|
Күні: 11.10.2018 Сынып: 2 «а» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің достарым |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.1.4 бақылау мен сұрақ-жауап арқылы тұтыну заттарына деген отбасы қажеттіліктерінің құрылымын,олардың қайдан келетінін білу 2.1.1.2 мысалдар келтіре отырып әдеп нормаларын түсіндіру |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
музыка, қазақ тілі,әдебиеттік оқу,көркем еңбек сабақтары |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнеүзік,РРТ |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Дос-друг |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Өткенге шолу |
- Сәлеметсіздер ме балалар? -Бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ,өйткені көптеген қонақтар келіп отыр. Бүгін барлығымыз өте әдемі болып келіппіз ия?Сабаққа деген ынта-жігеріміз өте жақсы сияқты. - Оқушылар хормен: Қуан шаттан,қуан шаттан Қуанатын күн бүгін Қайырлы таң,қайырлы күн Күліп шықты күн бүгін.
Топ алдын ала бөлінген.Әр топтың аты бар. -Бүгінгі сабағымыздың мақсаты-достық жайлы айтпақпыз. - Ал балалар мен сіздерді «Тосын сый» ойынын ойнауға шақырғым келіп тұр. - Сендер тәтті жегенді ұнатасыңдар ғой.Сондықтан барлық балалар сүйіп жейтін, ішінде тосын сыйы бар қандай тәтті деп ойлайсыңдар? - Ал ендеше осы киндер сюрприздің ішінде сендерді қандай тосын сый күтіп тұр екен көрейік?Кім сұрақтарға дұрыс жауап берсе,сол оқушы тосын сыйға ие болатын болады. 1.Отбасы деген не? 2.Отбасы жайлы мақал айт. 3. Әдепті бала қандай болу керек? 4. Қарт адамдарға қандай жерлерде орын бересің? 5. Үлкен адамдармен қалай сөйлесеміз? 6.Қала мен ауыл адамдарының ортақ белгілерін ата. (бағалау) |
Психологиялық ахуал -Топ аттары. «Сыйластық » , «Татулық», «Адалдық», «Достық»
Киндер макетінің ішіне салынған сұрақтар
Сыйлық тарату |
|
|
Сабақтың ортасы
Жекелей жұмыс
Жұппен жұмыс
Сергіту сәті
Көркем жазу
|
-Ал енді балалар мен тақтадан бейнеүзік көрсетемін,қандай көрініс жайлы екенін өз сөздеріңмен көргендеріңді айтып берсеңдер. -Иә біз бұл көрініс күнделікті көріп жүрміз. - Бұл кандай көрініс? -Достық деген не? - Достық тек адамдар арасында ғана болама? - Нағыз достар несімен ерекшеленеді? -Яғни үйден алдын ала тақырыпқа байланысты өлең жаттап келу берілген. (бағалау) -Енді балалар оқулыққа қарайық. а) Достықтың ең бағалы қасиеттеріне-сыйластық,түсіністік,келісім мен көмек жатады екен ә) Оқулықтағы мақалда не туралы айтылғандығы жайлы өз пікірлерін ортаға салу. (мадақтау) б) Өз досы жайлы әңгімелеу - Топтық жұмыс І топ: Аппликация (жапсыру) – ватман қағаздың ортасына «Адал дос» деген сөз жапсырылған.Осы адал досқа қажетті сөздерді қима сөздердің ішінен тауып алып жапсыру қажет. ІІ топ: Аппликация (жапсыру) – ватман қағазға«Амал дос» деген сөз жапсырылады.Әртүрлі сөздер беріледі,соның ішінен тек амал досқа қатысты сөздерді теріп жапсырады.(бағалау) ІІІ-топ: Қалташа беріледі оның ішінде жеке-жеке бөлінген сөздер бар.Осы сөздерді орын-орынына қойса,бір мақал шығуы тиіс ІV-топ: Қалташаның ішінде жағдаят берілген,сол жағдаяттан қалай шығар едіңіздер?Дәлелде.(бағалау) -Әртүрлі сурет беріледі,сол суреттің бастапқы әріптерін теріп шыққан сөзді табу керек.
-Қане балалар дәптерімізді ашайық. -Дұрыс отыру ережесін естеріне салу -Бүгінгі күнді жазамыз. -Оқулықтағы мақалды көшіріп жазу -Жазу соңында әдемі,таза жазған оқушы дәптерін үлгі ретінде көрсетіп,барлық оқушыларды бағалау. (бағалау) |
Достық жайлы бейнеүзік
Сұрақ-жауап
Шығармашылық жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Слайд көрсету
Ватман қағаздары,сөздер,желім
Суреттер,әріптер Сергітуге берілген бейнеүзік
Дәптермен жұмыс
|
|
|
Аяқталуы
Қорытынды |
«Ия,жоқ,білмеймін» ойыны. - Бүгінгі тақырып бойынша бірнеше сұрақтар қоямын дұрыс жауабы арқылы ия,жоқ,білмеймін сөздеріне барып тұру керек 1.Бүгінгі тақырып ана туралы болды? 2) Достық тек қазақ халқында ғана бар? 3) Достар жайлы мақал-мәтелдер бар ма? 4)Достарды кешіру міндетті? 5) Екі адамның бір-біріне ренжуі нағыз достар деп аталады?
-Ал балалар бүгінгі сабағымыз жайлы не білдік? |
Ия,жоқ,білмеймін сөзі жазылған парақшалар
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді алма ағашының жапырағы,гүлі,алмасы арқылы білдіреді.
|
Алма ағашы |
|
Жалпы бағалау
|
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты) 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? (оқу мен оқытуға қатысты) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің достарым
|
Күні: 11.10.2018 Сынып: 2 «а» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің достарым |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.1.4 бақылау мен сұрақ-жауап арқылы тұтыну заттарына деген отбасы қажеттіліктерінің құрылымын,олардың қайдан келетінін білу 2.1.1.2 мысалдар келтіре отырып әдеп нормаларын түсіндіру |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
музыка, қазақ тілі,әдебиеттік оқу,көркем еңбек сабақтары |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнеүзік,РРТ |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Дос-друг |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Өткенге шолу |
- Сәлеметсіздер ме балалар? -Бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ,өйткені көптеген қонақтар келіп отыр. Бүгін барлығымыз өте әдемі болып келіппіз ия?Сабаққа деген ынта-жігеріміз өте жақсы сияқты. - Оқушылар хормен: Қуан шаттан,қуан шаттан Қуанатын күн бүгін Қайырлы таң,қайырлы күн Күліп шықты күн бүгін.
Топ алдын ала бөлінген.Әр топтың аты бар. -Бүгінгі сабағымыздың мақсаты-достық жайлы айтпақпыз. - Ал балалар мен сіздерді «Тосын сый» ойынын ойнауға шақырғым келіп тұр. - Сендер тәтті жегенді ұнатасыңдар ғой.Сондықтан барлық балалар сүйіп жейтін, ішінде тосын сыйы бар қандай тәтті деп ойлайсыңдар? - Ал ендеше осы киндер сюрприздің ішінде сендерді қандай тосын сый күтіп тұр екен көрейік?Кім сұрақтарға дұрыс жауап берсе,сол оқушы тосын сыйға ие болатын болады. 1.Отбасы деген не? 2.Отбасы жайлы мақал айт. 3. Әдепті бала қандай болу керек? 4. Қарт адамдарға қандай жерлерде орын бересің? 5. Үлкен адамдармен қалай сөйлесеміз? 6.Қала мен ауыл адамдарының ортақ белгілерін ата. (бағалау) |
Психологиялық ахуал -Топ аттары. «Сыйластық » , «Татулық», «Адалдық», «Достық»
Киндер макетінің ішіне салынған сұрақтар
Сыйлық тарату |
|
|
Сабақтың ортасы
Жекелей жұмыс
Жұппен жұмыс
Сергіту сәті
Көркем жазу
|
-Ал енді балалар мен тақтадан бейнеүзік көрсетемін,қандай көрініс жайлы екенін өз сөздеріңмен көргендеріңді айтып берсеңдер. -Иә біз бұл көрініс күнделікті көріп жүрміз. - Бұл кандай көрініс? -Достық деген не? - Достық тек адамдар арасында ғана болама? - Нағыз достар несімен ерекшеленеді? -Яғни үйден алдын ала тақырыпқа байланысты өлең жаттап келу берілген. (бағалау) -Енді балалар оқулыққа қарайық. а) Достықтың ең бағалы қасиеттеріне-сыйластық,түсіністік,келісім мен көмек жатады екен ә) Оқулықтағы мақалда не туралы айтылғандығы жайлы өз пікірлерін ортаға салу. (мадақтау) б) Өз досы жайлы әңгімелеу - Топтық жұмыс І топ: Аппликация (жапсыру) – ватман қағаздың ортасына «Адал дос» деген сөз жапсырылған.Осы адал досқа қажетті сөздерді қима сөздердің ішінен тауып алып жапсыру қажет. ІІ топ: Аппликация (жапсыру) – ватман қағазға«Амал дос» деген сөз жапсырылады.Әртүрлі сөздер беріледі,соның ішінен тек амал досқа қатысты сөздерді теріп жапсырады.(бағалау) ІІІ-топ: Қалташа беріледі оның ішінде жеке-жеке бөлінген сөздер бар.Осы сөздерді орын-орынына қойса,бір мақал шығуы тиіс ІV-топ: Қалташаның ішінде жағдаят берілген,сол жағдаяттан қалай шығар едіңіздер?Дәлелде.(бағалау) -Әртүрлі сурет беріледі,сол суреттің бастапқы әріптерін теріп шыққан сөзді табу керек.
-Қане балалар дәптерімізді ашайық. -Дұрыс отыру ережесін естеріне салу -Бүгінгі күнді жазамыз. -Оқулықтағы мақалды көшіріп жазу -Жазу соңында әдемі,таза жазған оқушы дәптерін үлгі ретінде көрсетіп,барлық оқушыларды бағалау. (бағалау) |
Достық жайлы бейнеүзік
Сұрақ-жауап
Шығармашылық жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Слайд көрсету
Ватман қағаздары,сөздер,желім
Суреттер,әріптер Сергітуге берілген бейнеүзік
Дәптермен жұмыс
|
|
|
Аяқталуы
Қорытынды |
«Ия,жоқ,білмеймін» ойыны. - Бүгінгі тақырып бойынша бірнеше сұрақтар қоямын дұрыс жауабы арқылы ия,жоқ,білмеймін сөздеріне барып тұру керек 1.Бүгінгі тақырып ана туралы болды? 2) Достық тек қазақ халқында ғана бар? 3) Достар жайлы мақал-мәтелдер бар ма? 4)Достарды кешіру міндетті? 5) Екі адамның бір-біріне ренжуі нағыз достар деп аталады?
-Ал балалар бүгінгі сабағымыз жайлы не білдік? |
Ия,жоқ,білмеймін сөзі жазылған парақшалар
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді алма ағашының жапырағы,гүлі,алмасы арқылы білдіреді.
|
Алма ағашы |
|
Жалпы бағалау
|
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты) 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? (оқу мен оқытуға қатысты) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
шағым қалдыра аласыз




