Материалдар / Менің мектебім. Сс дыбысы мен әрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Менің мектебім. Сс дыбысы мен әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған мазмұндағы бағдарламаға сәйкес жазылған қысқа мерзімді жоспар. Бұл материал 1 сынып мұғалімдеріне арналаған таптырмас жоспар. Бұл қысқа мерзімді жоспарда тапсырмалар оқушылардың жасына сәйкес және саралау тапсырмалаыда бар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Маусым 2018
399
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пәні: сауат ашу Мектеп: №57 жалпы орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Ишанкулова Г




Сабақтың тақырыбы

Менің мектебім. Сс дыбысы мен әрпі..

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1. әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.2.1.2. Оқудың түрлерін(буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.1.4.1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы не оның иллюстрациясы бойынша болжау.



Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Әріпті танып, ажыратады және дыбыспен сәйкестендіреді.

Көбі:Буындап, тұтастай оқып, буындық, дыбыстық талдау жасай алады..

Кейбірі: мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырыпты анықтайды, болжай алады.

Бағалау критерийлері

-Әріпті таниды, ажыратады, дыбыспен сәйкестендіреді.

-Сөздерді буындап, тұтас, түсініп оқиды.

- Мәтінді түсінеді, иллюстрация бойынша болжайды.


Батылдыққа, өжеттілікке тәрбиелеу.


«Рухани жаңғыру»Балалардың сауатты сөйлеу, ойлау қабілетін дамытуда құндылықтарды қалыптастыру ролі ерекше маңызға ие.Қалыптасқан бағытты негізге ала отырып рухани жаңғыру принциптерін дамыту бағыт ретінде қолдану білім жүйесіне қосатын маңызды жүйе.


Пәнаралық байланыс

Көркем еңбек.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Асу, асау, суат.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтас-

тық атмосферасын қалыптастыру













Алдыңғы меңгерілген білім



Бекіту






































Жазылым




























Оқылым























Сергіту сәті







«Саралап оқыту» әдісі

Ертеңгілік шеңбері

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

  • Топқа біріктіру

  • «Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөлінеді.


І топ: «Қошақан»

ІІ топ: «Бұзауқан»

ІІІ топ: «Ботақан»


«Бұршақ салынған қалта»әдісі арқылы өткенге шолу

Ашық сұрақтар

-Дыбыс дегніміз не?

-Әріп дегеніміз не?

-Буын дегеніміз не?

-Сөз дегеніміз не?

-Алфавит дегеніміз не?

«Жұлдызша»әдісі арқылы бағалаймын


Ширату жаттығу: «Ойлан, тап» жұмбақ арқылы ашамын

Үш тілі бар

Тақылдаған үні бар

Ол не?

-Сағат


С

.

.

.

.


-Сағат дегенде қандай дыбыс бірінші естіледі?

-С дыбысы

-С қандай дыбыс екен?

-Сағат сөзінде неше дыбыс бар?

-Сағат сөзін буынға бөл.

-Сағат сөзінде неше әріп бар?

с

а

ғ

а

т








Оқушылардың ішкі уәжін басшылыққа ала отырып








су

а су

сау

а сау

сан

са на

су

су ат


1. Тапсырма

Жұптық жұмыс

«Жоғалған әріптерді тап» әдісі бойынша әріпті ата (Дыбыспен ажырат) сәйкестендір

...анат, ...ол, ...ана, ...уат.

Қа...қыр,құ....., табы..,ке...ек

БК

Дескриптор:

Әріпті таниды, ажыратады, дыбыспен сәйкестендіреді

-С әріпін таниды.

-Әріпті дыбыспен ажыратады.

-Әріпті дыбыспен сәйкестендіреді



(ҚБ) «Бас бармақ» әдісі


2-тапсырма

Оқылым. МК; Ұ; Қ. «Тізбектеп оқы» әдісі

Бағандағы сөздерді тұтас, хормен оқу.


  • Асу, асау, суат сөздерінің мағынасын ашу.



БК

Дескриптор:

Сөздерді буындап, тұтас, түсініп оқиды






-Сөздерді буынға бөліп оқиды.

-Сөздерді тұтастай оқиды.

-Сөздерді буындық, дыбыстық талдау жасай алады.



Дәптермен жұмыс

(ҚБ) «Көңіл-күй» әдісі



Сара келіп сабақтан,

Сан шаруаны тындырды.

Самауырға салатын

Сексеуілді сындырды.

Сазан балық қуырды.

Сауды сары сиырды.


3.Тапсырма

(Т) «Джиксо»әдісі арқылы оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма беремін.


Оқулық бойынша суретпен жұмыс .

Мәтінді тыңда. Суретті салыстыр.

Оқиғаның соңын болжа.

БК

Дескриптор: Білім

Мәтінді түсінеді, иллюстрация бойынша болжайды.

алушы

- берілген тақырыпқа қатысты ой бөліседі;

- сурет бойынша сөйлемдер құрастырады;

- оқиғаның соңын болжап айтады


(ҚБ) «Бағдаршам» әдісі



















Тыңдалым

С дыбысының айтылу артикуллциясы, айнаға қарап дыбысты айтқызу.






Сабақтың соңы


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие
)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.



Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)



Өнер, тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!