Менің күн тәртібім

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Менің күн тәртібім

Материал туралы қысқаша түсінік
3-сыныптарға арналған ҚЫСҚА мерзімді сабақ жоспары. Оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында түрлі әдіс-тәсілдер қолданылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Бөлім:

3-бөлім «Уақыт»

Педагогтің Т.А.Ә.

Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің күн тәртібім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.​3.​4.​1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру.

Сабақтың мақсаты

Барлығы: мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап бере алады; Көпшілігі: үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыра алады; Кейбірі:сурет бойынша әңгіме құрастырады.

    Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің іс-әрекеті

Білім алушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын, сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру.

Үй тапсырман тексеру

75-бет 5-тапсырма.

Сабақтың мақсаттары айқындалады

-Күн тәртібі туралы сұхбаттасып, әңгіме құрамыз.

Бас бармақ

Балан үйрек

Ортан түйрек

Шылдыр шүмек

Кішкене бөбек.

Оң қолым оңқай

Сол қолым солақай

Мадақтау

Шапалақ

смайликтер

слайд

Суреттер

Сызбалар


Сабақтың ортасы

( 6-42 минут)


1.Сөздік жұмысы :

Күн тәртібі,таңғы,кешкі, түскі ас.

Сөздердің мағыналарын суреттер арқылы меңгерту

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру

- сөздерді мәнерлеп оқу

2.Ұжымдық жұмыс

«Доп лақтыру» әдісі

*Менің күн тәртібім

*Сенің күн тәртібің

*Сіздің күн тәртібіңіз

*Оның күн тәртібі

3.Сурет мазмұны бойынша әңгіме құрау.

Тапсырма.Тыңдалым.

Тыңда, қайтала

ә) Жауап болған сөйлемдер

неше сөйлемнен тұратынын анықтату.

  1. Қажетті сөйлемді (Мен күн тәртібін сақтаймын) бөліп алып, оны сөздерге (Мен, күн) ажырату. Сөйлемдегі сөз санын анықтату.

Дыбыстардың айтылу ерекшелігімен танысу.

«Дыбысты естиміз, әріпті көреміз және жазамыз» қорытынды пікірін тәжірибе жүзінде меңгеру.

4.Оқылым.2-тапсырма

Мынау- менің күн тәртібім. Мен сағат 7-де тұрамын. Жуынамын, жаттығу жасаймын. Жеті жарымда таңғы ас ішемін. 8-де мектепке барамын. Бірде түскі ас ішемін. 2-де кітапханаға барамын. Үштен кейін шахматқа барамын. 7-де кешкі ас ішемін. Кешке сабақ оқимын.


Сергіту сәті

  • 5. 3-тапсырма. Сұрақтарға жауап беру.

  • Мұғалім кеткен қателерді түзейді, оқушыны қате жібермеуге талпындырады

  • 6.Жазылым. 4-тапсырма.

  • Өз күн тәртібін құрастыр





7.(Ұ)Айтылым. 5 -тапсырма. Дескриптор: -сұхбаттасына сұрақтар қояды;

  • -сұхбаттасының сұрақтарына жауап береді;

- сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды;

- сұхбаттасу барысында басқалардың ойын толықтырады

Тыңдалым.Айтылым. Оқылым. Жаңа сөздермен танысады.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.

Мұғалімнің айтқанын бірге қайталап айтады.


  1. Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды:

  2. Әңгіме құрамындағы сөйлемдер санын анықтайды.

  3. «Мен күн тәртібін сақтаймын» сөйлемінде неше сөз бар екенін анықтайды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды.

Оқылым Айтылым

Дұрыс айт!

Күн тәртібі

Сабақ оқимын

( сабағ оқыймын)

Таңғы ас (таңғас)

Түскі ас (түскас)

Кешкі ас (кешкас



Оқылым. Айтылым

Кезекпе-кезек мәтінді оқиды. Бір –біріне сұрақтар қояды, жауап береді. Сұраққа жауап береді:

*Сенің күн тәртібің осыған ұқсай ма?

:

Еден-төбе-мұрын” ойыны

Айтылым.

Сұрақтарға жауап береді.

1.Әлібек жетіде не істейді?

2.Ол нешеде тамақ ішеді?

3.Ол нешеде кітапханаға барады?

4.Ол қашан сабақ оқиды?

Өз күн тәртіптерін құрастырады. Құрастырып болған соң, ұқсастығы мен айырмашылығын тауып айтады.

Айтылым.

Суреттерге қарап, досының күн тәртібі туралы сұрайды. «Тізбекпен»орындайды (Бір оқушы бастап келесі оқушыға сұрақ қояды, Келесі оқушы жауабын айтып, тағы бір оқушыға сұрақ қояды)

Ауызша кері байланыс беру











Өзін- өзі смайликтермен бағалау

















Дескриптор:

- мәтіді түсініп оқиды, -мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ қояды .; - тілдік нормаларды сақтайды





Дескриптор:

  • - сұрақтарға жауап береді;

- сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды; Дескриптор: -өз күн тәртіптерін құрастырады. -сөйлемдер құрастырады;

-сөйлемнің құрылымын сақтайды

-қатесіз жазады;

Дескрипторлар арқылы бағалау


«Бағдаршам


«Күн тәртібі» плакаты


Сөз сөйлем сызбалары














Таратпа материалдар








« Менің алғашқы сөздігім»












Кесте







Интербелсенді тақта




Сабақтың соңы

3 минут


Рефлексия «Плюс», «минус», «қызықты» жаттығуы топтар үш бағанды плакатты толтыруы арқылы сабақтың қорытындысын жасайды.

Үйге тапсырма:77б, 1 -тапсырма . Сөздерден сөйлем құрап жазу.Таңертең, түсте, кешке, таңғы, түскі, кешкі, ішемін, ойнаймын, сағат, жаттығу, демаламын, сабаққа барамын, ас, жасаймын.

Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
16.11.2023
423
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі