|
Сабақ тақырыбы: Менің досым |
Мектеп: №88А,Байтұрсынов жалпы орта мектеп |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: А.Назарқұлова |
|||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу (5. О6.) |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
Мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
Мәтіндегі нақты ақпаратты анықтайды |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
Мәтіндегі нақты ақпарат негізінде эссе жазады. |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқылым стратегияларын қолданады. Жалпы мазмұнын түсіну үшін оқиды. Нақты ақпаратты табу үшін оқиды. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Оқылым стратегияларын қолдана отырып, жалпы мазмұнын түсіну үшін оқиды. |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Адам тану, даналықтың көзі, асығыс шешім, жаңсақ басқан |
||||||||
|
Диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: теріс пікір айту, себеп айтуға ұялу |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Кісі танымақ болсаң, ісіне қара дегенді қалай түсінесің? |
||||||||
|
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
||||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Дос туралы түсінігі бар |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 5 минут |
«Тамаша» тілегі арқылы психологиялық ахуал орнату «Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлу |
Суреттер.карточкалар |
||||||
|
Ортасы: 1О минут 15 минут |
Ширату жаттығулары: 1-тапсырма: Мәтінді мұқият оқыңыз, мәтіннің мазмұнына талдау жасай отырып , « Диалог әдісі» арқылы идеяны анықтаңыз. Дескриптор: 1.Мәтін бойынша сұрақ дайындайды. 2. .Сол сұрақтарды қатыстырып диалогқа түседі. 2-тапсырма: Өзіңіздің досыңыз туралы 30 сөзден тұратын шағын эссе жазыңыз. Дескриптор: Шағын әңгіме жаза алады. Тірек сөздерді орынды қолдана алады. |
Оқулық |
||||||
|
Аяқталуы : 7 минут Кері байланыс 3минут |
«Сиқырлы микрофон» әдісі арқылы сұрақтар қойып сабақты пысықтау. Дескриптор: Сұрақ қоя алады Қойылған сұрақтарға жауап бере алады «Білім ағашы» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. Мұнда оқушылар сабақтың қалай меңгергендігін стикерге жазып білім ағашына жабыстырады. |
Микрофон, стикер критерий |
||||||
|
Қосымша ақпарат : |
||||||||
|
Саралау – Кері байланыс арқылы келесі сабақты жоспарлау. |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. |
||||||
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? ... ... Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? ... ... Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің досым
Менің досым
|
Сабақ тақырыбы: Менің досым |
Мектеп: №88А,Байтұрсынов жалпы орта мектеп |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: А.Назарқұлова |
|||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу (5. О6.) |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
Мәтінді оқиды, мазмұнын түсінеді |
||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||
|
Мәтіндегі нақты ақпаратты анықтайды |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||
|
Мәтіндегі нақты ақпарат негізінде эссе жазады. |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
Оқылым стратегияларын қолданады. Жалпы мазмұнын түсіну үшін оқиды. Нақты ақпаратты табу үшін оқиды. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Оқылым стратегияларын қолдана отырып, жалпы мазмұнын түсіну үшін оқиды. |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Адам тану, даналықтың көзі, асығыс шешім, жаңсақ басқан |
||||||||
|
Диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: теріс пікір айту, себеп айтуға ұялу |
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Кісі танымақ болсаң, ісіне қара дегенді қалай түсінесің? |
||||||||
|
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
||||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Дос туралы түсінігі бар |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 5 минут |
«Тамаша» тілегі арқылы психологиялық ахуал орнату «Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлу |
Суреттер.карточкалар |
||||||
|
Ортасы: 1О минут 15 минут |
Ширату жаттығулары: 1-тапсырма: Мәтінді мұқият оқыңыз, мәтіннің мазмұнына талдау жасай отырып , « Диалог әдісі» арқылы идеяны анықтаңыз. Дескриптор: 1.Мәтін бойынша сұрақ дайындайды. 2. .Сол сұрақтарды қатыстырып диалогқа түседі. 2-тапсырма: Өзіңіздің досыңыз туралы 30 сөзден тұратын шағын эссе жазыңыз. Дескриптор: Шағын әңгіме жаза алады. Тірек сөздерді орынды қолдана алады. |
Оқулық |
||||||
|
Аяқталуы : 7 минут Кері байланыс 3минут |
«Сиқырлы микрофон» әдісі арқылы сұрақтар қойып сабақты пысықтау. Дескриптор: Сұрақ қоя алады Қойылған сұрақтарға жауап бере алады «Білім ағашы» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. Мұнда оқушылар сабақтың қалай меңгергендігін стикерге жазып білім ағашына жабыстырады. |
Микрофон, стикер критерий |
||||||
|
Қосымша ақпарат : |
||||||||
|
Саралау – Кері байланыс арқылы келесі сабақты жоспарлау. |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. |
||||||
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? ... ... Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? ... ... Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













