|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
|
Менің алғашқы программам |
|
|
Бөлім |
Программалау |
|
Педагогтың аты жөні |
Әбілқасым Ерболат |
|
Күні |
|
|
Сынып: 1«А» , 1«Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің алғашқы программам |
|
Оқу мағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.1.1 сызықтық алгоритмді іске асыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Scratch ойын программалау ортасымен танысады. |
|
Көптеген оқушылар компьютерде жұмыс жасау программалар арқылы жүзеге асыралатынын түсінеді. |
|
|
Кейбір оқушылар алгоритм құрып, программалау ортасының терезесімен жұмыс жасай алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім Сабақта жауапкершілік, айқындық, құрмет, ынтымақтастықта машықтанады. Бір-бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірлерін ашық айтуға дағдыланады |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылармен амандасу. |
Сәлемдеседі |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызшы мадақтау, толықтыру. |
Kundelik.kz
|
|
Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Ең алдымен, білім алушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне бір ауыз мақтау сөз айтады. Бұл білім алушылардың сабақты жақсы көңіл-күймен бастауына ықпал етеді. Сабақтың тақырыбын анықтау. Алгоритм деген не? Сен кез келген істі ретімен орындау үшін әрекет жасайсың. Ол алгоритм деп аталады. 14- суретте компьютерді қосу алгоритмі берілген. |
Шаттық шеңбер құрып, мақтау сөздер айтады Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
Анықта 1.Алгоритм деген не? 2.Сызықтық алгоритм деген не? 3.Программа деген не? Орында Scratch-ті қосу алгоритмін дәптерге жаз. Компьютермен жұмыс
Зертте “Мақта қыз бен мысық” ертегісінде сызықтық алгоритм қолданыла ма? Зерттеп көр. |
Жауап береді. Әңгімелейді. Компьютермен жұмыс жасайды Дискідегі тапсырманы орындайды |
Оқушылардың тапсырманы орындалу деңгейіне қарай бір бірін «Үш шапалақ» арқылы бағалау |
Компьютер Электронды қосымша Оқулық
Scratch программасы |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия (жеке, жұпта, топта) Қызыл - түсінбедім. Сары - сұрақтарым әлі де бар. Жасыл - бәрі түсінікті. Үйге тапсырма. Жұмыс дәптеріндегі 15-16-беттегі тапсырмаларды орындау |
Тапсырмаларды орындайды |
Ауызша бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
менің алғашқы программам
менің алғашқы программам
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|
|
Менің алғашқы программам |
|
|
Бөлім |
Программалау |
|
Педагогтың аты жөні |
Әбілқасым Ерболат |
|
Күні |
|
|
Сынып: 1«А» , 1«Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің алғашқы программам |
|
Оқу мағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.4.1.1 сызықтық алгоритмді іске асыру. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Scratch ойын программалау ортасымен танысады. |
|
Көптеген оқушылар компьютерде жұмыс жасау программалар арқылы жүзеге асыралатынын түсінеді. |
|
|
Кейбір оқушылар алгоритм құрып, программалау ортасының терезесімен жұмыс жасай алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім Сабақта жауапкершілік, айқындық, құрмет, ынтымақтастықта машықтанады. Бір-бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірлерін ашық айтуға дағдыланады |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылармен амандасу. |
Сәлемдеседі |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызшы мадақтау, толықтыру. |
Kundelik.kz
|
|
Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Ең алдымен, білім алушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне бір ауыз мақтау сөз айтады. Бұл білім алушылардың сабақты жақсы көңіл-күймен бастауына ықпал етеді. Сабақтың тақырыбын анықтау. Алгоритм деген не? Сен кез келген істі ретімен орындау үшін әрекет жасайсың. Ол алгоритм деп аталады. 14- суретте компьютерді қосу алгоритмі берілген. |
Шаттық шеңбер құрып, мақтау сөздер айтады Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
Анықта 1.Алгоритм деген не? 2.Сызықтық алгоритм деген не? 3.Программа деген не? Орында Scratch-ті қосу алгоритмін дәптерге жаз. Компьютермен жұмыс
Зертте “Мақта қыз бен мысық” ертегісінде сызықтық алгоритм қолданыла ма? Зерттеп көр. |
Жауап береді. Әңгімелейді. Компьютермен жұмыс жасайды Дискідегі тапсырманы орындайды |
Оқушылардың тапсырманы орындалу деңгейіне қарай бір бірін «Үш шапалақ» арқылы бағалау |
Компьютер Электронды қосымша Оқулық
Scratch программасы |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия (жеке, жұпта, топта) Қызыл - түсінбедім. Сары - сұрақтарым әлі де бар. Жасыл - бәрі түсінікті. Үйге тапсырма. Жұмыс дәптеріндегі 15-16-беттегі тапсырмаларды орындау |
Тапсырмаларды орындайды |
Ауызша бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз














