|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
||
|
Күні: |
22.01.2025ж |
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:9 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
|
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Менің мамандығым менің болашағым» |
|||
|
Құндылық |
Заң және тәртіп |
|||
|
Құзыреттілігі |
Азаматтық борыш және парасаттылық |
|||
|
Мақсаттары:
|
- мамандық әлемі және огың ерекшеліктері туралы дүниетанымын кеңейту,оқушылардың өмір туралы,мамандықтар туралы көзқарасын дамыту,алдағы уақытта мамандық таңдауда дұрыс жолда болуына себепкер болу,таңдаған мамандығының өз бейімділігі мен қабілетіне сәйкес келуін нақтылау,өз-өзін танудың жалпы әзірлігін қалыптастыру. |
|||
|
Апта дәйексөзі |
«Әділ заң-аспан тірегі» |
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең) Ортаңғы кезең Тапсырмалар легі
Соңы(бекіту)
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу Шаттық щеңбері. Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен, Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. -Балалар амандасады -2 топқа бөлініп отырады (Білімділер тобы,Мамандық тобы Жаңа сабақ. Балалар назарымызды тақтаға аударайықшы Сөзжұмбақ шешу - Мамандық сөзі шығады --мамандық туралы түсінік беру --Слайдпен түсіндіру --Жарайсыңдар, балалар! Миға шабуыл -Бүгінгі таңда қандай мамандық маңызды деп ойлайсыңдар? Иа,балалар мамандықтың жақсы,жаманы болмайды.Тек сіз таңдаған мамандық халыққа,елге,ең бастысы өзіңізге пайдалы болуы керек.Сәкен Сейфулин «Тіршіліктің негізі-еңбек.Еңбекпен ғана адам жақсы тұрмысқа жеткен»деген екен.Сондықтан балалар жақсы маман иесі болу үшін еңбектену керек. Топпен жұмыс ---Балалар,бүгінгі сабаққа сендер әр мамандық иесі болып киініп келіп отсындар. «Мен өскенде кім боламын» Әр оқушы өздеріне ұнайтын мамандықтарын айтады таныстырады. ---Ойын «Дұрыс па?,бұрыс па?» (дұрыс болса қол көтереміз,бұрыс болса қол көтермейміз) -Жүргізуші машина жүргізеді? -Аспазшы үй салып жүр? -Дәрігер адамды емдейді? -Жазушы хат,газеттер тасып жүр? -Өрт сөндіруші өрт сөндіреді. -Дәрігер етік тігіп отыр? -Мұғалім балаларды емдеп жүр? -Ұшқыш әдемі киім тігеді? -Әнші сахнада ән айтып жүр? -Жарайсыңдар,балалар! Бағалап отыру -«Мамандықты тап» ойынын ойнаймыз.Видео көрсетіледі. Жарайсыңдар,балалар
- «Шаңырақ» ойыны Балалар, киіз үйдің артына жасырылған тапсырмаларды орындаймыз. (бағалап отырамын) - Балалар,бүгін біздің сабағымызға қонақтар келіпті.(қонақтарды таныстырамын) -қонақтарға қандай сұрақтарын бар. (оқушылар сұрақтарын қояды) -Балалар,менің қолымдағы не?бұл «Сиқырлы сандық» ішінде тапсырмалар жасырылған сол тапсырмаларды орындаймыз. Қорытынды -- (оқушылардың болашақтағы 25 жастағы бір бір мамандық иесі болғандағы суреттерін беремін) - Сұрақ жауап арқылы оқушылармен кері байланыс жасаймын
10- желтоқсан - адам құқығы күні. 10- желтоқсан 1948 жылы - Адам құқықтарының жалпыға ортақ декларациясын БҰҰ қабылдады. 1979- жылы – Балалардың халықаралық жылы өтті. 20- қараша 1989- жылы - БҰҰ- да Бала Құқықтары туралы конвенция қабылданды. 8- маусым 1994- жылы - Қазақстан Республикасы Бала құқықтары туралы конвенцияны бекітті. 30- тамыз 1995 жылы - Қазақстанның Конституциясы бүкілхалықтық референдумда екінші рет қабылданды. Балалар сендер өздеріңнің де, өзгенің де жанұясын қандай болғанын қалайсындар?
Қорытынды «Еліме тілек» оқушылар стикерлерге бір тілектен жазып шығып, шаңырақтың бауына байлайды
|
Сәлемдесіп, шаттық шеңберін құрады Оқушылар сөзжұмбақты шешеді. Сұрақтарға жауап бере отырып,сыни ойлайды. Сұрақтарға жауап береді Қара бұлттарды , көк бұлтпен ауыстырады (қатысушылар бір- біріне сұрақтар қояды. ) Шаңырақтың суреті құрылады |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің мамандығым-менің болашағым.
Менің мамандығым-менің болашағым.
|
Мұғалімнің аты- жөні: |
|
Ресурстар
|
||
|
Күні: |
22.01.2025ж |
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:9 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
|
|
Тәрбие тақырыбы: |
«Менің мамандығым менің болашағым» |
|||
|
Құндылық |
Заң және тәртіп |
|||
|
Құзыреттілігі |
Азаматтық борыш және парасаттылық |
|||
|
Мақсаттары:
|
- мамандық әлемі және огың ерекшеліктері туралы дүниетанымын кеңейту,оқушылардың өмір туралы,мамандықтар туралы көзқарасын дамыту,алдағы уақытта мамандық таңдауда дұрыс жолда болуына себепкер болу,таңдаған мамандығының өз бейімділігі мен қабілетіне сәйкес келуін нақтылау,өз-өзін танудың жалпы әзірлігін қалыптастыру. |
|||
|
Апта дәйексөзі |
«Әділ заң-аспан тірегі» |
|||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
||
|
Жүру барысын алдын ала үйлестіру Алғашқы сөз (кезең) Ортаңғы кезең Тапсырмалар легі
Соңы(бекіту)
Соңы(бекіту) |
Сәлемдесу Шаттық щеңбері. Мейірімді жүрекпен, Ақпейілді тілекпен, Амандасып алайық Бір жадырап қалайық. -Балалар амандасады -2 топқа бөлініп отырады (Білімділер тобы,Мамандық тобы Жаңа сабақ. Балалар назарымызды тақтаға аударайықшы Сөзжұмбақ шешу - Мамандық сөзі шығады --мамандық туралы түсінік беру --Слайдпен түсіндіру --Жарайсыңдар, балалар! Миға шабуыл -Бүгінгі таңда қандай мамандық маңызды деп ойлайсыңдар? Иа,балалар мамандықтың жақсы,жаманы болмайды.Тек сіз таңдаған мамандық халыққа,елге,ең бастысы өзіңізге пайдалы болуы керек.Сәкен Сейфулин «Тіршіліктің негізі-еңбек.Еңбекпен ғана адам жақсы тұрмысқа жеткен»деген екен.Сондықтан балалар жақсы маман иесі болу үшін еңбектену керек. Топпен жұмыс ---Балалар,бүгінгі сабаққа сендер әр мамандық иесі болып киініп келіп отсындар. «Мен өскенде кім боламын» Әр оқушы өздеріне ұнайтын мамандықтарын айтады таныстырады. ---Ойын «Дұрыс па?,бұрыс па?» (дұрыс болса қол көтереміз,бұрыс болса қол көтермейміз) -Жүргізуші машина жүргізеді? -Аспазшы үй салып жүр? -Дәрігер адамды емдейді? -Жазушы хат,газеттер тасып жүр? -Өрт сөндіруші өрт сөндіреді. -Дәрігер етік тігіп отыр? -Мұғалім балаларды емдеп жүр? -Ұшқыш әдемі киім тігеді? -Әнші сахнада ән айтып жүр? -Жарайсыңдар,балалар! Бағалап отыру -«Мамандықты тап» ойынын ойнаймыз.Видео көрсетіледі. Жарайсыңдар,балалар
- «Шаңырақ» ойыны Балалар, киіз үйдің артына жасырылған тапсырмаларды орындаймыз. (бағалап отырамын) - Балалар,бүгін біздің сабағымызға қонақтар келіпті.(қонақтарды таныстырамын) -қонақтарға қандай сұрақтарын бар. (оқушылар сұрақтарын қояды) -Балалар,менің қолымдағы не?бұл «Сиқырлы сандық» ішінде тапсырмалар жасырылған сол тапсырмаларды орындаймыз. Қорытынды -- (оқушылардың болашақтағы 25 жастағы бір бір мамандық иесі болғандағы суреттерін беремін) - Сұрақ жауап арқылы оқушылармен кері байланыс жасаймын
10- желтоқсан - адам құқығы күні. 10- желтоқсан 1948 жылы - Адам құқықтарының жалпыға ортақ декларациясын БҰҰ қабылдады. 1979- жылы – Балалардың халықаралық жылы өтті. 20- қараша 1989- жылы - БҰҰ- да Бала Құқықтары туралы конвенция қабылданды. 8- маусым 1994- жылы - Қазақстан Республикасы Бала құқықтары туралы конвенцияны бекітті. 30- тамыз 1995 жылы - Қазақстанның Конституциясы бүкілхалықтық референдумда екінші рет қабылданды. Балалар сендер өздеріңнің де, өзгенің де жанұясын қандай болғанын қалайсындар?
Қорытынды «Еліме тілек» оқушылар стикерлерге бір тілектен жазып шығып, шаңырақтың бауына байлайды
|
Сәлемдесіп, шаттық шеңберін құрады Оқушылар сөзжұмбақты шешеді. Сұрақтарға жауап бере отырып,сыни ойлайды. Сұрақтарға жауап береді Қара бұлттарды , көк бұлтпен ауыстырады (қатысушылар бір- біріне сұрақтар қояды. ) Шаңырақтың суреті құрылады |
||
шағым қалдыра аласыз















