Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 64-сабақ
|
Мектеп |
«№25 жалпы білім беретін мектебі» |
|||||
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Искакова Үрімқыз Алдабергеновна |
|||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№64Мені қоршаған орта |
|||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.1.3.1 – шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру. 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтап,мәтінге дерек келтіре отырып дәлелдейді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылықжасампаздық және жаңашылдықөзәрекеттерініңқоршағанәлемүшінмаңыздылығыменсалдарын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психологиялық ахуал Сақтайық, қане, тыныштық, Бүгінгі сабақ тым қызық. «Ойлан, ойлан және ойлан» Есесіне бар сыйлық. Ол не сыйлық? «Сабақты жақсы тыңдап, Санамызға білім құю» Мақсатымызға жетеміз! Үй тапсырмасын сұрау. "Табиғат қалай ашуланады?" немесе "Табиғат мінезі" тақырыбында эссе жаз. Эссе жазуда -бірнеше эпитет сөз; -теңеу сөздер; -етістіктерді қолдан(мысалы:гуілдеді,...) Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық жасампаздық және жаңашылдықөзәрекеттерініңқоршағанәлемүшінмаңыздылығыменсалдарын түсіну
|
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ.Бағалау «Көпіршік»
Дескриптор: |
Акт тақта, слайд, үлестірмелі парақтар. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көпіршік» әдісі Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайды?
Көпіршіктегі сөздер жер ғаламшарын сипаттайды. Берілген сөздерді пайдаланып, қоршаған орта туралы әңгімелеңдер. Біздің қоршаған орта жасыл алқапқа оранған. Нұрланып жаныңды рақатқа бөлейді. Тура бір ертегідей. Жеріміз үлкен әрі күшті.
|
Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайтынын анықтайды. Берілген сөздерді пайдаланып, қоршаған орта туралы әңгімелейді.
|
Дескриптор: Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайтынын анықтайды.1балл Берілген сөздерді пайдаланып, қоршаған орта туралы әңгімелейді. 1балл
|
суреттер |
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ойлан,топтас,талқыла» әдісі Нұсқау"Джигсо" әдісі. Түсініп оқы Дарқан жер
Адам жер бетінде не жасай алды? Адам жер бетінде қоректенетін азық жасай алды. Табиғат адамға не берді? Табиғат адамға барлық сыйын берді. Бізге таза ауасын, хош иісін, қорегін, таза, мөлдір суын берді. ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырмаӨлеңді оқиды |
Мәтінді түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады. |
Бағалау критерийіШығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқидыДескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. 1балл Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.1балл Өлеңдегі кейіпкер сияқты өздері не өсіргендерін айтады.1балл |
оқулық
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану «Фантазерлар»әдісі 1 жұп Өлеңдегі кейіпкер сияқты өздерің не өсірдіңдер?
Мен гүл өсірдім. 2 жұпКестемен жұмыс
"Жер ана жомарт", "Жер ана дарқан" деген сөздердің мағынасында айырмашылық жоқ. "Жер ана қамқор" (басқа тіркес) 3 жұп"Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" дегенді қалай түсінесің? "Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" деген -табиғат бізге барлық сыйын берді, біз де табиғатты қорғап, қастерлеуіміз керек. 4 жұп Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндір. Дарқан жеріміз бізге бәрін береді. Оны өсіріп алып жатқан адамдар данышпан |
"Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" дегенді қалай түсінетіндерін айтады. Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіреді. |
Бағалау критерийіШығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтап,мәтінге дерек келтіре отырып дәлелдейдіДескриптор: "Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" дегенді қалай түсінетіндерін айтады.1балл Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіреді.1балл Кестемен жұмыс 1 балл
|
плакаттар |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Белгі бер»
Үй тапсырмасы . Өлеңді түсініп оқу. "Өзім еккен едім" тақырыбына сурет сал немесе фотоға түсіріп, дайында.
|
Жинаған балдарының санына қарай қолмен тақтадағы нұсқаулық бойынша белгі береді. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мені қоршаған орта
Мені қоршаған орта
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 64-сабақ
|
Мектеп |
«№25 жалпы білім беретін мектебі» |
|||||
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Искакова Үрімқыз Алдабергеновна |
|||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№64Мені қоршаған орта |
|||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.1.3.1 – шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру. 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжайды Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтап,мәтінге дерек келтіре отырып дәлелдейді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылықжасампаздық және жаңашылдықөзәрекеттерініңқоршағанәлемүшінмаңыздылығыменсалдарын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психологиялық ахуал Сақтайық, қане, тыныштық, Бүгінгі сабақ тым қызық. «Ойлан, ойлан және ойлан» Есесіне бар сыйлық. Ол не сыйлық? «Сабақты жақсы тыңдап, Санамызға білім құю» Мақсатымызға жетеміз! Үй тапсырмасын сұрау. "Табиғат қалай ашуланады?" немесе "Табиғат мінезі" тақырыбында эссе жаз. Эссе жазуда -бірнеше эпитет сөз; -теңеу сөздер; -етістіктерді қолдан(мысалы:гуілдеді,...) Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.Құндылық жасампаздық және жаңашылдықөзәрекеттерініңқоршағанәлемүшінмаңыздылығыменсалдарын түсіну
|
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ.Бағалау «Көпіршік»
Дескриптор: |
Акт тақта, слайд, үлестірмелі парақтар. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Көпіршік» әдісі Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайды?
Көпіршіктегі сөздер жер ғаламшарын сипаттайды. Берілген сөздерді пайдаланып, қоршаған орта туралы әңгімелеңдер. Біздің қоршаған орта жасыл алқапқа оранған. Нұрланып жаныңды рақатқа бөлейді. Тура бір ертегідей. Жеріміз үлкен әрі күшті.
|
Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайтынын анықтайды. Берілген сөздерді пайдаланып, қоршаған орта туралы әңгімелейді.
|
Дескриптор: Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайтынын анықтайды.1балл Берілген сөздерді пайдаланып, қоршаған орта туралы әңгімелейді. 1балл
|
суреттер |
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ойлан,топтас,талқыла» әдісі Нұсқау"Джигсо" әдісі. Түсініп оқы Дарқан жер
Адам жер бетінде не жасай алды? Адам жер бетінде қоректенетін азық жасай алды. Табиғат адамға не берді? Табиғат адамға барлық сыйын берді. Бізге таза ауасын, хош иісін, қорегін, таза, мөлдір суын берді. ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырмаӨлеңді оқиды |
Мәтінді түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады. |
Бағалау критерийіШығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқидыДескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. 1балл Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.1балл Өлеңдегі кейіпкер сияқты өздері не өсіргендерін айтады.1балл |
оқулық
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану «Фантазерлар»әдісі 1 жұп Өлеңдегі кейіпкер сияқты өздерің не өсірдіңдер?
Мен гүл өсірдім. 2 жұпКестемен жұмыс
"Жер ана жомарт", "Жер ана дарқан" деген сөздердің мағынасында айырмашылық жоқ. "Жер ана қамқор" (басқа тіркес) 3 жұп"Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" дегенді қалай түсінесің? "Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" деген -табиғат бізге барлық сыйын берді, біз де табиғатты қорғап, қастерлеуіміз керек. 4 жұп Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндір. Дарқан жеріміз бізге бәрін береді. Оны өсіріп алып жатқан адамдар данышпан |
"Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" дегенді қалай түсінетіндерін айтады. Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіреді. |
Бағалау критерийіШығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтап,мәтінге дерек келтіре отырып дәлелдейдіДескриптор: "Біз адамдар, табиғат алдында қарыздармыз" дегенді қалай түсінетіндерін айтады.1балл Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіреді.1балл Кестемен жұмыс 1 балл
|
плакаттар |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Белгі бер»
Үй тапсырмасы . Өлеңді түсініп оқу. "Өзім еккен едім" тақырыбына сурет сал немесе фотоға түсіріп, дайында.
|
Жинаған балдарының санына қарай қолмен тақтадағы нұсқаулық бойынша белгі береді. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















