|
Ортақ тақырып |
Өнер |
||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||||||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің елімнің «нышандары» |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1 Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік ел» қақпасы). |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
өз туған жеріңнің нышанын жасауды үйрену |
||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру «Электр қуатын сақта» жадынамасын құрастыр. Электр қуатын үнемдеудің жолын зертте. Ой қозғау «Қарлы кесек» ойыны. 1.Біздің еліміз – бұл … 2.Біздің Отанымыздың астанасы - … – 3.Біздің елбасымыздың есімі … – 4.Қазақстанның мемлекеттік рәміздері – олар … 5.Әнұранның авторы … 6.Елтаңбаның пішіні ... Балалар, әр елдің Елтаңбасы, Туы, Гимнінен бөлек, ол елдің тарихын, мәдениетін, табиғатын көрсететін ресми емес нышандары болады. Ресми емес нышандар біздің елімізде де бар Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Мақсаты ресми емес нышандардың мәні мен мағынасын білетін боласың. өз туған жеріңнің нышанын жасауды үйренесің. Бейнебаян ұсынылады |
Оқушының назарын сабаққа аудару Жадынама құрастырады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Бейнекөрініс тамашалайды |
Дескриптор: жадынама құрастырады-1балл |
Қарлы кесек Бағалау парағы Мәңгілік Ел қақпасы https://www.youtube.com/watch?v=4kkRATXnlP8 Алтын Адам https://www.youtube.com/watch?v=d8LbEd_ZcV0 Бәйтерек монументі |
|||||||||
|
15 минут 15 минут |
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Суретке қара. Қандай ресми емес нышандарды көріп тұрсың? Анықта. Олар туралы не білесің? Тірек мәтінді пайдаланып жаз. Қақпаның текшелеріндегі фигуралар нені білдіреді
Аңыздың басын оқы. Самұрық пен айдаһар ненің символдары? Аңыз қалай аяқталады?
Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы жайлы не білесің? «Алтын адам» нені білдіреді?
2 тапсырма Қазақстанның ресми емес нышандарына өз нұсқаларыңды ұсыныңдар. Жауаптарыңды негіздеңдер.
|
Суреттегі ресми емес нышандардыанықтап,негізгі ойын жазады.
Қазақстанның ресми емес нышандарына өз нұсқасын ұсынады
|
Дескриптор: ресми емес нышаннын атын анықтайды-1балл нышанның мазмұнын жазады-1балл ескерткіштердің негізгі ойын анықтайды-1балл ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1балл
Дескриптор: өсімдікті жазады-1балл
жануарды жазады-1балл
музыкалық аспапты жазады-1балл сусынды жазады-1балл ғимаратты жазады-1балл
|
Таратпа
Мәңгілік Ел, Бәйтерек,Алтын Адам суреттері мен мазмұны жазылған слайд
Таратпа |
|||||||||
|
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7минут |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма ғаламтор ресурстарын, қосымша әдебиеттерді пайдалана отырып, еліміздің ресми емес нышандарына байланысты аңыз, ертегілерді іздеп тап |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
«Комментарий»әдісі |
Банка стикер |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің елімнің «нышандары» ҚМЖ дүниетану сынып.docx
Менің елімнің «нышандары» ҚМЖ дүниетану сынып.docx
|
Ортақ тақырып |
Өнер |
||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||||||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сынып: 3Ә |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің елімнің «нышандары» |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1 Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік ел» қақпасы). |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
өз туған жеріңнің нышанын жасауды үйрену |
||||||||||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу |
||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру «Электр қуатын сақта» жадынамасын құрастыр. Электр қуатын үнемдеудің жолын зертте. Ой қозғау «Қарлы кесек» ойыны. 1.Біздің еліміз – бұл … 2.Біздің Отанымыздың астанасы - … – 3.Біздің елбасымыздың есімі … – 4.Қазақстанның мемлекеттік рәміздері – олар … 5.Әнұранның авторы … 6.Елтаңбаның пішіні ... Балалар, әр елдің Елтаңбасы, Туы, Гимнінен бөлек, ол елдің тарихын, мәдениетін, табиғатын көрсететін ресми емес нышандары болады. Ресми емес нышандар біздің елімізде де бар Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Мақсаты ресми емес нышандардың мәні мен мағынасын білетін боласың. өз туған жеріңнің нышанын жасауды үйренесің. Бейнебаян ұсынылады |
Оқушының назарын сабаққа аудару Жадынама құрастырады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Бейнекөрініс тамашалайды |
Дескриптор: жадынама құрастырады-1балл |
Қарлы кесек Бағалау парағы Мәңгілік Ел қақпасы https://www.youtube.com/watch?v=4kkRATXnlP8 Алтын Адам https://www.youtube.com/watch?v=d8LbEd_ZcV0 Бәйтерек монументі |
|||||||||
|
15 минут 15 минут |
1-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Суретке қара. Қандай ресми емес нышандарды көріп тұрсың? Анықта. Олар туралы не білесің? Тірек мәтінді пайдаланып жаз. Қақпаның текшелеріндегі фигуралар нені білдіреді
Аңыздың басын оқы. Самұрық пен айдаһар ненің символдары? Аңыз қалай аяқталады?
Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы жайлы не білесің? «Алтын адам» нені білдіреді?
2 тапсырма Қазақстанның ресми емес нышандарына өз нұсқаларыңды ұсыныңдар. Жауаптарыңды негіздеңдер.
|
Суреттегі ресми емес нышандардыанықтап,негізгі ойын жазады.
Қазақстанның ресми емес нышандарына өз нұсқасын ұсынады
|
Дескриптор: ресми емес нышаннын атын анықтайды-1балл нышанның мазмұнын жазады-1балл ескерткіштердің негізгі ойын анықтайды-1балл ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1балл
Дескриптор: өсімдікті жазады-1балл
жануарды жазады-1балл
музыкалық аспапты жазады-1балл сусынды жазады-1балл ғимаратты жазады-1балл
|
Таратпа
Мәңгілік Ел, Бәйтерек,Алтын Адам суреттері мен мазмұны жазылған слайд
Таратпа |
|||||||||
|
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7минут |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма ғаламтор ресурстарын, қосымша әдебиеттерді пайдалана отырып, еліміздің ресми емес нышандарына байланысты аңыз, ертегілерді іздеп тап |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
«Комментарий»әдісі |
Банка стикер |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













