|
уКүні: 25.01.19ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Исебаенва Т |
|||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
12
0 |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
. Менің алғашқы программам |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
• Scratch программасымен таныстыру. • Қарапайым программа құру. • Мысалдар қарастыру. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
1.программалау тілі туралы меңгеріді. 2.Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теорялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Программалау тілдері – program language scratch (скретч) – scratch программа – program спрайт –– sprite команда –– command анимация – animation
|
|||||||
|
Құндылықтарды
дарыту |
|
|||||||
|
Өткен тақырып |
|
|||||||
|
Қолданылатын әдістер |
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Орыс тілі, ағылшын тілі, математика |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 0-15мин
|
Сәлемдесу, түгендеу. Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтастыру «Программа», «Скрач», «Лего». Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрау. Лабиринт, виртуалды лабиринт туралы сұрау. Олардан шығу. Жолдары қандай? Лабиринт туралы қызықты мәліметтерді тексеру.
Сурет 1.
Сурет 2.
Сурет 3.
Cұрақтар 1.What is a labyrinth? 2. What is the interface? 3. What is an algorithm? 4. What is a driver? 5. What is the graphics? 6. What is the raster graphics? |
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 10-30мин
Практикалық жұмыс |
Ж
Программа Программа
Команда Каманда
Scractch ортасының интерфейсімен танысу. Практикалық жұмыс
орындалған тапсырмаларға формативті бағалау жүргізіледі |
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6 |
||||||
|
Сабақтың соңы 30-40мин
|
Жаңа сабақты пысықтау мақсатында « Түймедақ әдісі» арқылы сұрақтар беріледі.
Сұрақтар: 1What is the command.? 2.What is the program? 3.How many types of the Scratch box? 4.Say Scratch box parts? 5.What is the programming language? 6.What is the Scratch?
Кері байланыс
алу. «Жеміс ағашы» әдісі Нұсқау: Оқушылар жеміс ағашына жаңа сабақты түсінген түсінбегенін білдіру үшін жасыл және сары жапырақ жапсырады. Үй тапсырмасы. Менің алғашқы программам оку . «Венн диаграммасы» әдісі арқылы « Лего» «Scratch»
|
Слайд 7
Смайликтер
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|||||||
|
|
||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
менің Алғашқы программа
менің Алғашқы программа
|
уКүні: 25.01.19ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Исебаенва Т |
|||||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
12
0 |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
. Менің алғашқы программам |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
• Scratch программасымен таныстыру. • Қарапайым программа құру. • Мысалдар қарастыру. |
|||||||
|
Жетістік критерийлері |
1.программалау тілі туралы меңгеріді. 2.Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теорялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Программалау тілдері – program language scratch (скретч) – scratch программа – program спрайт –– sprite команда –– command анимация – animation
|
|||||||
|
Құндылықтарды
дарыту |
|
|||||||
|
Өткен тақырып |
|
|||||||
|
Қолданылатын әдістер |
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Орыс тілі, ағылшын тілі, математика |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 0-15мин
|
Сәлемдесу, түгендеу. Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтастыру «Программа», «Скрач», «Лего». Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрау. Лабиринт, виртуалды лабиринт туралы сұрау. Олардан шығу. Жолдары қандай? Лабиринт туралы қызықты мәліметтерді тексеру.
Сурет 1.
Сурет 2.
Сурет 3.
Cұрақтар 1.What is a labyrinth? 2. What is the interface? 3. What is an algorithm? 4. What is a driver? 5. What is the graphics? 6. What is the raster graphics? |
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 10-30мин
Практикалық жұмыс |
Ж
Программа Программа
Команда Каманда
Scractch ортасының интерфейсімен танысу. Практикалық жұмыс
орындалған тапсырмаларға формативті бағалау жүргізіледі |
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6 |
||||||
|
Сабақтың соңы 30-40мин
|
Жаңа сабақты пысықтау мақсатында « Түймедақ әдісі» арқылы сұрақтар беріледі.
Сұрақтар: 1What is the command.? 2.What is the program? 3.How many types of the Scratch box? 4.Say Scratch box parts? 5.What is the programming language? 6.What is the Scratch?
Кері байланыс
алу. «Жеміс ағашы» әдісі Нұсқау: Оқушылар жеміс ағашына жаңа сабақты түсінген түсінбегенін білдіру үшін жасыл және сары жапырақ жапсырады. Үй тапсырмасы. Менің алғашқы программам оку . «Венн диаграммасы» әдісі арқылы « Лего» «Scratch»
|
Слайд 7
Смайликтер
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|||||||
|
|
||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз





аңа сабақты меңгеру мақсатында әр топқа ребус тапсырмалар беру
бойынша жасалған жұмыстарды тексеру.























