|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мен зерттеушімін |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 1 сабақ. Мен зерттеушімін |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - қоршаған әлем құбылыстары, үрдістері мен нысандарын зерделеуге қажетті жағдайларды және тұлғалық қасиеттерін анықтау; 2.1.2.2 –бақылаудың басты белгілерін анықтау(мақсат, нысан, жоспар, мерзім, нәтиже); 2.1.2.3-бақылау нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зерттеуші қандай қасиеттерге ие болуы керек екенін, ақпарат көздері туралы, бақылау мен тәжірибені қалай жүргізу керектігін білетін болады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Шаттық шеңбері Қуанамын мен де , Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. Тақырыпты ашу «Ойлан,тап» әдісі Сөзжұмбақты шеш Сөзжұмбақтың шешуі: Тәжірибе Жаңа тақырып 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Жауап бер 1Зерттеуші деп кімді айтамыз? 2Бақылау деген не? 2-топ Мәтінді түсініп оқы Суретпен жұмыс жаса Инелік пен тікұшақтың қандай ұқсастығы бар? 3-топ Зерттеу жүргізу үшін қандай ақпарат құралдарын пайдалануға болады? Сол туралы айт. ЕБҚ Айналадағы табиғатты қалай зерттеугеболады?Бүгінгі ауа райы туралы айт 2-тапсырма Тәжірибе жасап көрейік Судың еріткіштік қасиетін зерттейік Тәжірибе қорытындысын айтыңдар. 1-топ Суға қант сал. Еріді ме, жоқ па? 2-топ Суға тұз сал.Тұз еріді ме? 3-топ Суға құм сал. Құм суда ериді ма екен?
3-тапсырма Деңгейлік тапсырма А деңгей Дұрыс жауапты таңда Тәжірибе жүргізу үшін қандай құрал-жабдықтар керек? А) компьютер, теледидар, қуыршақ Ә) микроскоп,термометр, лупа Б) музыкалық аспап, мәшине, кәмпит Дұрыс жауап Ә В деңгей Ойланып жауап бер. Жауаптың қай нұсқасы дұрыс? Адам газет- журналдан қандай ақпарат алуы мүмкін? А) көршілер туралы Ә) әлемдегі жаңалықтар Б) сабақ кестесі Дұрыс жауап Ә С деңгей Талқыла. Қандай тәжірибе арқылы судың кейбір заттарды еріте алатынына көз жеткізуге болады? Жауап: заттарды суға салып көру арқылы. ҚЖ: Суда еритін және ерімейтін заттарды жаз.
|
Оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды Балаларға сөзжұмбақ ұсынылады. Сөзжұмбақ тың шешуін табу арқылы тақырыпты анықтайды. Топтық жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Тәжірибе жасайды Саусақтары мен жаңбыр дыбысын салады Деңгейлік тапсырма орындайды Қосымша жұмыс орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Суретпен жұмыс жасай алады-1б Зерттеу үшін керекті ақпаратты қайдан алатынын біледі-1б
Дескриптор: Тәжірибе жасауды біледі, қолданады-1б Судың еріткіштік қасиетін зерттейді-1б
Дескриптор: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Жаратылыстану
Бөлім:
Мен
зерттеушімін
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2 сынып
Сабақтың
тақырыбы: №
1 сабақ. Мен
зерттеушімін
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.1.1.1 - қоршаған әлем
құбылыстары, үрдістері мен нысандарын зерделеуге қажетті
жағдайларды және тұлғалық қасиеттерін
анықтау; 2.1.2.2 –бақылаудың басты
белгілерін анықтау(мақсат, нысан, жоспар, мерзім,
нәтиже);
2.1.2.3-бақылау
нәтижелерін шартты белгілердің көмегімен белгілей
білу.
Сабақтың
мақсаты
Зерттеуші қандай
қасиеттерге ие болуы керек екенін, ақпарат көздері туралы, бақылау
мен тәжірибені қалай жүргізу керектігін білетін
болады
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Сабақ тың
ортасы 25
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту Шаттық
шеңбері Қуанамын мен де
, Қуанасың сен
де. Қуанайық,
достарым, Арайлап атқан
күнге. Міне, менің қолым
бос, Жылуыма жылу
қос. Тақырыпты
ашу «Ойлан,тап»
әдісі Сөзжұмбақты
шеш Сөзжұмбақтың шешуі:
Тәжірибе Жаңа
тақырып 1-тапсырма Топтық
жұмыс 1-топ Жауап
бер 1Зерттеуші деп кімді
айтамыз? 2Бақылау деген
не? 2-топ Мәтінді түсініп
оқы Суретпен жұмыс
жаса Инелік пен тікұшақтың қандай
ұқсастығы бар? 3-топ Зерттеу жүргізу үшін қандай
ақпарат құралдарын пайдалануға
болады? Сол туралы
айт. ЕБҚ Айналадағы табиғатты қалай
зерттеугеболады?Бүгінгі ауа райы туралы
айт 2-тапсырма Тәжірибе жасап
көрейік Судың еріткіштік қасиетін
зерттейік Тәжірибе қорытындысын
айтыңдар. 1-топ Суға қант сал. Еріді ме, жоқ
па? 2-топ Суға тұз сал.Тұз еріді
ме? 3-топ Суға құм сал. Құм суда ериді
ма екен?
3-тапсырма Деңгейлік
тапсырма А
деңгей Дұрыс жауапты
таңда Тәжірибе жүргізу үшін қандай
құрал-жабдықтар керек? А) компьютер, теледидар,
қуыршақ Ә) микроскоп,термометр,
лупа Б) музыкалық аспап, мәшине,
кәмпит Дұрыс жауап
Ә В
деңгей Ойланып жауап бер. Жауаптың
қай нұсқасы дұрыс? Адам газет-
журналдан қандай ақпарат алуы
мүмкін? А) көршілер
туралы Ә) әлемдегі