Материалдар / Менің өлкемнің табиғаты

Менің өлкемнің табиғаты

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. 6-сынып.Қазақ тілі мен әдебиеті
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

СҚО Мамлют ауданы «Краснознаменное орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Менің өлкемнің табиғаты

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім: 8

14. Өлкені сипаттау өнері

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)


Умурзакова Гульнара Алтаевна


Күні:

04.05.2024ж.

Сыныбы: 6«Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Менің өлкемнің табиғаты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

6.2.5.1 коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру;

6.2.6.1 тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру;

6.4.3.1 жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу.

Сабақтың мақсаты:

коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отырады;

тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады;

жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.



2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Фонетикалық жаттығу

«Дыбысты анықта». Мен сөзді айтам оқушылар, бұл сөзде төл дыбысты жылдам тауып айту керек.



Бағалау парақтарды таратамын. Сабақ бойы әр тапсырма үшін өз өздеріні бағалайды.

Оқушылар амандасады.



Оқушылар төл дыбыстарын тауып айтады.



Сабақ алдында оқушылар 1, 2-топқа бөлініп отыр.






Мадақтау сөздер




Дыбыстар суреті









Бағалау парақтар

Сабақтың ортасы (35)


(Ұ) «Миға шабуыл» Cұрақтарға жауап бер :

- Сен қай жерде тұрасың?

- Туған өлкенің табиғаты қандай?

- Туған жеріңде қандай ерекше орындар бар?

- Туған өлкең саған ұнай ма?



Жеке жұмыс. «Тыңда, ойла, сөйле» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау.



1-тапсырма.- Каспий теңізі, Бурабай, Ақсу- Жабағылы, Жайық өзені, Іле Алатауы жайлы мәлімет айтамын, балалар қай жер екенін айтады, өз білгендерін әңгімелейді.





Оқушылар сұрақтарға жауап береді











Тыңдалым. Айтылым

Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым дағдысы қалыптасады



Өз білімдерімен бөліседі, толықтырады



Сыныптастырының пікірін толықтырады.

Қалыптастырушы бағалау:



«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.





Дескриптор:

- тыңдаған мәлімет бойынша жауап береді

- өзі білгенін әңгімелейді

- толықтырады

Өз өздерін бағалайды.









Табиғи орындардың суреттері




2-тапсырма. Топтық жұмыс. Топтарға сөздер жазылған қима қағаздарды таратып беремін.

Сөздікті пайдаланып сөздердің орыс тіліндегі баламасын табыңдар. Ол сөздерді қолданып , 2 сөйлем құраңдар.



3-тапсырма.Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс.125-бет. 5-тапсырма.

Оқушылар мәтінді оқып, аударады. Тақырыбын қояды, түсіндіреді.


4-тапсырма. Топтық жұмыс. Жұмыс парақтар бойынша, парақ әр оқушыға беріледі.

Шашыраңқы әріптер арқылы мәтінде (5-тапсырма)берілген тірек сөздерді анықта



5-тапсырма. Жеке жұмыс.

Тірек сөздер мен суреттерді пайдаланып туған өлкең туралы әңгіме жаз. Жазба жұмысыңда эпитет пен теңеуді қолдан


6-тапсырма..Жұптық жұмыс.

Қажетті сөздер қолданып диалог құрастырады диалог құрастыр. Тақта алдына шығып әңгімелейді.




Айтылым. Жазылым

Оқушылар топта жұмыс істейді, сөздерді табады, сөздіктің көмегімен сөйлемдер құрайды







Оқушылар

Мәтінді оқып, аударады. Тақырыбын қояды, түсіндіреді.







Оқушылар жұмыс парақтар бойынша Шашыраңқы әріптер арқылы мәтінде берілген тірек сөздерді анықта





Жазылым.

Суреттер мен сөздер бойынша әңгіме құрап жазады.



Оқушылар сөздер қолданып диалог құрастырады.


Мадақтау сөздер



Дескриптор:

- топта жұмыс істейді

-сөздікті қолданып, сөз табады

- сөйлемдер құрайды



















Дескриптор:

- тірек сөздерді анықтайды


- әңгіме құрап жазады







сөздер жазылған

қима қағаз









сөздік











Жұмыс парақтар


















Сабақтың соңы







Бағалау

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың, рефлексиясын тыңдайды.





Үй тапсырмасы: 126-бет 9-тапсырма


Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.





Мұғалім оқушыларды , ҚБ



«Бағалау парақтар»

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!