|
Бөлім |
МЕНІҢ ОТБАСЫМ ЖӘНЕ ДОСТАРЫМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
12-сабақ. Менің ең жақын досым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша түрде қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сөз тіркестерін қолданады, заттың іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: өлеңді оқып, сөз тіркестерін қолданып, досын сипаттап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: мәтін құрауда заттың іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Қуырмаш» ойыны арқылы саусақтарын санайды. Барлық бес саусақ бір қолға біріккендей, туыстардың бірге тұруы «отбасы» болып табылатынын түсіндіреді. |
Оқушылар мұғаліммен бірге санайды. Отбасы мүшелерін айтқан кезде, сол саусақ басына отбасы мүшелерін бейнелейтін суреттер жапсырып, қимыл қосып орындайды. |
ҚБ: Тамаша! |
интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: ғажайып, құлақ тосу, аласа бойлы, ұзын бойлы. |
Жаңа сөздерді қайталайды. |
|
|
|
|
1-тапсырма. Оқиық. Досың туралы айт. Үлгі: Менің досым ұзын бойлы, ... . Дәптердегі №1 тапсырма. 2-тапсырма. Тыңдайық. Менің достарым: Арлан, Бағлан, Гүлнұр, Айман. Олар – сенімді достар. Арлан велосипед тебеді. Бағлан футбол ойнайды. Гүлнұр сурет салады. Айман коньки тебеді.
Дәптердегі №2 тапсырма.
Сенің досың не істейді?
|
Өлеңді оқып, досын сипаттап береді. Досын сипаттауда жаңа сөздерді қолданады. Дәптермен жұмыс. Суретпен жұмыс. Балалар не істеп жатқанын айтады. Дескриптор:
Сергіту сәті. Балық жүзді таза суда, Бір керіліп, бір жиырылуда. Жүзіп, жүзіп шаршағанда, Тығылады тасты құмға. (қимылмен көрсетеді) Дәптермен жұмыс. Іс-әрекетті білдіретін сөздермен сөйлемдер құрап айтады. Сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады. Дескриптор:
|
ҚБ: суретті анықтау ҚБ: «Бес саусақ» әдісі ҚБ:
ҚБ: өзін-өзі бағалау |
сюжетті сурет
суреттер, сызба |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «3 таяқша» әдісі. |
Бүгінгі тақырыпқа байланысты 1 сұрақ 1 жауап 1 идея |
|
таяқша |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ең жақын досым
Менің ең жақын досым
|
Бөлім |
МЕНІҢ ОТБАСЫМ ЖӘНЕ ДОСТАРЫМ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
12-сабақ. Менің ең жақын досым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 өз сөзінде ақпаратты сұрау, іс-әрекетке түсініктеме беру үшін сөздер және сөз тіркестерін қолдану; 2.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша/жазбаша түрде қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сөз тіркестерін қолданады, заттың іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. Оқушылардың көбі жасай алады: өлеңді оқып, сөз тіркестерін қолданып, досын сипаттап береді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: мәтін құрауда заттың іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Қуырмаш» ойыны арқылы саусақтарын санайды. Барлық бес саусақ бір қолға біріккендей, туыстардың бірге тұруы «отбасы» болып табылатынын түсіндіреді. |
Оқушылар мұғаліммен бірге санайды. Отбасы мүшелерін айтқан кезде, сол саусақ басына отбасы мүшелерін бейнелейтін суреттер жапсырып, қимыл қосып орындайды. |
ҚБ: Тамаша! |
интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: ғажайып, құлақ тосу, аласа бойлы, ұзын бойлы. |
Жаңа сөздерді қайталайды. |
|
|
|
|
1-тапсырма. Оқиық. Досың туралы айт. Үлгі: Менің досым ұзын бойлы, ... . Дәптердегі №1 тапсырма. 2-тапсырма. Тыңдайық. Менің достарым: Арлан, Бағлан, Гүлнұр, Айман. Олар – сенімді достар. Арлан велосипед тебеді. Бағлан футбол ойнайды. Гүлнұр сурет салады. Айман коньки тебеді.
Дәптердегі №2 тапсырма.
Сенің досың не істейді?
|
Өлеңді оқып, досын сипаттап береді. Досын сипаттауда жаңа сөздерді қолданады. Дәптермен жұмыс. Суретпен жұмыс. Балалар не істеп жатқанын айтады. Дескриптор:
Сергіту сәті. Балық жүзді таза суда, Бір керіліп, бір жиырылуда. Жүзіп, жүзіп шаршағанда, Тығылады тасты құмға. (қимылмен көрсетеді) Дәптермен жұмыс. Іс-әрекетті білдіретін сөздермен сөйлемдер құрап айтады. Сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады. Дескриптор:
|
ҚБ: суретті анықтау ҚБ: «Бес саусақ» әдісі ҚБ:
ҚБ: өзін-өзі бағалау |
сюжетті сурет
суреттер, сызба |
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «3 таяқша» әдісі. |
Бүгінгі тақырыпқа байланысты 1 сұрақ 1 жауап 1 идея |
|
таяқша |
шағым қалдыра аласыз















