|
Ортақ тақырып: Бөлімше: |
Менің отбасым және достарым 1.1. Мен және менің отбасым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру;
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Мұғалім сабақты бастайды. Мұғалім жұмбақ шешуді ұйымдастырады: Әке-шешем, Ата-әжем, бауырым, Бәрі бірге Білдіреді бір ұғым. (отбасы) – Бұл сабақта біз отбасы туралы айтатын боламыз. |
Отбасы туралы әңгімелейді. |
|
|
||
|
Ортасы |
ФТ. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады.
Шмуцтитулды қараңдар. Әңгіме не туралы болады?
Мұғалім желі материалдарына назар аударуды ұсынады. Іздеу жолына «Отбасы деген не?» сөйлемін енгізеді. Іздеу көзінен табылған бірнеше анықтамаларды жақсы оқи алатын балаларға оқып беруді ұсынады. Мысалы: «Бірге тұратын туысқандар» тобы (әйелі мен күйеуі, балаларымен ата-аналары). Google жүйесі: отбасы деген не? «Отбасы» әдетте үйленген ер адам мен әйел және олардың балаларынан тұрады. Оған сонымен бірге аталар мен апалар, күйеуі мен әйелінің туысқандары да кіреді. (В. Ожеговтың онлайн түсіндірме сөздігі |
Жаңа бөліммен танысады. Оқушылар өз пікірлерін айтады. Іздеу көзінен табылған бірнеше анықтамаларды жақсы оқи алатын балалар оқып береді. Оқушы дәптерімен жұмыс. А. тапсырманы орындайды. |
ҚБ Тапсырма. Критерий А. Отбасының |
Проектор, ғаламторға шығатын компьютер, сөздіктер https://psymod.ru/otn osheniya/semya/2338 -chto-takoe- semya.html Осы сілтеме бойынша отбасы, оның түрлері, рөлі және т.б. білуге болады. Оқушы дәптері |
|
|
https://slovarozhegova.ru/word.php?wordi d=28436) Сабаққа қағаз нұсқасындағы бірнеше түсіндірмелік сөздіктерді әкелуге болады. ФТ. Мұғалім оқулықпен жұмыс ұйымдастырады. Мәтінді мұғалімнің оқуы. Оқулықтағы сұрақтар бойынша талдау жасау. ФТ. Мұғалім оқулық бойынша әңгіме өткізеді:
бауырларың, қарындастарың туралы айтуды ұмытпа. Ж. – Балалар, өз отбасыларыңның өмірінде болған қызықты жағдайлар туралы айтып беріңдер (фронтальды немесе жұппен).
|
Оқулықтағы сұрақтар бойынша талдау жасайды. Өз отбасылары туралы айтады. Өз отбасыларының өмірінде болған қызықты жағдайлар туралы айтып береді. (фронтальды немесе жұппен). Бірнеше оқушылардың әңгімесі тыңдалады. Сұрақтарға жауап береді. |
мүшелерін атап, олардың суреттерін салады. Дескриптор
дөңгелек ішіне орналастырады.
Тапсырма. Критерий В.1. Туыстық байланыс жүйесіндегі өз орнын анықтайды. Өз рөліне қатысты қанатша белгісін қояды. Дескриптор
|
Оқулық |
|
|
Зерттеу тапсырмасы: Анаң мен әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме құрастыру.
|
Өзінің отбасы туралы әңгіме құрастырады. Оқушы дәптеріндегі В. 2. тапсырманы орындайды. |
Отбасымен бірге өзіңді қауіпсіз сезінесің бе? Қауіпті орынды белгілейді. |
Оқушы дәптері |
|
Соңы |
ФТ. – Рефлексия
|
Ойларымен бөліседі. |
ҚБ |
Оқушы дәптері |
|
|
«Оқушы дәптеріндегі» сабақтағы өз жұмыстарына баға береді. Сөйлемдерді толықтырады: Енді мен .... істей аламын. Мен ... үйрендім..... қиын болды. жасау қолымнан келді қызық болды. Мені таңғалдырған ... . Мен бүгін үйрендім. |
«Оқушы дәптеріндегі» тапсырманы орындайды. Сабақтағы өз жұмыстарына баға береді. Сөйлемдерді толықтырады. |
ҚБМадақтау, алғыс айту. |
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің күн тәртібім"
"Менің күн тәртібім"
|
Ортақ тақырып: Бөлімше: |
Менің отбасым және достарым 1.1. Мен және менің отбасым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру;
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Мұғалім сабақты бастайды. Мұғалім жұмбақ шешуді ұйымдастырады: Әке-шешем, Ата-әжем, бауырым, Бәрі бірге Білдіреді бір ұғым. (отбасы) – Бұл сабақта біз отбасы туралы айтатын боламыз. |
Отбасы туралы әңгімелейді. |
|
|
||
|
Ортасы |
ФТ. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады.
Шмуцтитулды қараңдар. Әңгіме не туралы болады?
Мұғалім желі материалдарына назар аударуды ұсынады. Іздеу жолына «Отбасы деген не?» сөйлемін енгізеді. Іздеу көзінен табылған бірнеше анықтамаларды жақсы оқи алатын балаларға оқып беруді ұсынады. Мысалы: «Бірге тұратын туысқандар» тобы (әйелі мен күйеуі, балаларымен ата-аналары). Google жүйесі: отбасы деген не? «Отбасы» әдетте үйленген ер адам мен әйел және олардың балаларынан тұрады. Оған сонымен бірге аталар мен апалар, күйеуі мен әйелінің туысқандары да кіреді. (В. Ожеговтың онлайн түсіндірме сөздігі |
Жаңа бөліммен танысады. Оқушылар өз пікірлерін айтады. Іздеу көзінен табылған бірнеше анықтамаларды жақсы оқи алатын балалар оқып береді. Оқушы дәптерімен жұмыс. А. тапсырманы орындайды. |
ҚБ Тапсырма. Критерий А. Отбасының |
Проектор, ғаламторға шығатын компьютер, сөздіктер https://psymod.ru/otn osheniya/semya/2338 -chto-takoe- semya.html Осы сілтеме бойынша отбасы, оның түрлері, рөлі және т.б. білуге болады. Оқушы дәптері |
|
|
https://slovarozhegova.ru/word.php?wordi d=28436) Сабаққа қағаз нұсқасындағы бірнеше түсіндірмелік сөздіктерді әкелуге болады. ФТ. Мұғалім оқулықпен жұмыс ұйымдастырады. Мәтінді мұғалімнің оқуы. Оқулықтағы сұрақтар бойынша талдау жасау. ФТ. Мұғалім оқулық бойынша әңгіме өткізеді:
бауырларың, қарындастарың туралы айтуды ұмытпа. Ж. – Балалар, өз отбасыларыңның өмірінде болған қызықты жағдайлар туралы айтып беріңдер (фронтальды немесе жұппен).
|
Оқулықтағы сұрақтар бойынша талдау жасайды. Өз отбасылары туралы айтады. Өз отбасыларының өмірінде болған қызықты жағдайлар туралы айтып береді. (фронтальды немесе жұппен). Бірнеше оқушылардың әңгімесі тыңдалады. Сұрақтарға жауап береді. |
мүшелерін атап, олардың суреттерін салады. Дескриптор
дөңгелек ішіне орналастырады.
Тапсырма. Критерий В.1. Туыстық байланыс жүйесіндегі өз орнын анықтайды. Өз рөліне қатысты қанатша белгісін қояды. Дескриптор
|
Оқулық |
|
|
Зерттеу тапсырмасы: Анаң мен әкеңнен қалай оқығандығы, отбасындағы үлкендер мен кішкентайларға қалай көмектескендері туралы сұрап білу. Өз отбасыңның тарихы туралы білу, сурет альбомын зерттеу. Өз отбасың туралы әңгіме құрастыру.
|
Өзінің отбасы туралы әңгіме құрастырады. Оқушы дәптеріндегі В. 2. тапсырманы орындайды. |
Отбасымен бірге өзіңді қауіпсіз сезінесің бе? Қауіпті орынды белгілейді. |
Оқушы дәптері |
|
Соңы |
ФТ. – Рефлексия
|
Ойларымен бөліседі. |
ҚБ |
Оқушы дәптері |
|
|
«Оқушы дәптеріндегі» сабақтағы өз жұмыстарына баға береді. Сөйлемдерді толықтырады: Енді мен .... істей аламын. Мен ... үйрендім..... қиын болды. жасау қолымнан келді қызық болды. Мені таңғалдырған ... . Мен бүгін үйрендім. |
«Оқушы дәптеріндегі» тапсырманы орындайды. Сабақтағы өз жұмыстарына баға береді. Сөйлемдерді толықтырады. |
ҚБМадақтау, алғыс айту. |
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













