|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Табиғатта өзін-өзі ұстау ережесі
https://www.youtube.com/watch?v=mRkhpkuDQZw
https://www.youtube.com/watch?v=iF9CGyCrxSU
https://www.youtube.com/watch?v=MLjyFQpsf5U |
|
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Менің ертеңім...» |
|||
|
Құндылық |
Заң және тәртіп |
|||
|
Құзыреттілігі |
Азаматтық борыш және парасаттылық |
|||
|
Мақсаттары:
|
- Өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; - Оқушылардың таным белсенділіктерін арттыра отырып, өз ойларын білдіре алатын және өз еліне пайдалы бола алатын, Отанын сүйетін, қастерлейтін білім алушы-патриот тәрбиелеу; |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«Табиғат аясындағы қауіпсіздік ережелері» |
|||
|
Апта дәйексөзі |
«Әділет жолы- адал жол» |
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең) Ортаңғы кезең Тапсырмалар легі
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру «Wordwall» платформасында Берілген іс әрекеттерді жұптасып қайталау. ӨҚН №20
Тақыпқа кіріспе. Бүгін біздің өтетін сабағымыздың тақырыбы: «Менің ертеңім!» Балалар, сіздер алдымен «патриот» деген кім, ол қандай адам деген сұраққа анықтама алып алғанымыз жөн болар.
Бейнеролик «Мен елімнің патриотымын!» | Құндылықтарды дәріптеуге арналған бейне роликтер
Патриот – ұлтын сүйетін, өз тарихын, туған тілін құрметтейтін, ұрпақтан ұрпаққа жалғасқан салт – дәстүрін дәріптейтін, ұлттық қадір – қасиетімізді арттыруға үлес қосатын саналы тұлға. Туған елі үшін үнемі тер төге қызмет етіп, халқымыздың мол рухани құндылықтарын бағалай білетін асыл тұлға. - Отан – әр адамның жүрегіне жылы тиер қасиетті сөз. Отан – сенің туған елің, туған жерің, дос–жарандарың, туған-туысқаның. Отан - бұл өзіңнің тұратын, өмір сүретін, қызмет ететін жерің. Отан адам үшін біреу ғана. Отанды анаға теңейді. Себебі, Отан сендерді анаңдай қорғайды, көмектеседі, күш береді. Біз Отанымызды, елімізді сүйеміз. Біз, Қазақстанның патриотымыз! Отан деген не, кім қалай түсінеді? Отан дейміз кең-байтақ астананы, Жасыл жайлау, жаңа жол, жас қаланы. Отанның шеті де жоқ, шегі де жоқ, Ол бірақ өз үйіңнен басталады. - Біздің Отанымыз қалай аталады? - Қазақстан Республикасы қандай мемлекет? - Қазақстан Республикасының президенті кім? - Президент деген кім? Біздің еліміздің президенті Қасым Жомарт Тоқаев. Ал біздің Отанымыз – Қазақстан Республикасы. Сан ғасырлар бойы ата-бабаларымыз жерін жаудан қорғап, бүгінгі ұрпақ, бізге жеткізді. Қазақстан жер көлемі бойынша 9 орында тұр. Қазақстанда үлкен қалалар көп. Олар: Алматы, Астана, Қарағанды, Шымкент, Көкшетау, Қостанай, Ақтау, Павлодар, Ақтөбе, Тараз, Қызылорда, Өскемен, Семей, Талдықорған. Бұлар – әдемі қалалар. Аталған қалаларда қазақтар, орыстар, ұйғырлар, өзбектер, корейлер, украйндер және тағы басқа ұлттардың өкілдері тұрады. Олар тату-тәтті, бірлікте өмір сүріп жатыр.
Топтық жұмыс. 1-топ: «Менің Отаным» (суреттер арқылы Қазақстан туралы өз ойларын білдіреді) 2-топ: «Қазағымның салт-дәстүрлері» (қатысты суреттерді таңдап жапсырады, қорғайды) 3-топ: «Мен ауыл құрылысшысымын» (таяқшалардан ауыл макетін жасайды) Өз елінің патриоты болу үшін әр адамның бойында қандай қасиет болу керек? · Отанға деген сүйіспеншілік; · Отанға деген адал қызмет; т.б. Мемлекеттік тілді дамытамыз. Орыс тілін қолдаймыз. Ағылшын тілін үйренеміз. Сергіту сәті. «Мен елімнің гүлімін»
«Армандар тізбесі» (Балаларды ортаға шақырып, шеңбер құрастыру) – Менің қолымда ақ түсті бір шүйке жіп. Қазір мен оны шеңбер бойы жіберемін. Қолға түскен жіпті саусаққа орап, алысқа жетелейтін армандарыңды тілеңдер. (Жіп мұғалімге келеді.) – Қалай ойлайсыңдар, бұл жақсылықтың белгісі ме? (Балалардың пікірі) – Дұрыс, жіп бізді біріктірді. Әрқашанда бірге болуымыз керек, бір-бірімізге көмектесуіміз керек. Бір шаңырақ астында тату өмір сүруіміз керек. Мектепте болып жатқан әр түрлі шаралардан қалыспауға, өзіміздің үлесімізді қосуға ұмтыламыз. Қазақ халқының дәстүрін, тілін құрметтеп, еліміздің өсіп-өркендеуі жолында тынбай еңбек еткенде ғана, еліміз де көркейіп, гүлденеді. Қорытынды: Міне, балалар бүгін өздеріңді Тәуелсіз еліміздің болашағы екендіктеріңді көрсете білдіңдер. Еліміздің егемендігін танытатын ресми ерекшелік белгілері: Ана тіліміз, Елтаңбамыз, Туымыз, Ата Заңымыз, Әнұранымызды бойындағы бойтұмарындай сақтап қана қоймай, қашанда еліміздің, жеріміздің еркіндігін сақтар мықты ұрпақ, мықты азамат болатындарыңа сенемін. Жолдарың ашық, жарқын болсын, Тәуелсіз елдің ертеңі. Хор: «Көк тудың желбірегені» |
Сәлемдеседі Психологиялық ахуал қалыптастырады ӨҚН мен танысады,ережені есте сақтайды Бейнероликті тамашалап, талқылайды Сұрақтарға жауап береді Топпен тапсырмаларды орындайды Әннің ырғағына қосылып ән шырқайды Балалар жіпті іліп алып отырып армандарын айтады |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ертеңім тәрбие сағаты ҚМЖ 3 сынып
Менің ертеңім тәрбие сағаты ҚМЖ 3 сынып
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Табиғатта өзін-өзі ұстау ережесі
https://www.youtube.com/watch?v=mRkhpkuDQZw
https://www.youtube.com/watch?v=iF9CGyCrxSU
https://www.youtube.com/watch?v=MLjyFQpsf5U |
|
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Менің ертеңім...» |
|||
|
Құндылық |
Заң және тәртіп |
|||
|
Құзыреттілігі |
Азаматтық борыш және парасаттылық |
|||
|
Мақсаттары:
|
- Өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; - Оқушылардың таным белсенділіктерін арттыра отырып, өз ойларын білдіре алатын және өз еліне пайдалы бола алатын, Отанын сүйетін, қастерлейтін білім алушы-патриот тәрбиелеу; |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«Табиғат аясындағы қауіпсіздік ережелері» |
|||
|
Апта дәйексөзі |
«Әділет жолы- адал жол» |
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең) Ортаңғы кезең Тапсырмалар легі
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал қалыптастыру «Wordwall» платформасында Берілген іс әрекеттерді жұптасып қайталау. ӨҚН №20
Тақыпқа кіріспе. Бүгін біздің өтетін сабағымыздың тақырыбы: «Менің ертеңім!» Балалар, сіздер алдымен «патриот» деген кім, ол қандай адам деген сұраққа анықтама алып алғанымыз жөн болар.
Бейнеролик «Мен елімнің патриотымын!» | Құндылықтарды дәріптеуге арналған бейне роликтер
Патриот – ұлтын сүйетін, өз тарихын, туған тілін құрметтейтін, ұрпақтан ұрпаққа жалғасқан салт – дәстүрін дәріптейтін, ұлттық қадір – қасиетімізді арттыруға үлес қосатын саналы тұлға. Туған елі үшін үнемі тер төге қызмет етіп, халқымыздың мол рухани құндылықтарын бағалай білетін асыл тұлға. - Отан – әр адамның жүрегіне жылы тиер қасиетті сөз. Отан – сенің туған елің, туған жерің, дос–жарандарың, туған-туысқаның. Отан - бұл өзіңнің тұратын, өмір сүретін, қызмет ететін жерің. Отан адам үшін біреу ғана. Отанды анаға теңейді. Себебі, Отан сендерді анаңдай қорғайды, көмектеседі, күш береді. Біз Отанымызды, елімізді сүйеміз. Біз, Қазақстанның патриотымыз! Отан деген не, кім қалай түсінеді? Отан дейміз кең-байтақ астананы, Жасыл жайлау, жаңа жол, жас қаланы. Отанның шеті де жоқ, шегі де жоқ, Ол бірақ өз үйіңнен басталады. - Біздің Отанымыз қалай аталады? - Қазақстан Республикасы қандай мемлекет? - Қазақстан Республикасының президенті кім? - Президент деген кім? Біздің еліміздің президенті Қасым Жомарт Тоқаев. Ал біздің Отанымыз – Қазақстан Республикасы. Сан ғасырлар бойы ата-бабаларымыз жерін жаудан қорғап, бүгінгі ұрпақ, бізге жеткізді. Қазақстан жер көлемі бойынша 9 орында тұр. Қазақстанда үлкен қалалар көп. Олар: Алматы, Астана, Қарағанды, Шымкент, Көкшетау, Қостанай, Ақтау, Павлодар, Ақтөбе, Тараз, Қызылорда, Өскемен, Семей, Талдықорған. Бұлар – әдемі қалалар. Аталған қалаларда қазақтар, орыстар, ұйғырлар, өзбектер, корейлер, украйндер және тағы басқа ұлттардың өкілдері тұрады. Олар тату-тәтті, бірлікте өмір сүріп жатыр.
Топтық жұмыс. 1-топ: «Менің Отаным» (суреттер арқылы Қазақстан туралы өз ойларын білдіреді) 2-топ: «Қазағымның салт-дәстүрлері» (қатысты суреттерді таңдап жапсырады, қорғайды) 3-топ: «Мен ауыл құрылысшысымын» (таяқшалардан ауыл макетін жасайды) Өз елінің патриоты болу үшін әр адамның бойында қандай қасиет болу керек? · Отанға деген сүйіспеншілік; · Отанға деген адал қызмет; т.б. Мемлекеттік тілді дамытамыз. Орыс тілін қолдаймыз. Ағылшын тілін үйренеміз. Сергіту сәті. «Мен елімнің гүлімін»
«Армандар тізбесі» (Балаларды ортаға шақырып, шеңбер құрастыру) – Менің қолымда ақ түсті бір шүйке жіп. Қазір мен оны шеңбер бойы жіберемін. Қолға түскен жіпті саусаққа орап, алысқа жетелейтін армандарыңды тілеңдер. (Жіп мұғалімге келеді.) – Қалай ойлайсыңдар, бұл жақсылықтың белгісі ме? (Балалардың пікірі) – Дұрыс, жіп бізді біріктірді. Әрқашанда бірге болуымыз керек, бір-бірімізге көмектесуіміз керек. Бір шаңырақ астында тату өмір сүруіміз керек. Мектепте болып жатқан әр түрлі шаралардан қалыспауға, өзіміздің үлесімізді қосуға ұмтыламыз. Қазақ халқының дәстүрін, тілін құрметтеп, еліміздің өсіп-өркендеуі жолында тынбай еңбек еткенде ғана, еліміз де көркейіп, гүлденеді. Қорытынды: Міне, балалар бүгін өздеріңді Тәуелсіз еліміздің болашағы екендіктеріңді көрсете білдіңдер. Еліміздің егемендігін танытатын ресми ерекшелік белгілері: Ана тіліміз, Елтаңбамыз, Туымыз, Ата Заңымыз, Әнұранымызды бойындағы бойтұмарындай сақтап қана қоймай, қашанда еліміздің, жеріміздің еркіндігін сақтар мықты ұрпақ, мықты азамат болатындарыңа сенемін. Жолдарың ашық, жарқын болсын, Тәуелсіз елдің ертеңі. Хор: «Көк тудың желбірегені» |
Сәлемдеседі Психологиялық ахуал қалыптастырады ӨҚН мен танысады,ережені есте сақтайды Бейнероликті тамашалап, талқылайды Сұрақтарға жауап береді Топпен тапсырмаларды орындайды Әннің ырғағына қосылып ән шырқайды Балалар жіпті іліп алып отырып армандарын айтады |
||
шағым қалдыра аласыз



























