|
Білім беретін мекеме атауы: Әл-Фараби атындағы №21 маманданырылған гимназия |
|||||||
|
Педагогтың аты-жөні: Сулейменова Ж. |
|||||||
|
Пәні: тәрбие сағаты |
|||||||
|
Күні: |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Менің гүлзарым»9 айдағы 9 іс-шара .Жасыл мекен жобасы Қай жерде ойнауға болады және қай жерде ойнауға болмайды.ЖЖЕ |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушыларға гүл түрлері, гүлдердің мекен ету ортасы, ерекшеліктері,табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат бере отырып, табиғатты аялауға ,қорғауға баулу. Эстетикалық талғам мәдениетін қалыптастыру. Балалардың қай жерде ойнауға және қай жерде ойнамау туралы білімдерін кеңейту. Ойын арқылы бағдаршам, негізгі жол, жиек жол, машина түрлері жайында нақтылай білім беру. Қарапайым көшеде жүру ережелерін естеріне сақтау. Өзара сыпайы болуға, ізеттілікке тәрбиелеу. |
||||||
|
АКТ |
Интерактивті тақта |
||||||
|
Құндылыққа баулу |
ТАЛАП:ізденімпаз ,жасампаз тұлға |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
. Сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. І Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың назарларын сабаққа аудару, құрал - жабдықтарын түгендеу.
Психологиялық «Қысым-және босаңсу» жаттығуы. Қатысушылартік тұрып өздерінің оң қолдарына барынша қысым туғызады. Бірнеше секунд өткеннен кейін қолын босатады. Келесі қолына да осындай жаттығу жүргізеді Жаңа білімді меңгерту. Жаңа сабақ: ІІ Мақсат қою кезеңі: Жалғайтын достастырып бар елменен, Жолдардан тұрады ғой әлем деген. Бүгінгі бізге келген қонақтарға Жиынымыз басталсын сәлемменен.
Табиғаттың бөлінбес бөлшегінің бірі- өсімдік. Өсімдік адам баласы үшін, ішсе тамақ , кисе киім, жақса отын, малына өріс, өзіне қоңыс болған. Сондықтан бір тал кессең, он тал ек, Атаңнан мал қалғанша тал қалсын, Көкті жұлма көктей соларсың деген даналық сөздері осы өсімдікті қадірлеп, қастерлеуден туған. жүргізуші.« Гүл-дүние көркі» десек қателеспейміз. Гүлдердің де біздер сияқты жаны бар. Ол адамға үлкен пайда келтіреді. Кейбір гүлдер қоршаған ортаға жағымды энергия бөледі.Әр адамның өзінің сүйікті гүлі болады. Мерекелерді ,туған күндерде, жақсылықта гүл сыйлау –үлкен құрметтің белгісі. Сондықтан бүгінгі тәрбие сағатымыз гүлдер әлеміне арналады.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау |
|
|||
|
Ортасы |
ІІІ Білімдерін тексеру: Ой жинақтау: Сергіту жаттығуы. Біз гүлдерше өсеміз, (Қолдарын жоғары көтереді) Жапырағы жайқалған.( Құшағын кең ашады) Сабақтары салалы, (Қолдарды билеу қалпына келтіреді) Желге ырғалып жайқалған. (Оңға, солға ырғалып қозғалады) Көктемнің көрікті гүлдерінің бірі-бәйшешек. Кейде оны қарғалдақ деп те атайды. Биіктігі 15 см, ерте көктемде науырыз айының бас кезінде көктеп бүршік жарады. Мен боламын қырларында текеметтің. Көктемге алғаш көрік әперетін. Бәйшешекпін, көктесем қар астында, Қыс ызғарын, қаймықпай көтеретін. Ыдырады мұз бен қар, Мен шыққан соң сыналып. Ала бұлттан жұлдыздар, Қарағандай сығалап. Аз өмірдің өзінде, От жалын боп лауладым.
-Балалар, бүгін «Қай жерде ойнауға болады және қай жерде ойнауға болмайды-?» яғни жолда жүру ережесімен танысамыз. - Жол ережесін бұзуға бола ма - ? - Қандай бала жол ережесін бұзбайды - ? - Жолдың арғы бетіне қалай өту керек - ? - Тақтада не көріп тұрсыңдар-? - Үш түсті кім атап береді-? - Қазір мен сендерге жұмбақ жасырамын. Жасыл көзі «жүр»дейді, Қызыл көзі «тұр»дейді. Сары көзі «дайын бол»дейді. Бұл не-? (Бағдаршам). |
Дәптермен жұмыс
Жұмбақтың жауабын табады.Баланың ойлау қабілеті дамиды.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Мұғалімнің ауызша бағалауы
бағалау |
Қима қағаздар
Ю ю әрпінің баспа, жазба кестесі, сюжетті суреттер,
Интерактивті тақта
Қима қағаздар |
|||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс:
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін көрсетеді, айтады. |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің гүлзарым.
Менің гүлзарым.
|
Білім беретін мекеме атауы: Әл-Фараби атындағы №21 маманданырылған гимназия |
|||||||
|
Педагогтың аты-жөні: Сулейменова Ж. |
|||||||
|
Пәні: тәрбие сағаты |
|||||||
|
Күні: |
|||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: «Менің гүлзарым»9 айдағы 9 іс-шара .Жасыл мекен жобасы Қай жерде ойнауға болады және қай жерде ойнауға болмайды.ЖЖЕ |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушыларға гүл түрлері, гүлдердің мекен ету ортасы, ерекшеліктері,табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат бере отырып, табиғатты аялауға ,қорғауға баулу. Эстетикалық талғам мәдениетін қалыптастыру. Балалардың қай жерде ойнауға және қай жерде ойнамау туралы білімдерін кеңейту. Ойын арқылы бағдаршам, негізгі жол, жиек жол, машина түрлері жайында нақтылай білім беру. Қарапайым көшеде жүру ережелерін естеріне сақтау. Өзара сыпайы болуға, ізеттілікке тәрбиелеу. |
||||||
|
АКТ |
Интерактивті тақта |
||||||
|
Құндылыққа баулу |
ТАЛАП:ізденімпаз ,жасампаз тұлға |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
. Сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. І Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың назарларын сабаққа аудару, құрал - жабдықтарын түгендеу.
Психологиялық «Қысым-және босаңсу» жаттығуы. Қатысушылартік тұрып өздерінің оң қолдарына барынша қысым туғызады. Бірнеше секунд өткеннен кейін қолын босатады. Келесі қолына да осындай жаттығу жүргізеді Жаңа білімді меңгерту. Жаңа сабақ: ІІ Мақсат қою кезеңі: Жалғайтын достастырып бар елменен, Жолдардан тұрады ғой әлем деген. Бүгінгі бізге келген қонақтарға Жиынымыз басталсын сәлемменен.
Табиғаттың бөлінбес бөлшегінің бірі- өсімдік. Өсімдік адам баласы үшін, ішсе тамақ , кисе киім, жақса отын, малына өріс, өзіне қоңыс болған. Сондықтан бір тал кессең, он тал ек, Атаңнан мал қалғанша тал қалсын, Көкті жұлма көктей соларсың деген даналық сөздері осы өсімдікті қадірлеп, қастерлеуден туған. жүргізуші.« Гүл-дүние көркі» десек қателеспейміз. Гүлдердің де біздер сияқты жаны бар. Ол адамға үлкен пайда келтіреді. Кейбір гүлдер қоршаған ортаға жағымды энергия бөледі.Әр адамның өзінің сүйікті гүлі болады. Мерекелерді ,туған күндерде, жақсылықта гүл сыйлау –үлкен құрметтің белгісі. Сондықтан бүгінгі тәрбие сағатымыз гүлдер әлеміне арналады.
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау |
|
|||
|
Ортасы |
ІІІ Білімдерін тексеру: Ой жинақтау: Сергіту жаттығуы. Біз гүлдерше өсеміз, (Қолдарын жоғары көтереді) Жапырағы жайқалған.( Құшағын кең ашады) Сабақтары салалы, (Қолдарды билеу қалпына келтіреді) Желге ырғалып жайқалған. (Оңға, солға ырғалып қозғалады) Көктемнің көрікті гүлдерінің бірі-бәйшешек. Кейде оны қарғалдақ деп те атайды. Биіктігі 15 см, ерте көктемде науырыз айының бас кезінде көктеп бүршік жарады. Мен боламын қырларында текеметтің. Көктемге алғаш көрік әперетін. Бәйшешекпін, көктесем қар астында, Қыс ызғарын, қаймықпай көтеретін. Ыдырады мұз бен қар, Мен шыққан соң сыналып. Ала бұлттан жұлдыздар, Қарағандай сығалап. Аз өмірдің өзінде, От жалын боп лауладым.
-Балалар, бүгін «Қай жерде ойнауға болады және қай жерде ойнауға болмайды-?» яғни жолда жүру ережесімен танысамыз. - Жол ережесін бұзуға бола ма - ? - Қандай бала жол ережесін бұзбайды - ? - Жолдың арғы бетіне қалай өту керек - ? - Тақтада не көріп тұрсыңдар-? - Үш түсті кім атап береді-? - Қазір мен сендерге жұмбақ жасырамын. Жасыл көзі «жүр»дейді, Қызыл көзі «тұр»дейді. Сары көзі «дайын бол»дейді. Бұл не-? (Бағдаршам). |
Дәптермен жұмыс
Жұмбақтың жауабын табады.Баланың ойлау қабілеті дамиды.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Мұғалімнің ауызша бағалауы
бағалау |
Қима қағаздар
Ю ю әрпінің баспа, жазба кестесі, сюжетті суреттер,
Интерактивті тақта
Қима қағаздар |
|||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс:
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін көрсетеді, айтады. |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













