгінгі сабағымызда мектептегі тәртіп ережелері және қарым-қатынас туралы әңгімелейміз.


Музыкалық әуен









Жіп



Сабақтың ортасы

6 мин
















6 мин





















3 мин










5 мин






















Shape1


6 мин






































Shape2



4.Жұптык жұмыс.Оқулықпен жұмыс 26 бет

« Сызба бойынша әңгіме құрастыр»





Менің ортам

  • А.Суретте кімдер?

  • В. Олар қайда және не туралы әңгімелеседі?

  • С. Сен кіммен және не үшін араласасың?

(Суреттегі сызба бойынша әңгімеқұрастырады, суреттегі сұрақ орнында кім болу керектігін айтады, оқушы ортасындағы қарым-қатынас туралы әңгімелейді)

ҚБ «От шашу» әдісі арқылы жұптық бағалау.


5.Жеке жұмыс. «Кластер дайындау.»

(қорытынды бойынша саралау арқылы қорытындылау)

  1. Дұрыс қарым- қатынас.

  2. Дұрыс емес қарым- қатынас.



Picture 6 Shape5 Shape4 Shape3

Shape9 Shape8 Shape7 Shape6

Дұрыс емес қарым-қатынас

Picture 7

ҚБ. «Бағдаршам» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау.

(дұрыс жауап экранда: соңынан тексереді)


6.Сергіту сәті.«Қатысты 10 сөз»

Сәлеметсізбе! Қош келдініз! Кешірініз! Қайырлы күн! Рахмет! Рұқсатпа? Ғафу етіңіз! Кеш жарық! Сау болыңыз!

(Оқушылар әр сөзді айтып, қимылмен көрсетеді.)


7.Жеке жұмыс. Жұмыс дәптері 17 бет

«Менің сыныптастарым»

  • Сыныптасыңның көңіл-күйін қай смайликтер арқылы көтересің?

  • Ұяшықтарды боя.

  • Өз таңдауыңды түсіндір.


1 2 3


Shape10 Shape11

ф


Shape12

4 5 6


Shape13

Shape15 Shape14


(1,3,4смайликтерді таңдайды , таңдаған смайликтер астындағы дөңгелектерді бояйды, өз таңдауын түсіндіреді)


ҚБ «Басбармақ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау.


8. Тапсырма тәсілі бойынша саралау.

Жеке жұмыс.

(А деңгейіндегі оқушы)

Берілген тізімнен мектептегі тәртіп ережелерін белгілеу.

Сыныптастарыңмен амандасу


Сабаққа кешігу


Оқулықтарды таза ұстау


Сабақ үстінде тамақтану


Мектеп формасын сақтау


Үзілісте жүгіріп, айқайлау


Уақытты тиімді пайдалану



(В,С деңгейіндегі оқушылар)

«Орындап көр» ойыны

Мектептегі қарым-қатынас ережелерін ойлап тап.

(Мектептегі қарым-қатынас ережесін сурет бойынша құрастырады, жұмыстарымен таныстырады)

«Бір-біріңді жамандама», «дөрекі сөз айтпа» т.б.



ҚБ «От шашу» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау.


Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма

Бағалау критерийлері:

-Дұрыс әрекеттерді анықтай алады.

Тапсырма:

Суреттердегі балалардың дұрыс әрекеттерін анықтап, ұяшықтарды боя.

1 2 3

IMG_3330.JPG

4 5 6

Дескриптор:

1.Балалардың дұрыс әрекеттерін анықтайды.

2.1, 5 ұяшықтарды бояйды.


ҚБ жұлдызша арқылы мұғалімнің бағалауы.

Оқулық






Сурет












Тірек сөздер:

Қарым- қатынас, мектеп ережесі, сыйламайды, көмектеседі, сөзді бөлмеу, мазақтау, тындамайды, ұрсысады, тәртіп сақтау









АКТ




Сиқырлы сөздер









Жұмыс дәптері

























Кесте


















Сурет














АКТ сурет

Сабақтың соңы





5 мин




9.Қорытынды:

Жеке.ж. «Бір минут»

(Оқушылар кезекпен 1минут ішінде сабақ тақырыбы бойынша тоқтаусыз, қайталаусыз және қатесіз сөйлейді)

Бірін- бірі бағалау, от шашу.

ҚБ мұғалімнің бағалауы


1 0.Рефлексия: «Алма ағашы»

Жасыл алма -мен бәрін түсіндім

Сары алма -Түсіндім, сұрағым бар

Қызыл алма -Түсінбедім

Сағат

Дифференция – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?




Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы практикалық

жұмыс кезінде



Тапсырма бойынша саралау.«Достарыммен көңілді»

(А деңгейіндегі оқушы)

-Суретте бейнеленгенмерекені атап, суретті бояйды.





(С деңгейіндегі оқушылар)

Мектептегі тәртіп ережелерін сақтаудың маңыздылығын көрініс арқылы көрсету.

ҚБ «От шашу» әдісі арқылы жұптық жұмысты бағалау.

ҚБ. «Бағдаршам» әдісі арқылы кластер бойынша өзін-өзі бағалау.

ҚБ «Басбармақ» әдісі арқылы жеке жұмыста өзін-өзі бағалау.

ҚБ «От шашу» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалау.

ҚБ жұлдызша арқылы мұғалімнің бағалауы.

ҚБ мұғалімнің қорытынды жұмысты бағалауы




Сабақты бағалау

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

1.Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2.Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу.


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады

1.Сабақты жақсартуға тиімді таңдалған ҚБ ықпал ете алады

2.Әдіс-тәсілдер мақсатқа жеткізетіндей болу керек.


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1. Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2. Тапсырмаларды басқа тәсілдер бойынша саралап өткіземін.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!