Күні:
Пән:
Мұғалім:
Сынып:
1
|
№46
жом
Сауат
ашу
Кубекбаева
У
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің мектебім. Бб
дыбысы мен әрпі..
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.2.9.1. әріпті
тану, ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.2.1.2. оқудың
түрлерін(буындап, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)
қолдану.
1.1.4.1. мәтіннің мазмұнын
тақырыбы не оның иллюстрациясы бойынша
болжау.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:
Әріпті танып, ажыратады
және дыбыспен сәйкестендіреді. Буындап мәтіннің мазмұнын
түсінеді.
Көбі: Сөздерді тұтастай оқып,
буындық, дыбыстық талдау жасай алады, тақырыпты
анықтайды.
Кейбірі: Мәтіннің мазмұнын түсінеді,
оқиғаны болжай
алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
1. Әріпті таниды, ажыратады,
дыбыспен
сәйкестендіреді.
-
Сөздерді буындап,
тұтас, түсініп оқиды.
-
Мәтінді түсінеді,
тақырып бойынша
болжайды.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Туған жерге тағзым
–табиғатты қорғауға, аялауға
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Көркем
еңбек
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Бақа, бақбақ, балапан,
Болат
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтас
тық
атмосферасын
қалыптастыру
5
минут
Белсенді оқу
әдісі
|
Ертеңгілік
шеңбері
Қол алысып, қәне,
біз,
Достасайық
бәріміз.
Айтарым бар
сендерге,
Тез тұрыңдар
шеңберге.
Қандай жақсы бір
тұру,
Достарменен бір
жүру!
Қандай жақсы дос
болу!
–
Балалар,
бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын
сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
№1.«Суреттер
сөйлейді» әдісі
-
Табиғат аясында
нелерді көріп тұрмыз?
-
Бота, балапандар,
бақа, көбелектер, барабан,
бұта.
-
Суреттегі
заттардың аттары қай дыбыстан басталып
тұр?
-
Б дыбысы қалай
айтылады?
-
Б дыбысы дауыссыз
дыбыс.
-
Б дыбысы сөздің
басында да, ортасында да кездесе
береді.
-
«Сөз ойла, тез
ойла» ойын әдісі
Бота, бала,
балапан, бесік, бақа, балық, бөртегүл, бақбақ, бақша, Болат, Берік,
тб
Сықырлы
таяқшалардан Б әрпін
құрастыру.
-Суреттегі гүлдің
атауын табайық
Бақбақ
сөзін жазу, сөзге
дыбыстық және буындық талдау жасау, әріпті дыбыспен
сәйкестендіру.
-
Бағалау
критерийі
|
Дескриптор
|
1.
Әріпті таниды, ажыратады,
дыбыспен
сәйкестендіреді.
|
-
Әріпті
таниды
-
Дыбысты ажырата
алады
-
Әріпті дыбыспен
сәйкестіндіре біледі.
|
|
Шаттық
шеңбері
І
топ:
«Бақбақ»
ІІ топ:
«Бөртегүл»
ІІІ топ:
«Бәйшешек»
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Бала,бала,
балапан,
Қане, қайсы
алақан?
Саусақтарың
әйбат
Былай, былай
ойнат.
Топ-топ-топ
басайық,
Жалаудан күн
жасайық.
Жаса-жаса
алтын күн!
Жаса-жса
жарқын күн!
|
Сергіту сәтіне
арналған жинақ
|
Белсенді
оқыту
|
№2. Оқулықпен
жұмыс
«Буынға буын қос»
әдісі
Оқылым. МК.
Т.
Сөздерді буындап,
тұтастай оқу,
буындық,
дыбыстық талдау
жасау.
қа та
бө
б а бо
рік
лық лат
кө
Бағалау
крите
рийі
|
Дескриптор
|
Сөздерді буындап,
тұтас, түсініп оқиды.
|
-
Сөздерді буындап
оқиды.
-
Сөздерді тұтас
оқиды.
-
Буындық, дыбыстық талдау
жасай алады.
|
№3. «Жұптас,
ойлан, бөліс» әдісі
Оқылым. МК; Ұ;
Қ.
Бақыт пен Болат бор неден
жасалады дегенге таласып
қалды.
-Бор тастан жасалады,-деді
Бақыт.
-Жоқ. Бор топырақтан
жасалады. Өйткені бор жұмсақ, тас қатты ғой,- деді
Болат.
Балалар, Бақыт пен Болаттың
айтқандары дұрыс
па?
Ал сендер бор неден
жасалады деп
ойлайсыңдар?
«Жұптық
жұмыс»
-Бор неден
жасалады?
-
-Саған кімнің
сөзі ұнады?
-
-
Бағалау
критерийі
|
Дескриптор
|
Мәтінді түсінеді,
тақырып бойынша
болжайды.
|
-
Мәтіннің мазмұнын
түсінеді.
-
Тақырыпты
анықтайды.
-
Сызбаға қарап
болжайды.
|
|
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Кері
байланыс:
|
Кеме
суреті
|
Дифференциация
– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлай
сыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті
жоғары оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері
жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады.
(қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
Берілген
буындардан сөз құрап, тұтас оқи алады. Мәтіннің мазмұнын түсініп,
әңгімелеп, болжай алады.
|
Көркем еңбек
сабағы
Оқушыларды
бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|