|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№4 сабақ. Менің достарым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.3 Түрлі дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Достықтың ең бағалы сипаты туралы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: әдеп нормаларын сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген жағдайларды досыңмен жұптасып ойнап көр. 1. Сен дүкеннен бір қорап кәмпит сатып алғың келді. Сатушыдан оны қалай сұрар едің? 2. Кітапханашыдан саған қызықты кітап беруін өтін. 3. Қарт адамға орныңды ұсын. Бұл жағдайларға байланысты қандай сөздер айтар едің? Тақырыпты ашу Ребусты шеш.Жауабы: Дос
– Қандай сөз құрадың? – Дос деген кім? – Достар туралы не айта аласың? – Достарың кімдер? – Олармен бос уақытыңды бірге өткізесің бе? – Достықтың қандай бағалы қасиеттерін білесің? – Ендеше бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз қандай болады? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі Мақалда не туралы айтылған? Ағаш тамырымен, адам досымен мықты. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер. –Адамды дос болуға мәжбүрлеген дұрыс па? –Ондай адаммен өз ойыңды бөлісіп сырласуға бола ма? Дос, достық дегеніміз адамдар арасындағы жақсы қарым- қатынасты, бір-біріне деген сүйіспеншілік, жанашырлық сезімін айтамыз. Достар бір-бірін ренжітпейді, керісінше нағыз достар бір- бірін құрметтейді, сыйлайды, кешірімді болады. Достық сезім тек қана адамдар арасында емес, ел мен елдің арасында да болады. Мысалы, біздің Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттермен қандай достық қарым- қатынаста? ЕБҚ Өз достарыңның нені жақсы көретіні, мінез-құлқы туралы әңгімеле. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Ашық микрофон» әдісі Суреттерге қара. Сұраққа жауап бер: –Балалар бір-бірімен кездескенде қандай сөздер айтты? –Досыңның туған күніне не сыйлар едің? –Досыңа қандай тілек айтасың? –Балалар Арманның үйінде қандай ойын ойнады? –Ойынның қандай түрі ұлдарды, қыздарды қызықтырады? Достық – екі адам арасындағы ортақ ойлары мен істерінде ұқсастық байланысы бар қасиет. «Нейрожаттығулар» әдісі 3-тапсырма Өзіңнің достарың туралы әңгімеле.Бірге жүргенде қандай қарым-қатынас жасайсыңдар? Үй тапсырмасы Достарыңмен бірге ойнайтын ойындардың суретін сал.Ол туралы әңгімеле. ҚЖ: «Достық үйінің» макетін құрастыр Достық үйің неден құралғанын жаз Керекті сөздер: сыйлық, ашу, бақыт, сыйластық, махаббат, қуаныш, бейбітшілік
|
Жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын айтады Жасырын сөзді табады Тақырыпты ашады Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Пікір алмасады Суреттермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын алады Макет құрастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Берілген жағдайларды досымен жұптасып ойна көреді-1б Сахналау кезінде рөлдерді алып шыға алады-1б ҚБ:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтжанова Махаббат ДауреновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Менің достарым
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Менің достарымМатериал туралы қысқаша түсінік
Менің достарым
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















