Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Менің жақсы қасиеттерім» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің жақсы қасиеттерім» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың өз бойындағы жақсы қасиеттерін тануға көмектесу. Жақсы қасиеттерді дамытуға және бағалауға ықпал ету. Адамгершілікке, ізгілікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуа |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Мұғалім сұрақ қояды:
Адамның бойындағы жақсы қасиеттер:Мейірімділік,имандылық,қамқорлық,қайырымдылық,Жомарттық,татулық,сенімділік,кешірімділік,сабырлық. Мінез-құлық – адамның ішкі сыр-сипаты. Сыпайылық, ақжарқын, момын, тұйық сияқты адам болмысындағы түрлі өзгешеліктер осыған байланысты. Адамды қартайтпайтын ол жақсы мінез дейді халық. Мінез адамның адамдылығын көрсететін «айна». Сол айнаға қарау арқылы сол адамның мінез-құлқын айыра аламыз. Дана Абайдың айтуынша: «Сол мінездердің бірі: Көші-қонды дау-жанжалды адамдарда билік тізгіні болатын. Ал өзге жұрт ешкімге соқтықпай өз шаруасымен жүретін». Топ басшылары қандай іс жасаса да халық та оны сынамаған. Байлары малынды да, жанынды да өзіне бердім деп, жетпегенді жетілдіріп, жақсылығыңды асырамын деген. Сондықтан халық байды әулие көріп, құрметтеп, жақсылары да азбаған. Ал екінші мінез намысшыл келеді. Аруақ шақырып, ат аталған жерге бұрынғы өкпе-назға қарамай көмектеседі екен. «Алтау ала болса, ауыздағы кетеді, төртеу түгел болса төбедегі келеді» десіп жүре берген. Сондай мінездерден айрылған соң, басқадай мінез табатын күн қайда, ‒ деп күрсінеді. |
Оқушылар пікірлерін айтады. |
|
|
Ортасы (20 мин) |
. Тапсырма: "Мен кіммін?" (10 минут)
2. Жұптық жұмыс: "Сендегі жақсы қасиет" (10 минут)
3. Ойын: "Жақсы қасиет пирамидасы" (5 минут)
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды
|
|
|
Соңы
|
Бағалау: - Топтық жұмысты бағалау (мақал-мәтел талдау, постер қорғау). - Белсенділік көрсеткен оқушыларды мадақтау. "Не білдім?" әдісі: Балалар интернетте қауіпсіздік туралы бір сөйлем айтады. Сабақты жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау. Ресурстар:
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Менің жақсы қасиеттерім» тәрбие сағатының қмжсы
«Менің жақсы қасиеттерім» тәрбие сағатының қмжсы
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Менің жақсы қасиеттерім» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің жақсы қасиеттерім» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың өз бойындағы жақсы қасиеттерін тануға көмектесу. Жақсы қасиеттерді дамытуға және бағалауға ықпал ету. Адамгершілікке, ізгілікке тәрбиелеу. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуа |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Мұғалім сұрақ қояды:
Адамның бойындағы жақсы қасиеттер:Мейірімділік,имандылық,қамқорлық,қайырымдылық,Жомарттық,татулық,сенімділік,кешірімділік,сабырлық. Мінез-құлық – адамның ішкі сыр-сипаты. Сыпайылық, ақжарқын, момын, тұйық сияқты адам болмысындағы түрлі өзгешеліктер осыған байланысты. Адамды қартайтпайтын ол жақсы мінез дейді халық. Мінез адамның адамдылығын көрсететін «айна». Сол айнаға қарау арқылы сол адамның мінез-құлқын айыра аламыз. Дана Абайдың айтуынша: «Сол мінездердің бірі: Көші-қонды дау-жанжалды адамдарда билік тізгіні болатын. Ал өзге жұрт ешкімге соқтықпай өз шаруасымен жүретін». Топ басшылары қандай іс жасаса да халық та оны сынамаған. Байлары малынды да, жанынды да өзіне бердім деп, жетпегенді жетілдіріп, жақсылығыңды асырамын деген. Сондықтан халық байды әулие көріп, құрметтеп, жақсылары да азбаған. Ал екінші мінез намысшыл келеді. Аруақ шақырып, ат аталған жерге бұрынғы өкпе-назға қарамай көмектеседі екен. «Алтау ала болса, ауыздағы кетеді, төртеу түгел болса төбедегі келеді» десіп жүре берген. Сондай мінездерден айрылған соң, басқадай мінез табатын күн қайда, ‒ деп күрсінеді. |
Оқушылар пікірлерін айтады. |
|
|
Ортасы (20 мин) |
. Тапсырма: "Мен кіммін?" (10 минут)
2. Жұптық жұмыс: "Сендегі жақсы қасиет" (10 минут)
3. Ойын: "Жақсы қасиет пирамидасы" (5 минут)
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды
|
|
|
Соңы
|
Бағалау: - Топтық жұмысты бағалау (мақал-мәтел талдау, постер қорғау). - Белсенділік көрсеткен оқушыларды мадақтау. "Не білдім?" әдісі: Балалар интернетте қауіпсіздік туралы бір сөйлем айтады. Сабақты жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау. Ресурстар:
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
шағым қалдыра аласыз














