|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Менің өлкемнің ауылшаруашылығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 - өз өңіріндегі және Қазақстанның басқа да өңірлеріндегі адамдардың ш аруашылық қызметтерін табиғи жағдайларға (рельеф, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары) байланыстырып талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауылшаруашылық салалары туралы білетін болады, өз өлкесінің ауылшаруашылығы туралы сипаттайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткен тақырыпты пысықтау «Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім» тақырыбын қайталау Жаңа тақырып Суретпен жұмыс ( оқулықтың 90-беті). Сұрақ. Суреттерде шаруашылықтың қай түрі бейнеленген? Мұғалімнің кіріспе әңгімесі: Мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығы ауыл шаруашылығының негізгі салалары болып табылады.Балық аулау,аң аулау,омарта шаруашылығы да ауыл шаруашылығына жатады.Ерте заманнан бастап адамдар мал өсіре бастады. Малға қолайлы жайылым іздеп,көшіп-қонып жүрді.Сол кезде де егін шаруашылығымен айналысқан.Оның дәлелі қыш құмыра сыртына арпа,бидай суреттерін салып қойған.Адамдар мал асырап,егін егіп халықты етпен,сүт өнімдерімен қамтамасыз етті -Қала ауылға не береді? -Ауыл қалаға не береді? Өздерің ауылды көркейту үшін қандай іспен айналысар едіңіз? Дәптермен жұмыс
Қазақстанда ауылшаруашылығының қандай түрі дамыған? Ж: Мал және егін шаруашылығы Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Осы шаруашылықтар туралы айт Постер құрау
2.Төрт түлік
Үй тапсырмасы Өсімдік шаруашылығына ақпарат көздерін пайдаланып, бір түріне сипаттама жаз
|
Шаттық шеңберін жасайды Өткен тақырыпты пысықтайды Суретпен жұмыс жасайды Жаңа тақырыпты меңгереді Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Өз ойларын айтады Постер қорғайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Дескриптор: «Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім» тақырыбын біледі-1б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасайды, шаруашылық түрін ажыратады-1Б Ауылшаруашылығы туралы біледі-Б
Дескриптор: Ауылдың қалаға не беретінін біледі-1Б Қаланың ауылға беретін пайдасын атайды-1Б ҚБ:
Дескриптор: Қазақстандағы шаруашылықтар туралы айтады-1Б Постер құруды және оны қорғауды біледі-1Б Дескриптор: Өсімдік шаруашылығына ақпарат көздерін пайдаланып, бір түріне сипаттама жазады-1б «Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Қауіпсіздік туралы плакат Егін шаруашылығы туралы суреттер Мал шаруашылығы туралы суреттер Ауыл мен қала суреттері Дәптердегі тапсырма Лар Тапсыр маға арналған парақтар Шаруашы лықтар туралы мәліметтер Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің өлкемнің ауылшаруашылығы
Менің өлкемнің ауылшаруашылығы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Менің өлкемнің ауылшаруашылығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1 - өз өңіріндегі және Қазақстанның басқа да өңірлеріндегі адамдардың ш аруашылық қызметтерін табиғи жағдайларға (рельеф, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары) байланыстырып талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауылшаруашылық салалары туралы білетін болады, өз өлкесінің ауылшаруашылығы туралы сипаттайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Шығармашыл бала-ойлы-бала» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткен тақырыпты пысықтау «Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім» тақырыбын қайталау Жаңа тақырып Суретпен жұмыс ( оқулықтың 90-беті). Сұрақ. Суреттерде шаруашылықтың қай түрі бейнеленген? Мұғалімнің кіріспе әңгімесі: Мал шаруашылығы мен өсімдік шаруашылығы ауыл шаруашылығының негізгі салалары болып табылады.Балық аулау,аң аулау,омарта шаруашылығы да ауыл шаруашылығына жатады.Ерте заманнан бастап адамдар мал өсіре бастады. Малға қолайлы жайылым іздеп,көшіп-қонып жүрді.Сол кезде де егін шаруашылығымен айналысқан.Оның дәлелі қыш құмыра сыртына арпа,бидай суреттерін салып қойған.Адамдар мал асырап,егін егіп халықты етпен,сүт өнімдерімен қамтамасыз етті -Қала ауылға не береді? -Ауыл қалаға не береді? Өздерің ауылды көркейту үшін қандай іспен айналысар едіңіз? Дәптермен жұмыс
Қазақстанда ауылшаруашылығының қандай түрі дамыған? Ж: Мал және егін шаруашылығы Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Осы шаруашылықтар туралы айт Постер құрау
2.Төрт түлік
Үй тапсырмасы Өсімдік шаруашылығына ақпарат көздерін пайдаланып, бір түріне сипаттама жаз
|
Шаттық шеңберін жасайды Өткен тақырыпты пысықтайды Суретпен жұмыс жасайды Жаңа тақырыпты меңгереді Сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Өз ойларын айтады Постер қорғайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Дескриптор: «Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім» тақырыбын біледі-1б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасайды, шаруашылық түрін ажыратады-1Б Ауылшаруашылығы туралы біледі-Б
Дескриптор: Ауылдың қалаға не беретінін біледі-1Б Қаланың ауылға беретін пайдасын атайды-1Б ҚБ:
Дескриптор: Қазақстандағы шаруашылықтар туралы айтады-1Б Постер құруды және оны қорғауды біледі-1Б Дескриптор: Өсімдік шаруашылығына ақпарат көздерін пайдаланып, бір түріне сипаттама жазады-1б «Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Қауіпсіздік туралы плакат Егін шаруашылығы туралы суреттер Мал шаруашылығы туралы суреттер Ауыл мен қала суреттері Дәптердегі тапсырма Лар Тапсыр маға арналған парақтар Шаруашы лықтар туралы мәліметтер Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз

















