Білім беру ұйымының
атауы
|
|
|
Пәні:
|
Дүниетану
Атамұра
|
|
Бөлім:
|
Қоршаған
орта
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№ 31 сабақ. Менің
көшем
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
2.1.3.1.өз
зерттеулеріне сүйене отырып, өлкесінің көрікті жерлерін сипаттау
және бейнелеу
|
|
Сабақтың мақсаты
|
өз зерттеулеріне
сүйене отырып, өлкесінің көрікті жерлерін сипаттау және
бейнелеу
|
|
Құндылықтар:
|
Ұлттық мүдде:
Құқықтық және экологиялық
мәдениеті жоғары
бағалайды
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырма
Өзің
байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен,газет
–журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме
жаз.
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Табиғат құбылыстары
туралы интернеттен
іздейді-1б
Шағын әңгіме
жазады-1б
|
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
Фс
тапсырма
1-тапсырма
-әр
адамның өз туған жері бар. Онда оның ата-анасы тұрады. Туған жер
мен тұрғын үйі ауылда немесе қалада болуы мүмкін.
Үйлер көше
бойында орналасады. Сен сол көшемен мектепке барасың, мектептен
үйге қайтасың. Көшеде достарыңмен бірге
серуендейсің.
Арман: -
Мен Алматы қаласындағы Абай даңғылында тұрамын.
-Ақмарал:
Мен Ыбырай Алтынсарин көшесінде тұрамын. Ол ауылдағы ең үлкен
көше.
Сен қайда
тұрасың?
Көшең
кімнің атымен аталады?
Сенің
көшеңде мектеп бар ма?
|
Мәтінмен
танысады
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтінмен
танысады-1б
Сұрақтарға жауап
береді-1б
|
|
|
|
2-тапсырма
-алдын ала
өзің тұратын көшені суретке түсір. Оны төмендегі сұрақтар бойынша
әңгімеле.
- көше
кімнің атымен аталады?
-бұл
көшеде қандай көрікті жерлер (ескерткіштер,гүлзарлар, оқу орындары
тағы басқалар) бар?
-ол қандай
көшемен қиылысады?
|
Әңгіме
құрастырады
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұрақтар бойынша өз көшесі
туралы әңгіме құрайды-1б
|
Суреттер
Оқулық
|
|
|
ЕБҚ
3-тапсырма
«Ізден»
айдары
Төмендегі
сұрақтар бойынша сыныптастарыңның жазған жұмыстарын
талқылайық.
Достарыңның түсірген суреттері саған ұнады
ма?
Неге?
Балалардың
өз көшелеріне арнап жазған өлеңдері ше?
Кімнің
еңбегін қызық деп бағаладың?
Несімен
ұнады?
|
Сұраққа жауап
береді
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұрақтар бойынша
талқылайды-1б
|
Оқулық
|
|
|
ЕҚБ
4-тапсырма
Мына
суреттегілердің қайсысы сенің көшеңде бар?
|
Қосымша
тапсырма
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Сурет бойынша жұмыс
жасайды-1б
|
Суреттер
|
|
|
5-тапсырма
«Менің
көшем» тақырыбында шағын әңгіме жаз.
|
Әңгіме
жазады
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Әңгіме
жазады-1б
|
Дәптер
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Бекіту
«Өз
көшемді көрем туған үйімдей,
Шуылы да
өмірдің өз күйіндей» деген өлең жолдары бар. Бұл көше саған несімен
ұнайды?
Сенің
көшеңнің көркеюіне қандай үлес қосар едің?
Үй
тапсырмасы
Өз
көшеңнің (қала,ауыл,қиылысатын көшесімен) суретін
сал.
Кері
байланыс
|
Сұраққа жауап
береді
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
«Зымыран»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұраққа жауап
береді-1б
|
|
|