Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мен кіммін?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ортақ тақырып: Өзім туралы Бөлім: Мен және қоғам Бөлімше . 1.2 «Мектеп және мектеп қоғамдастығы» |
Мектеп: ЖББ Ұзынкөл орта мектебі КММ Мұғалімнің аты-жөні: Султангалиева Ж.Б Қатысқандар: 13 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
Күні: 16.03.2018ж |
|
||||||||||||||
Сынып: 1 сынып |
|
|
|||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Мен кіммін? |
||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау 1.1.2.3 мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. |
||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: өзі туралы қарапайым сөзбен әңгімелеуге үйренеді, бір-бірімен танысады; мектеп ережесін біледі. Көптеген оқушылар: Адамдардың ұқсастығымен айырмашылығын ажыратады. Оларды салыстыра алады. Кейбір оқушылар: мектептегі іс-әрекеттерге, әдептер мен тәртіпке қатысты ережелерді сақтауды үйренеді. |
||||||||||||||
Бағалау критерилері |
ережелерді қолдана алады.
қарапайым сөзбен әңгімелеуге үйреніп бір-бірімен танысады . |
||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика терминология - аты – жөні - отбасы - мектеп ережесі
есім (аты) – имя – name; адам-человек-реrson; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
|
||||||||||||||
Құндылықтарды қалыптастыру
|
Құрмет. Үлкенді құрметтеуді үйренеді. Еңбек пен шығармашылық. Сурет салу арқылы шығармашылығы артады. Жұптық, топтық жұмыстар арқылы ынтымақтастық орнайды. |
||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек өзінің суретін бейнелеу |
||||||||||||||
АКТ қолдану дағдысы |
Интерактивті тақта Бейнежазба: «Мен қазақпын» |
||||||||||||||
Бастапқы білім |
Басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады; мектепалды даярлық сыныбында оқыған пәндердің аттарын біледі. |
||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы 6 мин
|
Ширату. Мен кіммін? (ҰЖ) Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Әрбір бала кезектесіп тұрып өзін таныстырады. аты-жөні; отбасы мүшелерін атайды. өзінің бойындағы қасиетін айтады есім (аты) – имя – name; адам-человек-реrson; ҚБ: «Қолпаштау» арқылы бағаланады.
Топқа бөлу. Суреттер арқылы оқушы, ұстаз, оқулық 3топқа бөлінеді. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты: өздеріңізді сынып оқушысы ретінде сипаттап, мектеп ережесін сақтауды үйренеміз. |
|
|||||||||||||
Сабақ ортасы 2 мин 3 мин 10 мин Сергіту сәті 2 мин 6мин 3 мин |
МК: «МЕН» сөзі жазылған сиқырлы қобдишаларды оқушы үстеліне қоямын. -Балалар, мына қобдишаларды келе жатып тауып алдым. Бір қызығы жазуы бар екен. Бұл кімдікі болды екен? «Кім жылдам?» әдісі. Бұл қобдишада жазылған сөзді кім оқи алады? Олар бұл сөздің нені білдіретінін айтсын. «Мен» – бұл мен туралы айтылған сөз. Егер адам өзі туралы айтса, «мен» дейді. «Мен» сөзін хормен айтқызу
ҚБ: «Отшашу» арқылы бағалау
Жинақтау: Саралау тапсырмасы «Зерттеу» әдісі Суреттегі адамдарды салыстырып, ұқсастығы мен айырмашылығын анықта
А. Суреттегі адамдардың жас ерекшеліктерін анықтайды. В. Адамдардың ұқсастығы мен айырмашылығын сипаттап әңгімелейді. С. Адамдарды салыстыра отырып, барлық адам ұқсас, бірақ әрқайсысының өз ерекшеліктері бар екенін тұжырымдап, дәлелдейді.
Дескриптор:
Жас ерекшеліктерін анықтайды.
Ұқсастығын анықтайды Айырмашылығын анықтайды
Барлық адам ұқсас екенін тұжырымдап, әр адамның ерекшелігін дәлелдейді.
ҚБ. «Білезік» әдісі . Сұраққа жалаң сөзбен жауап берсе – қызыл білезік Сұраққа толық жауап берсе – сары білезік Ойлануды қажет ететін сұраққа толық жауап берсе –жасыл білезік тағылады «Мен қазақпын» әніне қимыл-қозғалыс жасай отырып билеу.
ӨЖ. Бұл-мен. Өзіңнің суретіңді қалай салар едің? Көңіл күйіңді көрсет.
ҚБ. «Смайлик арқылы» әдісімен бағалау Тапсырманы қалай орындағанына қарай өзара бағалайды.
Өте жақсы Жақсы Қанағат-лық Сабақты бекіту.
|
«Мен» сөзі жазылған сиқырлы қобдишалар
Оқулықпен жұмыс 9бет
Дәптермен жұмыс
3 бет
Өте жақсы Жақсы Қанағат-лық
|
|||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин |
«Иә және жоқ» әдісі арқылы сұраққа жауап береді. Біздің әрқайсымыз ерекшеміз Иә Әрқашан ереже сақтаймыз ба? Иә Біз барлығымыз бірдейміз Жоқ Сенің есімің түсініксіз ұғымды білдіреді. Жоқ. Кері байланыс: «Мен бүгін не түйдім?» Толық түсінсе - барлығын бояу. Жартылай түсінсе - ортасын бояу. Түсінбеген жағдайда - күннің шапағын бояу. |
|
|||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||
Әр оқушының жеке қажеттілігін қанағаттандыру мақсатында топтық тапсырмалар беріліп сараланды. Т. «Зерттеу» әдісі саралау тапсырмалары Суреттегі адамдарды салыстырып, ұқсастығы мен айырмашылығын анықта
А. Суреттегі адамдардың жас ерекшеліктерін анықтайды. В. Адамдардың ұқсастығы мен айырмашылығын сипаттап әңгімелейді. С. Адамдарды салыстыра отырып, барлық адам ұқсас, бірақ әрқайсысының өз ерекшеліктері бар екенін тұжырымдап, дәлелдейді.
Қарқын -Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді. Сұраққа тез жауап берген оқушыға диалог орнатып, өзің кімге ұқсаймын деп ойлайсын? деп тапсырма беріледі. - Негізгі тапсырмаларды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі.
Диалог және қолдау көрсету Тапсырма орындау кезінде оқушыларға сұрақ қою арқылы диалог орнатылады. Диалог кезінде ҚБ-мен ризалап қолдау көрсетемін.
Бағалау Оқушылар әр тапсырмадан соң бағаланып отырады, осылайша саралаудың басқа да түрлері оқушылардың қажеттіліктеріне қарай үнемі түзетіліп, жақсартылып, қажет кезде қолдау көрсетіліп отырады.
|
(Ұ.Ж) Ширату. Мен кіммін? Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Әрбір бала кезектесіп тұрып өзін таныстыру арқылы сабақ мақсаты ашылады. ҚБ: «Қолпаштау » арқылы бағаланады. (ТЖ) «Кім жылдам?» әдісі бойынша қобдишада жазылған сөзді оқиды. ҚБ: «Отшашу» әдісімен топтар бір – бірін бағалау.
«Зерттеу» әдісі арқылы саралау тапсырмаларын орындайды. Тапсырма: А.Суреттегі адамдарды ата. В. Адамдарды салыстыр С. Ұқсастығы мен айырмашылығын анықта.
ҚБ. «Білезік» әдісі арқылы топтар бірін – бірі бағалайды. Сұраққа жалаң сөзбен жауап берсе – қызыл білезік Сұраққа толық жауап берсе – сары білезік Ойлануды қажет ететін сұраққа толық жауап берсе –жасыл білезік тағылады
Сергіту сәті: «Мен қазақпын» әуеніне би қимылдарын жасайды.
(ӨЖ). Бұл – мен. Дәптермен жұмыс. Сурет салу арқылы көңіл күйін көрсетеді. ҚБ: «Смайлик» әдісі арқылы бағалау. Өте жақсы Жақсы Қанағаттанарлық
Сабақты бекіту.
Иә және жоқ әдісі арқылы сабақты қорытындыладым. Біздің әрқайсымыз ерекшеміз Иә Әрқашан ереже сақтаймыз ба? Иә Біз барлығымыз бірдейміз Жоқ Сенің есімің түсініксіз ұғымды білдіреді. Жоқ ҚБ. «Бас бармақ» әдісімен өздерін бағалау - барлығын түсіндім - енді түсініп келемін - түсінбедім Кері байланыс: «Мен бүгін не түйдім?» Толық түсінсе - барлығын бояу. Жартылай түсінсе - ортасын бояу. Түсінбеген жағдайда - күннің шапағын бояу ҚБ. «Күн шуақты» бояу арқылы өздерін бағалайды. |
Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын ескертіп, презентация көрсеткенде қажет уақытында ғана қосып, ұтымды пайдаланамын Сергіту сәтінде ютубтан бейнеролик көрсетіп, би қимылдарын қайталаған кезде бір-біріне кедергі жасамайтындай болып, арақашықтықтың сақталуын, сабақ үстінде түзу отыруын, оқулықты жақын ұстамауды қадағалаймын.
|
|||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
||||||||||||||
|
|||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|