|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Дарибаева Молдир |
|
|
Күні: |
24.05.2024 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің достарым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.3.Түрлі дереккөздерді оқып-білу негізінде жалпы қабылданған әдептілік ережелерін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтай алады. Жалпыға ортақ әдеп нормаларына мысалдар келтіріп талдайды.Адаммен қоғам арасындағы байланысты анықтап қорытынды жасайды. Достықтың ең бағалы сипаты туралы білетін болады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға достық ұғымының мәнін түсіндіре отырып, сыйластық қасиеті туралы түсінік беру,бір-біріне құрмет көрсетуге баулу, достық жолында өзара түсіністікке, сыйластыққа, адалдыққа,ынтымақтастыққа тәрбиелеу.Әрқашан топтық, ұжымдық жұмыстарға бейімдеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
2мин |
Амандасады.Оқушыларды түгендейді.
Психологиялық ахуал. «Додекаэдр» әдісі арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеру |
Оқушылар додекаэдрдағы сөздер арқылы эмоцияларын білдіреді. |
Мадақтау |
Мұғалім үшін: |
|
|
|
компьютер,экран, |
||
|
|
. |
|
мультимедиалық |
|
|
|
|
|
проектор, |
|
Өткенді пысықтау 5мин |
Өткен сабақты қайталау. Балалар,өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Жарайсыңдар! Ендеше, өткен сабақтар бойынша мен ойын дайындап келдім.Сұрақтарға жауап беруге дайынсыңдар ма?
|
Арнайы дайындап әкелген тесттерге жауап береді. |
|
Дыбыстық колонкалар,электронды қосымша, кестелермен мазмұнды суреттер.
Оқушы үшін:оқулық, оқушыдәптері(№1, №2).Таблицалар.Суреттер. Қимақағаздар. |
|
3мин |
«Пазл » әдісі арқылы топтастыру
|
Пазлды құрастырады Сөзді тауып, тақырыпты ашады.(Менің достарым) |
|
|
|
Ортасы15мин |
(ҰЖ) 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзегеасады. Мақалда не туралы айтылған? Ағаш тамырымен,адам досымен мықты.
Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап бер.
Достар бір-бірін ренжітпейді, керісінше нағыз достар бір-бірінқұрметтейді, сыйлайды,кешірімдіболады. Достық сезім тек қана адамдар арасында емес, ел мен елдің арасындада болады. Мысалы, біздің Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттермен қандай достық қарым-қатынаста?
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.Кейбір оқушыға:
Сергітусәті Достар бірге жүреміз, Біргеойнаймыз,күлеміз. |
Достық туралы әңгімелейді.
Дескриптор:
сыныптас досымен әңгімелеседі. .
Досына пародия жасау
Қимылдарды қайталайды. |
ҚБ « Қызықты күлегештер»арқылы Бағалау
|
Оқулық |
![]()
|
5мин
5мин
8мин |
Бірге балық аулаймыз, Міне,біздер қандаймыз!
(Д) 2-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзегеасады. Суреттерге қара.Сұраққа жауап бер:
«Достық үйінің»макетінқұрастыр |
Сұрақтарға жауап береді.
Достық үйінің макетін құрастырады. Жұптық жұмыс жасайды. Достыққа жататын сөздерді үй қабырғасына жазады. Сыныппен талқылайды. |
ҚБ «Алақан, жұдырық» ҚБ «Ек» жұлдыз, бір тілек» . |
Оқулықсуреттері Жұмысдәптері |
|||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
||||||
|
Керекті сөздер: сыйлық, ашу, бақыт, сыйластық, махаббат, қуаныш,бейбітшілік, білімсіздік. Дәптермен жұмыс А-2, В, С-1 тапсырмаларын орында. |
|||||||
|
Соңы2мин |
Кері байланыс:«Білім пирамидасы» әдісі бойынша өтеді.
Үй тапсырмасы: Мәтінді оқы. Қоғамдық орындарда үнемі өзің көрсететін сыпайылық әдебі туралы әңгімелеуге дайындал. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, өзіс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды. |
«Білім пирамидасы» әдісімен өзін-өзі бағалау |
Оқулық,дәптер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің достарым
Менің достарым
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Дарибаева Молдир |
|
|
Күні: |
24.05.2024 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің достарым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.3.Түрлі дереккөздерді оқып-білу негізінде жалпы қабылданған әдептілік ережелерін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтай алады. Жалпыға ортақ әдеп нормаларына мысалдар келтіріп талдайды.Адаммен қоғам арасындағы байланысты анықтап қорытынды жасайды. Достықтың ең бағалы сипаты туралы білетін болады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға достық ұғымының мәнін түсіндіре отырып, сыйластық қасиеті туралы түсінік беру,бір-біріне құрмет көрсетуге баулу, достық жолында өзара түсіністікке, сыйластыққа, адалдыққа,ынтымақтастыққа тәрбиелеу.Әрқашан топтық, ұжымдық жұмыстарға бейімдеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
2мин |
Амандасады.Оқушыларды түгендейді.
Психологиялық ахуал. «Додекаэдр» әдісі арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеру |
Оқушылар додекаэдрдағы сөздер арқылы эмоцияларын білдіреді. |
Мадақтау |
Мұғалім үшін: |
|
|
|
компьютер,экран, |
||
|
|
. |
|
мультимедиалық |
|
|
|
|
|
проектор, |
|
Өткенді пысықтау 5мин |
Өткен сабақты қайталау. Балалар,өткен сабақта біз қандай тақырыпты өттік? Жарайсыңдар! Ендеше, өткен сабақтар бойынша мен ойын дайындап келдім.Сұрақтарға жауап беруге дайынсыңдар ма?
|
Арнайы дайындап әкелген тесттерге жауап береді. |
|
Дыбыстық колонкалар,электронды қосымша, кестелермен мазмұнды суреттер.
Оқушы үшін:оқулық, оқушыдәптері(№1, №2).Таблицалар.Суреттер. Қимақағаздар. |
|
3мин |
«Пазл » әдісі арқылы топтастыру
|
Пазлды құрастырады Сөзді тауып, тақырыпты ашады.(Менің достарым) |
|
|
|
Ортасы15мин |
(ҰЖ) 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзегеасады. Мақалда не туралы айтылған? Ағаш тамырымен,адам досымен мықты.
Мәтінді оқып,сұрақтарға жауап бер.
Достар бір-бірін ренжітпейді, керісінше нағыз достар бір-бірінқұрметтейді, сыйлайды,кешірімдіболады. Достық сезім тек қана адамдар арасында емес, ел мен елдің арасындада болады. Мысалы, біздің Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттермен қандай достық қарым-қатынаста?
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.Кейбір оқушыға:
Сергітусәті Достар бірге жүреміз, Біргеойнаймыз,күлеміз. |
Достық туралы әңгімелейді.
Дескриптор:
сыныптас досымен әңгімелеседі. .
Досына пародия жасау
Қимылдарды қайталайды. |
ҚБ « Қызықты күлегештер»арқылы Бағалау
|
Оқулық |
![]()
|
5мин
5мин
8мин |
Бірге балық аулаймыз, Міне,біздер қандаймыз!
(Д) 2-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі арқылы жүзегеасады. Суреттерге қара.Сұраққа жауап бер:
«Достық үйінің»макетінқұрастыр |
Сұрақтарға жауап береді.
Достық үйінің макетін құрастырады. Жұптық жұмыс жасайды. Достыққа жататын сөздерді үй қабырғасына жазады. Сыныппен талқылайды. |
ҚБ «Алақан, жұдырық» ҚБ «Ек» жұлдыз, бір тілек» . |
Оқулықсуреттері Жұмысдәптері |
|||
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
||||||
|
Керекті сөздер: сыйлық, ашу, бақыт, сыйластық, махаббат, қуаныш,бейбітшілік, білімсіздік. Дәптермен жұмыс А-2, В, С-1 тапсырмаларын орында. |
|||||||
|
Соңы2мин |
Кері байланыс:«Білім пирамидасы» әдісі бойынша өтеді.
Үй тапсырмасы: Мәтінді оқы. Қоғамдық орындарда үнемі өзің көрсететін сыпайылық әдебі туралы әңгімелеуге дайындал. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, өзіс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды. |
«Білім пирамидасы» әдісімен өзін-өзі бағалау |
Оқулық,дәптер |
|||
шағым қалдыра аласыз















