Материалдар / Мен мектебім мен сыныптастарымды жақсы көремін. Мәтіннің құрылымдық бөліктері
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Мен мектебім мен сыныптастарымды жақсы көремін. Мәтіннің құрылымдық бөліктері

Материал туралы қысқаша түсінік
Пән: Қазақ тілі 2 сынып Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім. Менің мектебім Сабақтың тақырыбы Мен мектебім мен сыныптастарымды жақсы көремін. Мәтіннің құрылымдық бөліктері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Қараша 2021
541
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім. Менің мектебім

Күні: 07.11.18ж Мұғалімнің аты-жөні: Сарсемалиева А.Т.

Сынып: 2 «б» Қатысқандар саны:26 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Мен мектебім мен сыныптастарымды жақсы көремін.

Мәтіннің құрылымдық бөліктері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау

2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтай білу керек.

Көптеген оқушылар: мәтіннің құрылымдық бөліктерін білуі керек.

Кейбір оқушылар: мәтінді өмірмен байланыстыра алу қажет.

Бағалау критерийлері

Мәтінге сұрақ қою арқылы мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтай алады. Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтай біледі.

Академиялық тіл

Мәтін- текст - text [tekst]

Құмырсқа- муравей- ant

Қоңыз-жук-beetle

Құндылықтарды дамыту

Жауапкершілік, өмір бойы білім алу, шығармашылық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, математика, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Видеокөрсетілім, кері байланыс түрлері

Бастапқы білім

Оқушылар мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру, жауап беру, мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтауды үйренді. Сөйлемнің тыныс белгілерімен таныс.Берілген тақырып немесе сұрақ бойынша түрлі дереккөзден ақпарат алуға машықтанды.

Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Амандасу

Топқа бөлу

«Кір жаятын жіп» әдісі

1.Сөздер 2.Сөйлем 3.Мәтін

Топ ережесі

  1. Бірін – бірі тыңдау

  2. Сыйластық

  3. Өзара көмек

  4. Уақыт үнемдеу

  5. Нақты жауап

Психологиялық көңіл-күй

1 топ: Сөздер – 1рет шапалақтау

2 топ: Сөйлем – 2рет шапалақтау

3 топ: Мәтін – 3рет шапалақтау

-Топтар бір-біріңмен танысып біліссек, онда бірігіп отырып, тамаша көңіл-күймен 1-2-3 рет шапалақтаймыз.


Жіп, қыстырғыштар, парақшалар


Топ ережесі








Қол шапалақтау


Сабақтың ортасы

7минут























5минут












Сергіту сәті

2минут



3минут
















5минут






5минут


Тыңдалым

Топтық тапсырма.

Қима қағаздардан суреттер құрастырады.

Ж апырақ, кітап, құмырсқа.




Суреттегі заттың атауына мәтін құрастырады.

Топ лидері жұмысты қорғайды.

-Мәтін дұрыс құрылды ма? Қай топтың жұмысы мәтінге сай келеді?

Shape3 Shape2 Shape1 Мәтін бөліктері


Басы Негізгі бөлік Соңғы бөлік


Кері байланыс. «Басбармақ» әдісі

Оқылым

Оқулықпен жұмыс.10-жаттығу.

«Құмырсқа мен қарақоңыз» мысалын оқу.

Picture 1







Кері байланыс. Күлегештер арқылы


Видео: Мен қазақпын


Жұптық жұмыс

Тапсырма

Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау.

Түрлі түсті көбелектерді жапсыру арқылы мәтіннің басын,негізгі бөлігін және соңын табу.

Көк түс-мәтіннің басы

Жасыл түс-негізгі бөлік

Қ ызыл түс-соңғы бөлік





Кері байланыс. Формативті бағалау

-Жарайсыңдар!

-Тамаша!

Айтылым

Сұрақтарға жауап беру.

1.Мәтіндегі оқиғаға қатысушыларды ата.

2.Құмырсқаның жақсы оқу себебі неде екен?

3.Қарақоңыз неліктен уақыт кестесін дұрыс жасай алмады?

4.Өзің уақыт кестесін қалай жасар едің?

Жазылым. Дәптермен жұмыс

10-жаттығу.

Суреті берілген бөлікті көшіріп жазу




Қима қағаздар















Басбармақ






Оқулық









Күлегештер




https://youtu.be/J846twhH8PA











Көбелектер











Сұрақтар





Дәптер

Сабақтың соңы

8минут

Жеке жұмыс

Тапсырма.

Мәтінді дауыстап оқы. Мәтінге ат қой. Мәтіннің бөліктерін тап.

Дескриптор

Білім алушы:

мәтінді дауыстап, қатесіз оқиды;

мәтіннің тақырыбын анықтайды;

мәтін бөліктерін табады.

Рефлексия

Шар безендіру

Егер саған сабақ ұнаса-жасыл түспен,

Егер кейбіріне түсінбесең сары түспен, егер мүлдем сабақ түсініксіз болса, қызыл түспен боя.













Түрлі түсті бояулар

Саралау

Бағалау

Дескриптор

Білім алушы:

- мәтін құрастыра білді;

-мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтай білді;

- мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтай алды;

- мәтін бөліктерін таба білді;

- мәтін жаза білді;

-сұрақтарға жауап бере алды.

Шарды безендірген соң, сыныптағы оқушылардың орташа пайызын шығарамын.


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!