|
Сабақ: Менің елім |
Мектеп: |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып:1. |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге |
1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.3.1.Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау 1.1.4.1.Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну. 1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім?не?қандай?қанша?)сұрақ қоя білу 1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру 1.4.1.1.Берілген суретке (зат) қатысты сипаттау сөздерін жазу |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Жаңа сөздерді,қолдана отырып,Қазақстан туралы сөз тіркесін құрастырады Призентация көріп,сұраққа жауап береді |
|||
|
Мұғалімнің көмегімен оқыған,тыңдаған аудиовизуалды материал бойынша заттың атауын жазады. |
||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Мәтінді оқи алады.Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Сөз тіркесін құрастырады.Диалог сөзбен айта алады |
||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай
алады: |
|||
|
Мәтінді оқиды,аударады .Сурет
бойынша сөйлей алады. |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: |
||||
|
Сөз тіркестері:туған
жер,тәуелсіз мемлекет |
||||
|
Диалог құруға шығарма
жазуға арналған
пайдалытіркестер: |
||||
|
Тәуелсіз Қазақстан,Қазақстанда тұрамын. |
||||
|
Талқылауға арналған
сұрақтар: |
||||
|
Сен қандай елде тұрасың? Қазақстан қандай мемлекет? |
||||
|
Не себепті ...........деп
ойлайсыз? |
||||
|
Отаным маған ұнайды
себебі....менің туған жерім. |
||||
|
Ишара: |
||||
|
Көмек беру,ынталандыру,мақтау |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Балалар,үйге қандай тапсырма берілді. Сөздер сұралғаннан кейін,сұраұ-жауап арқылы сұраққа жауап береді. Дүкенге біз не үшін барамыз?т,б |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған
уақыт: |
Жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
||
|
|
|
|
||
|
Басы: |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық жағдаят жасау.
Өткен сөздерді қайталау. Ойын: «Адасқан сөздер».Тақырыппен, мақсатымен таныстыру. БұлҚазақстан менің-Отаным. Тәуелсіз Қазақстан мемлекет. Ұлттар Қазақстанда тұрады көп.Жерім ол туған менің. Отанымды сүйемін мен. Дәптерге жаз |
Суреттер Кітаппен жұмыс мәтін |
||
|
|
|
|
||
|
Ортасы: |
Жаңа сөздер: Мемлекет-государство Ел-народ Көп ұлтты-многоноцианальный Тәуелсіз-независимый Ту-флаг Елтаңба-герб Әнұран-гимн Тұрамын-живу 1.Негізгі бөлім. Оқылым. Менің Отаным-Қазақстан.Қазақстан тәуелсіз мемлекет.Қазақстанда көп ұлттар тұрады.Ол менің туған жерім.Мен Отанымды сүйемін. Слайд арқылы Қазақстанның рәміздеріне тоқталу 1.Әнұран. Государственный әнұраны бар
2 Ту. Біздің тудың түсі голубой
3.Елтаңба. шаңырақтың белгісі,осы шаңырақтың астында многонацинальный народ тұрады.
4.Елорда.Ол біздің столица 5. Елбасы. Біздің президентіміз.
Мынау Қазақстан,ал жапырақтар көп ұлттылықты көрсетеді.Біз Отанымыздың гүліміз. 1 Ортақ бізге бір Отан, Төбемізде бір аспан Барлық ұлттын баласы Достығымыз жарасқан. Сергіту сәті: Бір,екі,үш Бойға жинап күш Отан қорғау жолында сен де алға түс Қорытынды. Тыңдалым Түртіп алу әдісі Отаным тәуелсіз
Қазақстан
Мемлекет тұрамын Жазылым. Мәтіннен бас әріппен жазылған сөзді тауып қазақ тіліне тән дыбыстарды ажырата алады. Қазақстан менің-Отаным. Қазақстан - Тәуелсіз мемлекет. Қазақстанда көп ұлттар тұрады. Ол – менің туған жерім . Мен Отанымды сүйемін. |
Сөздікпен жұмыс Белсенді жұмыс. Ойлан-Жұптас-Бөліс Болжам жасау. Презентация |
||
|
Соңы: |
Бағдаршам:
Жасыл: бүгінгі сабақ түсінікті болды. Сары: әлі де толықтыратын жерім бар. Қызыл: түсініксіз |
Келісемін,келіспеймін. |
||
|
Саралау–оқушыға мейліншеқолдау көрсетудіқалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушығатапсырманы қалайтүрлендіресіз? |
Бағалау–оқушыбілімін тексерудіқалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс– АКТ-менбайланыс.
Құндылықтарменбайланыс Патриоттық сезімдерін ояту. |
|
Оқушыларға тапсырманы
түрлендіру Мәтіннен тән дыбыстарды табу Аудармасын
табу |
Жиынтықты бағалау парақшаларын оқушыларға таратып, әр тапсырма бойынша жиналатын ұпай сандарымен таныстырамын. |
География. Туған жеріңді құрметте! |
|
Рефлексия Сабақтыңмақсаты мен оқу міндеттері орындалдыма? Бүгіноқушылар не үйренді? Сабаққалайөтті, Қандайдеңгейде өтті? Жоспарын жақсы іскеастыма? (тапсырмалар сəйкесболдыма?) Уақыттықалай пайдаландым? Жоспарыма Қандайөзгеріс енгіздімжəне неге? |
Оқушылар Қазақстан туралы әңгімелейді,суретке қарап, әр суреттің атауларын айта алады. Тапсырмалар тақырыпқа сәйкес болды. Уақытты үнемді
пайдаландым. |
|
|
|
||
|
Қорытындыбағалау
1:Ойды түртіп алу. Оқытудың жаңаша әдістерін
қолдану. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің елім
Менің елім
|
Сабақ: Менің елім |
Мектеп: |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып:1. |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге |
1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.1.3.1.Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,сәйкес иллюстрация/заттық сурет/сызба таңдау 1.1.4.1.Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну. 1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім?не?қандай?қанша?)сұрақ қоя білу 1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру 1.4.1.1.Берілген суретке (зат) қатысты сипаттау сөздерін жазу |
|||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Жаңа сөздерді,қолдана отырып,Қазақстан туралы сөз тіркесін құрастырады Призентация көріп,сұраққа жауап береді |
|||
|
Мұғалімнің көмегімен оқыған,тыңдаған аудиовизуалды материал бойынша заттың атауын жазады. |
||||
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Мәтінді оқи алады.Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Сөз тіркесін құрастырады.Диалог сөзбен айта алады |
||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай
алады: |
|||
|
Мәтінді оқиды,аударады .Сурет
бойынша сөйлей алады. |
||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер: |
||||
|
Сөз тіркестері:туған
жер,тәуелсіз мемлекет |
||||
|
Диалог құруға шығарма
жазуға арналған
пайдалытіркестер: |
||||
|
Тәуелсіз Қазақстан,Қазақстанда тұрамын. |
||||
|
Талқылауға арналған
сұрақтар: |
||||
|
Сен қандай елде тұрасың? Қазақстан қандай мемлекет? |
||||
|
Не себепті ...........деп
ойлайсыз? |
||||
|
Отаным маған ұнайды
себебі....менің туған жерім. |
||||
|
Ишара: |
||||
|
Көмек беру,ынталандыру,мақтау |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Балалар,үйге қандай тапсырма берілді. Сөздер сұралғаннан кейін,сұраұ-жауап арқылы сұраққа жауап береді. Дүкенге біз не үшін барамыз?т,б |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған
уақыт: |
Жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
||
|
|
|
|
||
|
Басы: |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық жағдаят жасау.
Өткен сөздерді қайталау. Ойын: «Адасқан сөздер».Тақырыппен, мақсатымен таныстыру. БұлҚазақстан менің-Отаным. Тәуелсіз Қазақстан мемлекет. Ұлттар Қазақстанда тұрады көп.Жерім ол туған менің. Отанымды сүйемін мен. Дәптерге жаз |
Суреттер Кітаппен жұмыс мәтін |
||
|
|
|
|
||
|
Ортасы: |
Жаңа сөздер: Мемлекет-государство Ел-народ Көп ұлтты-многоноцианальный Тәуелсіз-независимый Ту-флаг Елтаңба-герб Әнұран-гимн Тұрамын-живу 1.Негізгі бөлім. Оқылым. Менің Отаным-Қазақстан.Қазақстан тәуелсіз мемлекет.Қазақстанда көп ұлттар тұрады.Ол менің туған жерім.Мен Отанымды сүйемін. Слайд арқылы Қазақстанның рәміздеріне тоқталу 1.Әнұран. Государственный әнұраны бар
2 Ту. Біздің тудың түсі голубой
3.Елтаңба. шаңырақтың белгісі,осы шаңырақтың астында многонацинальный народ тұрады.
4.Елорда.Ол біздің столица 5. Елбасы. Біздің президентіміз.
Мынау Қазақстан,ал жапырақтар көп ұлттылықты көрсетеді.Біз Отанымыздың гүліміз. 1 Ортақ бізге бір Отан, Төбемізде бір аспан Барлық ұлттын баласы Достығымыз жарасқан. Сергіту сәті: Бір,екі,үш Бойға жинап күш Отан қорғау жолында сен де алға түс Қорытынды. Тыңдалым Түртіп алу әдісі Отаным тәуелсіз
Қазақстан
Мемлекет тұрамын Жазылым. Мәтіннен бас әріппен жазылған сөзді тауып қазақ тіліне тән дыбыстарды ажырата алады. Қазақстан менің-Отаным. Қазақстан - Тәуелсіз мемлекет. Қазақстанда көп ұлттар тұрады. Ол – менің туған жерім . Мен Отанымды сүйемін. |
Сөздікпен жұмыс Белсенді жұмыс. Ойлан-Жұптас-Бөліс Болжам жасау. Презентация |
||
|
Соңы: |
Бағдаршам:
Жасыл: бүгінгі сабақ түсінікті болды. Сары: әлі де толықтыратын жерім бар. Қызыл: түсініксіз |
Келісемін,келіспеймін. |
||
|
Саралау–оқушыға мейліншеқолдау көрсетудіқалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушығатапсырманы қалайтүрлендіресіз? |
Бағалау–оқушыбілімін тексерудіқалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралықбайланыс– АКТ-менбайланыс.
Құндылықтарменбайланыс Патриоттық сезімдерін ояту. |
|
Оқушыларға тапсырманы
түрлендіру Мәтіннен тән дыбыстарды табу Аудармасын
табу |
Жиынтықты бағалау парақшаларын оқушыларға таратып, әр тапсырма бойынша жиналатын ұпай сандарымен таныстырамын. |
География. Туған жеріңді құрметте! |
|
Рефлексия Сабақтыңмақсаты мен оқу міндеттері орындалдыма? Бүгіноқушылар не үйренді? Сабаққалайөтті, Қандайдеңгейде өтті? Жоспарын жақсы іскеастыма? (тапсырмалар сəйкесболдыма?) Уақыттықалай пайдаландым? Жоспарыма Қандайөзгеріс енгіздімжəне неге? |
Оқушылар Қазақстан туралы әңгімелейді,суретке қарап, әр суреттің атауларын айта алады. Тапсырмалар тақырыпқа сәйкес болды. Уақытты үнемді
пайдаландым. |
|
|
|
||
|
Қорытындыбағалау
1:Ойды түртіп алу. Оқытудың жаңаша әдістерін
қолдану. |
||
шағым қалдыра аласыз



















