«Жетісу облысы білім басқармасының Панфилов ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Билал Назым атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.Ә.А. |
Ходжашикова Зарина Зумрадқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 21.01.2023 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 г |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мен не үйрендім? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
6.1.4.1 әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау; 6.5.1.5 Етістіктің шақтарының қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасайды, етістіктің шақтарының қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы: |
Оқушылардың оқуға қызығушылығын жақсартуда бағалаушы сұрақтар қалай ықпал етеді? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері /уақыт / |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
4 мин
6 мин
|
Ұйымдастыру кезеңін жүргізу. Сыныпта оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу.
«Алып қадамдар әдісі»әдісі Оқушылар қадамдарды басу арқылы сөздерді айта отырып, орнына отырады.
Үй тапсырмасын тексеру. - Біз сіздермен қандай бөлімді аяқтадық? - Қандай тақырыптармен таныстық? Балалар осы бөлімде сонымен қатар етістіктің шақтарымен танысқан болатынбыз. Енді бірінші кезекте етістік және оның шақтарын еске түсірейік. - Етістік дегеніміз не? - Етістіктің қандай шақтары бар? - Мысал келтірейік.
20- беттегі 6-тапсырма.Мәтіндегі етістіктерді теріп, олардың қай шақта тұрғанын айт.
|
Оқушылар қадамдарды басу арқылы, қадамдарға жазылған сөздердің мағынасын тауып айтады. Мысалы: Менің көңіл- күйім ... Жүз пайызға көтеріңкі Мен мына ... Әлемге ғашықпын Мен өте ... Көңілді адаммын Мен өз өмірімнің... Патшасымын,патшайымымын
Оқушының ықтимал жауабы: - «Болашақтың мамандықтары» бөлімін аяқтадық. - Бүгінгі таңда және болашақта сұранысқа ие мамандық иелерімен таныстық. Етістік дегеніміз - заттың іс-әрекетін білдіретін сөз табы. Сұрақтары: не істеді? не қылды? қайтті? Етістіктің үш шағы болады.Өткен шақ, осы шақ, келер шақ. Мысалы: Маған кеше кітапханашы апай ертегі кітап берді. (өткен шақ) Асқар кітап оқып отыр.(осы шақ) Болашақта ІТ- технолог болуды армандаймын. (келер шақ) Етістік сөздерді оқиды, қай шақта тұрғанын айтады Мысалы: Өткіземіз – келер шақ Ұйымдастырады- келер шақ Жаздық –өткен шақ Безендірді- өткен шақ Дайындадық- өткен шақ Іздедік- өткен шақ Таптық- өткен шақ Дайындады - өткен шақ Іріктеді- өткен шақ Жүргізді - өткен шақ Жауап береді- келер шақ Салады - келер шақ Ұсынамыз- келер шақ Түсеміз- келер шақ Сенемін- келер шақ Кіріп келе жатыр- осы шақ |
Бағалау парағы әр оқушыға сабақ басында беріледі, оқушылар әр тапсырмада алған балдарын бағалау парағына қойып отырады.
Тиімділігі: Оқушылардың өзіне деген сенімділігін ұялатуға көмектеседі.
Бірін - бірі бағалау;
Дескриптор: Жалпы 1 балл -Мәтіннен етістіктерді тауып, етістіктің қай шақта тұрғанын анықтайды; 1б |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
4мин
Жеке жұмыс
4мин
Жұптық жұмыс
6 мин
3мин
Топпен жұмыс
8мин |
Жаңа сабақ. Ой қозғау. -Сенің ата- анаң қандай мамандық иелері? - Саған қандай мамандықтар ұнайды? - Неге?
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ходжашикова Зарина ЗумрадқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Мен не үйрендім?"
Тақырып бойынша 31 материал табылды
"Мен не үйрендім?"Материал туралы қысқаша түсінік
6 сынып лессон стади зерттеу сабағына арналған ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы «Жетісу облысы білім басқармасының Панфилов ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «Билал Назым атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














