Мен өз қорқынышымды жеңе аламын

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Мен өз қорқынышымды жеңе аламын

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың аутодиструктивті мінез-құлыққа бой алдыруының алдын алу. Оқушыларды өмірде өз орнын табуға, өз эмоциясын басқара білуге үйрету Оқушылар қиындықтан шыға білуге, көңіл-күйін басқара білуге үйренеді
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бірінші мамыр жалпы орта білім беретін мектебі

Педагог-психолог А. Борыкбаева өткізген психологиялық тренингтің қысқа мерзімді жоспары



Сынып: 9-10

Тақырыбы

Мен өз қорқынышымды жеңе аламын

Мақсаты

Оқушылардың аутодиструктивті мінез-құлыққа бой алдыруының алдын алу.

Жалпы мақсат

Оқушыларды өмірде өз орнын табуға, өз эмоциясын басқара білуге үйрету

Күтілетін нәтиже

Оқушылар қиындықтан шыға білуге, көңіл-күйін басқара білуге үйренеді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Әңгімелесу, сұрақ-жауап

Қолданылатын ресурстар

Маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі


Тренинг

Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу

Оқушының мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Психологтың іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

«Миға шабуыл» әдісі



Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау


Әр топ сұраққа жауап береді

Түсіну




Қолдану

«Сурет терапия» жаттығуы

Оқушыларға өз бойындағы қорқыныштың, ашудың, ызаның суретін салу тапсырылады

Оқушылардың мұндағы мақсаты бойындағы қорқыныштың суретін сала отырып, одан арылу жолдарын меңгеру.


Сергіту сәті

«Тахистоскоп» жаттығуы

Шеңберге тұрғызып, жаттығудың барысымен түсіндіреді

Шеңбердің басында тұрған оқушы бір қимылды көрсетеді. Басқалары соны қайталайды.

Талдау

Постермен жұмыс

«Менің қорқынышымды түсін» жаттығуы

Топтарға тақырып бойынша толық мәлімет беру мақсатында «қорқыныш», «ашу», «ыза» сөздері жазылған парақтар таратылады.

Ватман қағазына осы сөздермен күресу жолдарын жазып шығады.

Жинақтау

Сөйлемді аяқтау

«Мен бойымдағы қорқынышты жеңе аламын, себебі...» сөйлемін аяөтау тапсырмасы беріледі.

Әрбір оқушы өз пікірін білдіреді

Рефлексия

Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі


Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну


Тренингтен алған әсерлерін стикерге жазады

































Бірінші мамыр жалпы орта білім беретін мектебі

Педагог-психолог А. Борыкбаева өткізген психологиялық тренингтің қысқа мерзімді жоспары

Сынып 11

Тақырыбы

«Сенімділік кілті»

Мақсаты

Өзге адамның пікіріне тәуелділікті жеңу;

Ішкі еркіндік, қарым-қатынас пен іс-әрекеттегі батылдықты дамыту

Жалпы мақсат

Оқушылардың өзіне деген сенімділігін қалыптастырып, пайдалы алгоритмін меңгерту

Күтілетін нәтиже

Қарым-қатынас жасау іскерлігін меңгереді

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Әңгімелесу, сұрақ-жауап

Қолданылатын ресурстар

Маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі


Тренинг

Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу


Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Психологтың іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім


Қызығушылық

тарын ояту

«Миға шабуыл» әдісі



Сенімділік туралы сұрақ-жауап жүргізеді


Әр топ сұраққа жауап береді

Түсіну

Мини лекция

Сенімділік туралы мәлімет беру мақсатында қысқаша лекция оқу

Мұқият отырып лекцияны тыңдайды

Қолдану

«Шкафты жылжыту» жаттығуы

Оқушыларға жаттығудың жүргізілу барысымен таныстырады

Қолымен кіндіктен жоғары күшті шығару, шкафты итергендей іштен итеріп, шығару

Сергіту сәті

Медитация

«Сенімділікті толтыру» техникасы

Оқушыларға әртүрлі түстер ұсынылады

Өзіне ұнайтын түсті таңдап, ойша оның бүкіл денені, әр клетканы толтыру

Талдау

Постермен жұмыс

«Менің қолымнан келеді» жаттығуы

Жаттығудың мақсатымен түсіндіреді.

Қолымен, аяғымен өз есімін ауада жазады

Жинақтау

Сөйлемді аяқтау

«Мен сенімдімін,себебі...» сөйлемін аяөтау тапсырмасы беріледі.

Әрбір оқушы өз пікірін білдіреді

Рефлексия

Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі


Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну


Тренингтен алған әсерлерін стикерге жазады



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.01.2019
634
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі